Ilu&Mood

Jaanuarikuu – kõik on uus

Jaanuarikuu on mul üle pika aja kõige vaesem kuu üldse olnud. Seda sellepärast, et dekreet lõppes 1.jaanuaril ja mina muidugi lootsin, et siis saan kohe seda riigiraha ka (vanemahüvitist). Tegelikkus on selline, et kui sul dekreet läbi saab, siis alles JÄRGMINE kuu saad raha ehk siis mina saan alles veebruaris. Muidugi on see mu enda viga, sest ma olin kuulnud küll, et kuu hiljem saab, aga ei tahtnud lihtsalt uskuda, et nelja kuu palgaga (dekreediraha 140 päeva eest) peab ära elama 5-6 kuud. See selleks.

Sellegi poolest on jaanuarikuu imekombel olnud üle pika aja ka just selline kuu, kus ma kõige rohkem nodi endale saanud olen. Osalt seepärast, et ma enne vaeseks jäämist muidugi kulutasin kogu raha ära (makes sense), sest mulle meeldib alati uut palka nullis pangakontole saada. Teiseks seepärast, et ka minul oli võimalus sellelt vihatud/armastatud hiina SheInside lehelt tasuta kama saada.

IMG_4750c

Esimesena valisin ma endale selle MANTLI. Ma ei tea, kas see on minu viga, et ta mulle kodukapildi järgi (link siin) mantlina tundus või mitte, aga tegu on pigem ikka lühema jakiga nagu näha. Kuna ma olen kuulnud, et sealt saidilt eriti kvaliteeti oodata ei ole, siis materjali osas olid mu ootused madalad ja selles osas ma ka üllatusin, et tegu on mõnusast materjalist asjaga.

Häiris mind kõige enam aga see, et võtsin S suuruse ja jälgisin hoolega size guide’i, kus oli õlalaiuseks 37cm. Minu õlalaius on umbes 40cm ja seega kartsin, et jakk jääb kitsaks, aga hoopis suur on veidi. No mis loogika järgi? Ühesõnaga ei pidanud see asi paika. Lisaks häirib see, et nagiotsa riputamise jaoks puudub see asjake (tõesti ei torka hetkel pähe, kuidas seda nimetatakse) ja sees ei ole pesujuhendit (see väike valge vidin). Viimase asjana häiris see, et nagu vasakult alumiselt pildilt näha, siis õmbluste joon ei kattu nagu tootepildi järgi oleks pidanud. Seetõttu jääb selline mulje nagu oleks keegi algaja selle ise kodus õmmelnud, mitte professionaal kuskil tehases.  Kui ise siit sealt nokitseda ja natuke kokku võtta, siis võib olla saab sellest asja ka. :D

IMG_4825c

Teiseks asjaks tahtsin ma sooja pruuni parkat (link siin), mida juba ammu riidekappi soovinud olen. Vaatasin jälle hoolega sentimeetreid ja valisin L suuruse. Kartsin, et äkki jääb suureks, kuid ei jäänud. Täitsa paras on tegelikult. Ilus ja soe on samuti, kuid siiski on häirivaid asju ka.

Esimesena see, et see karv kinnitub kapuutsi külge üsna lohakalt ja keeruliselt, mitte just kõige ilusamini. Samas, kui jope seljas, siis sellest aru ei saa. Teise asjana häiris see, et varrukad on nii täpselt paraja pikkusega, et kui käsi sirutada, siis tunduvad ikkagi natuke kukekad ka. Kolmanda asjana häiris jällegi see, et sees pole pesusilti ja nagisse ka riputada ei saa. Aga noh.. soe ta on, väljastpoolt näeb üldiselt kena välja ja seljas istub mulle hästi. Homme ehk teen pilti, kui kannatab selle külmaga õue ronida. :D

IMG_4855cLindexist valisin ma see kuu endale suure ja lohvaka sebramustrilise kampsuni, mis on hästi soe ja mida on mõnus retuuside peal kanda. Kvaliteet on hea ja sees on PESUSILT KA! :D

IMG_4746c

Aga ega kõike ka päris tasuta ei saa. Oma raha eest ostsin ma käekoti, saapad ja sussid. Käekoti ja saapad tellisin facebookist mingisuguse grupi kaudu (Emmed müüavad ja tellivad) ja pärit on need ühelt saksakeelselt lehelt Ital-design, kus on hästi palju odava hinnaga asju. Enamjaolt jäävad kõik alla 20-euro. Nii saapad kui ka kott maksid kumbki 14 eurot, seega odavalt saadud. Võiks ju oletada, et mingit kvaliteeti selle raha eest oodata ei ole, aga mina olen vägagi rahul. Kummalgi asjal pole ma avastanud ühtki praaki kohta ja mõlemad näevad kenad välja täpselt nii nagu ootasin. Pesusildidki olemas. :)

Sussid on pärit ebayst (link siin) ja maksid 15 eurot. Võrreldes sellega, et ma oma eelmised sussid sain nelja euroga grossi toidukast, siis olid need sussid tegelikult minu arust sellise krõbedama hinnaga, aga kuna ma nii väga tahtsin roosasid ja lipsuga susse, sest mul kunagi ka olid ühed sellised lemmikud, siis pidin ma lihtsalt selle raha välja käima. Seal on selliseid veel valget ja sinist värvi ka.

IMG_4846

Ja kui ma juba tellimise lainel olen, siis ei saa ju Annabel ka tühjade kätega jääda. Talle sain ebayst (link siin) sellise võrevoodi võrede vahele riputatava vidina 7-euro eest. Kvaliteediga olen rahul ja mänguasjad on hästi pehmed. Liblikas ja öökull on katsudes krõbisevad ja põrnika sees on kõlar, millele vajutades hakkab see mingisugust meloodiat mängima. Esimese katsetusena Annabelile ka kingitus meeldis. :)

23 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga