beebiblogi,  igapäev

ilusa kõhu reede

Eile oli üks kummaline päev. Üle pika aja oli minus nii meeletult palju rõõmsameelsust ja heatujulikkust. Eelkõige tagasiside pärast buduaari beebiblogis. Ma kartsin, et saan väga palju negatiivset tagasisidet, sest eks need netikommentaatorid ju ettearvamatud ole, aga esimene mulje vähemalt on väga mõnus. Tore näha ja lugeda, et on inimesi, kes on samamoodi rõõmsad ja kaasaelavad ja kellele ehk asi ikkagi huvi ka pakkuma hakkab. :)

Teiseks see, et mida suuremaks mu kõht on kasvand, seda rohkem ebamugavalt olen ma end töö juures tundnud. Häirib, kuidas kliendid mind vaatavad ja kõhtu jõllitavad ning mul ei ole vähimatki aimu, mida nad seejuures mõelda võivad ka minust. Täna igatahes oli esimene positiivne kogemus seesugune, kui üks kena neiu, kelle blogi ma hiljuti avastasin ja jälgima hakkasin, sisenes meie poodi ja ma ta kuidagi pooleldi ära tundsin. Päris kindel ei teadnud olla, kas ikka on tema, aga kui ma nüüd tema blogist nägin, et ta ka eile sinikasrohelist kampsunit kandis, siis veendusin, et seesama tüdruk, Sandra, ta vist oligi.
Igatahes oli ta nii imearmas, et kui teda kassas teenindasin, vastas tema mulle minu “Tere!” peale hoopiski “Oi kui ilus kõht teil on,” mille peale mina miskisuguse kohmaka “Aitäh” suutsin öelda ja tundsin, kuidas nägu õhetama küll lõi. Igatahes oli see mu esimene niisugune kogemus, et keegi võõras mind rasedana kommenteerib ja veel nii ilusasti! :) Aitäh Sulle veelkord.

Kummaline oli ka see, et õhtu poole üks klient veel samamoodi mulle ütles kontakti lõpetades ja kiitles mu kõhtu. Mis toimub? Ju ta siis ikka tõesti kena välja nägi, kui võõrad inimesed tundsid tugevat tungi need sõnad üle huulte veeretada. :)
Ja muidugi on kummaline ka see, et ma just tollesama tööpäeva hommikul oma kõhust klõpsu ka tegin. Mina ise kahjuks kell kaheksa hommikul nii adekvaatse ja ilusa näoga ei olnud kui mu kõht ilmselt terve päeva vältel oli.

Ja kui ma just üks päev töö juures ka kurtsin, et mul on tunne, et keegi mu postkasti kallal käib, sest tavaliselt on see paksult reklaami täis, mida ei ole juba pea nädal aega olnud – täiesti tühjus on valitsenud postkastis – siis õhtul koju tulles oli seal lõpuks kolm ümbrikku. Üks oli muidugi “tore ja armas” kommunaalarvete ümbrik, teine hunnik testreid Dermoshopilt ja kolmas minu kauaoodatud telefoniümbris, mis on lihtsalt nii kaunis ja millega ma olen nii rahul. :)

15 kommentaari

 • lipsuke

  Mida sa täpsemalt kardad ? Et miks inimesed peaksid sind kuidagi halvustavalt vaatama või midagi paha mõtlema ? Lihtsalt slp, et teil polnud laps planeeritud ? Esiteks seda ei tea ju keegi peale teie endi. Ja teiseks – kõik need kõige paremad asjad piditki juhtuma plaaniväliselt :D Või arvad, et oled liiga noor ? Hmmm.. ma ei usu. Vaata kui hästi sul nüüd kõik on – vähemalt blogist lugedes tundub ? – Sa said selle vajaliku tõuke, et asjad lõpuks liikuma panna ja kolida nt. Ja kui sa oleksid mingi alaealine siis vb jah vaadataks, et ”oi nii noor ja kõtuke ees… aga sa oled ju 22? See ei ole liiga noor ju ? Sa oled igati tore ja tubli. Kõtu on imenunnu! Ja sa saad hakkama!

  • kats

   No üks tüdruk ükskord näiteks uuris mult raseduse kohta, et kuidas ma ikka hakkama saan ja mis vanemad arvavad sellest. Tuli välja, et selle tüdruku arvates nägin ma välja nii umbes 16-aastane. :D
   Ja üks sõbranna mainis ka kunagi, et tema vaataks küll imeliku näoga kuskil riidepoes rasedat teenindajat.. lihtsalt, et pole igapäevane vaatepilt ja kuidagi kohatu.
   Nii ma siis olengi veidi ära hirmutatud ja kunagi ei tea, mida keegi mõelda võib. Ainult jõllitavad ju… :P

