igapäev

Ikka ja jälle korduvad unenäod

Vaadates enda unenägude statistikat tahaks ma üldistada ja väita, et ilmselt vast kõigil on mingit laadi unenäod, mida nad mõningase vahega ikka aina uuesti näevad. Ma vähemalt julgen arvata, et ma ei ole ainuke siin maamunal, kes ei näe iga õhtu erineva žanriga filme kui silmad sulen. Enamjaolt valdab mind täielik tühi leht kui ma magan või kui seal suletud laugude taga ka mingisugused klipid jooksma peaks, siis ma hommikul ärgates neid lihtsalt enam ei mäleta. Ühel hetkel uinun ja teisel hetkel ärkan ja nõnda see magamine mul käib. Siiski aga on kahte sorti unenäod, mis mul ikka aeg-ajalt korduvad:

Üks unenägudest, mille kordussaadet ma miljon korda elus näinud olen, sisaldab madusid. Olgu siin kohal mainitud, et ma kardan neid (ja igasuguseid väiksemaid ussikesi) KOHUTAVALT! Ma lihtsalt ei saa nendest loomakestest aru ja see, kuidas nad funktsioneerivad on minu jaoks hirmus. Nende pilk, nende keha, jalgade puudumine jms. Nende mõttemaailm? Kas nad üldse oskavad mõelda või käituvad instinktide põhjal? Igatahes on nad minu jaoks õudsad, ohtlikud ja ettearvamatud. Justkui ühed südametud olevused.

Kui ma neid unenäos näen, siis tavaliselt on unenäo sisu umbes selline, et ma olen kuskil ja minu poole on rünnakuga teel oma kümmekond madu ühe korraga, mul on käes käsirelv ja ma muudkui tulistan neid. Kunagi ma ei saa teada, kas mul nad kõik elimineerida ka õnnestus ja ennast päästa, sest ühel hetkel olen ma lihtsalt üles ärganud.

Kas see unenägu võib tingitud olla sellest, et ma liiga palju tulistamismänge mängin või sellest, et ma neid reaalsuses ka kohutavalt kardan – ei tea. Või kui vaadata unenäoseletajat, siis selle järgi tähendab mao unes nägemine hoopis seda, et mu ümber on inimesi, kes mind ohustavad ja mulle halba tahavad. Samas aga unes mao tapmise nägemine peaks tähendama seda, et ma saan neist halbadest inimestest jagu. Who knows. Olen seda unenägu lihtsalt nii palju näinud, et kahtlen uskumast, et mu ümber saaks kontsantselt mulle nii palju halba soovivaid inimesi olla või et mu hirm madude ees niivõrd suur oleks. Julgesin ju ükskord minizoos üht isegi käes hoida ja ühe lõgismaoga tekkis mul läbi klaasi isegi sõbralik silmside, kus ta oma saba lõgistamise lõpetas ja minuga sõbruneda tahtis. :D

Teine unenägu, mis mul ka aeg-ajalt ikka kordub, sisaldab Keiot ja seda kuidas ta kellegi teisega armunult igavikku kappab. Sellele unenäole olen küll seletuse leidnud selle näol, et ju ma siis ilmselt seesmiselt natuke kardan, et äkki ma pole talle piisav. Ta pole mind küll kunagi petnud, aga meil on olnud minevikudraamat suhte algusaegadel, kus tekkis väike armukolmnurk ja eks see ole minusse oma jälje jätnud. Kuigi ma näen nüüd iga päevaga aina rohkem, kui kindel Keio minus on, siis pole ma siiani ikkagi sellest hirmust täielikult üle saanud, et see ilus asi, mis meil on, igavesti võiks kesta. See on ka midagi, mille nimel ma pean ise natuke vaeva nägema, et ma oma peakest selliste rumalate mõtetega ei vaevaks ja laseks asjadel omasoodu minna ja olla. Olgugi, et mõne asja koha pealt on ettemuretsemine minu arust kasulik, siis suhte koha pealt leian, et peaks küll tegelikult elama ikka hetkes ja igavesti kestvas tulevikus.

Annu body, püksid – Lindex

Kui rääkida väikese preili unenägudest, siis ma aeg-ajalt lihtsalt mõtisklen, et mida tema seal küll näha võib. Kas ta saab unes näha näiteks karuonu kui ta kunagi ühtegi karu oma silmaga näinud ei ole? Või näeb ta lihtsalt oma päevasündmusi korduses a’la, kuidas ta diivanilaualt telekapuldi pikema puhkimise peale maha krabas või unistab unenägudes hoopis sellest, et ma tal koridori ukselävest edasi laseks minna ja seda müstilist punast valgete kivikestega kastikest (kassi liivakast) kätega lähemalt mudida laseks? Või näeb ta seal oma eelmist elu?

Rääkige, mis sorti unenäod teid korduvalt kimbutavad? Või kui ei tule pähe ühtki sellist, mis aina väntaks, siis kommenteerige lihtsalt, mida põnevat viimati unes nägite ja kas otsite unenägudele alati ka seletust?

14 kommentaari

 • p

  Ma kardan suuri koeri ja tihti näen unes sama mis sina ussidega- nad ajavad mind taga, ma põgenen kuskile, tavaliselt koju, saan vaevu nende nina eest ukse kinni ja ma olen taaskord pääsenud!

 • B

  Mina nägin aastake tagasi tihti unes, et kukun kuskil kõrgusest alla ja alati ärkasin vahetult enne maani jõudmist suure ehmatusega üles. Kordagi ei näinud ma seda und öösel, vaid näiteks lõuna ajal tukkuma jäädes, mehe kaisus telekat vaadates kui silm kinni vajus jne. Mees ka alati ehmatas ära, sest ma konkreetselt hüppasin püsti ja ahhetasin. Nüõd pole