   • lipsuke

    Kõiki rasedaid ju jõllitatakse :D See ei tähenda ilmtingimatta ju halba :)
    Ja miks seal riidepoes siis nii eriline töötada on, et kõhuga ei võiks ?
    Kuskil ju peab töötama. Vb siis vaatavad slp, et arvavad, et sul väga raske seal vms…
    Inimesed ikka jõllitavad ju.
    Ja mis siis ikka sellest,et mis need võõrad mõtlevad. Kui mõni ikka häirivalt vahib siis küsiks, et mis värk on, et kas pole enne rasedat naist näinud või ? :D

    • kats

     Eks mu jaoks lihtsalt harjumatu ole. See, et inimesed mind vaatavad niisama, on tavalisem, aga nüüd vaadatakse esmalt kõhtu ja siis alles näkku. See on võõras. :D

     • lipsuke

      No kõtu on sul juba suur, peaksid hakkama vaikselt harjuma juba ka ju :)
      Aga igatahes, sul pole midagi häbeneda. Sa oled ilus, terve ja saad endaga hakkama ja oled piisavalt vana ka. :) Ma oleks just vastupidi – uhke!

     • kats

      Ei häbenegi ega karda ka sugugi seda. Lihtsalt ebamugav mu jaoks selline olukord, nagu öeldud. Aga seda on see ka ainult tööl. Viimasel ajal muidugi järjest rohkem suva ja eriti pärast sääraseid kommentaare teangi veel enam, et ilus kõht on. Muidu vabal ajal käin ikka uhke rasedana ringi, nii et nii hull see asi ka ei ole, kui tundub. :D

 • Kadi

  Ole nüüd ja ära pelga oma kõhtu – väga kena punu ja kohe aru saada, et pisike ilmakodanik seal sees. Ise vaatan ka tavaliselt rasedate kõhtu – no kohe jääb silma, mis teha! Keegi ei mõtle kõhtu vaadates halvasti, pigem käivad sellised mõtted et “ei tea kas poiss või tüdruk?”, “ei tea palju jäänud veel?”, “näed, varsti tore noor ema jälle Eestis juures”. Suvehooajal jäävad eriti punud silma – riideid vähem ja pakud joped ei peida enam midagi :) Aja aga rind ette ja ole uhke selle hetke üle, paljukest sul seda ikka alles jäänud on. Vanust ka ära pelga – see ei ole teiste asi ja pigem meelitus, kui näed tegelikust vanusest noorem välja – sama juttu on räägitud ka minule (sain 22) ja minu sõbrannale (sai 21), kes juba rõõmus lapsevanem päris pikka aega :)
  Ah-haa ja kui kõhuga klienditeenindajatest rääkida, siis need on kuidagi eriti soojad ja toredad tundunud. Ei ole sina esimene ega viimane kõhuga teenindaja :) Mäletan, et Rimis kunagi õnnistatud seisus olevat teenindajat vaatasin küll murelikul pilgul, sest see pilu, kus ta istuma pidi, oli küll nii kitsas, et kõhuke vaevalt-vaevalt mahtus ära ja kassalahter pidevalt käis vastu kõhtu. Siis küll mõtlesin, et ei tea kas tal endal ebamugav pole.. või ohtlik kõhubeebile :(

   • kats

    Kusjuures see paneb mind ennastki üllatama, et täiesti normaalse inimese tunne on selles suhtes tööl käia ja olla. Lihtsalt õnnelik rasedus. :)
    & Eks ma jah vast ülemõtlev olnud veidi. Piisanud lihtsalt mõnest üksikust negatiivsemast kommentaarist sellel teemal ja olengi hakanud end ebamugavalt selles olukorras tundma seal. Nüüd aga kindlasti enam mitte! Muidugi, et tuleb veel viimast võtta nendest viimastest kuudest ja ainult uhke olla. :)
    Aitäh.

 • IIngrid

  Kusjuures mul oli ka raseduse ajal jõle ebamugav kui võõrad muudkui mu kõhtu jõllitasid. Olgugi, et laps oli planeeritud ja väga noor ma ka välja ei näe, panid need surmtõsiste nägudega inimesed mind arvama, et nad mõtlevad kindlasti midagi halba. Õnneks oli palju ka neid, kes kõhtu vaatasid ja seejärel mulle naeratasid – see oli armas!
  Nüüd taban ennast ka tihti teiste punusid imetlemast .. aga alati rõõmsa näo ja heade mõtetega!

  Sul on tõesti ilus kõht ja näed ise ka väga hea välja, niiet võid uhke olla :)!

  • kats

   Mitte, et ma tingimata arvaks, et nad halba mõtlevad, vaid lihtsalt mul on mõnikord ebamugav, sest ma ei tea, MIDA nad mõtlevad. :D ma uudishimulik inimene ja teiste mõttemaailm on kohati väga huvipakkuv. :D

   Aga aitäh. Olen uhke ikka. :)

 • miiu

  Mina olen ka üks neist, kes jõllitab ja mis kõige hullem – lollaka õndsa irvega. Mulle nii meeldib, sest te, rasedad, olete ju nii ilusad. Tahaks ise ka juba ju. :) Mis ma öelda üritan, on: ära põe, naudi seda tähelepanu, sest see on kohe kindlasti üdini positiivne!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga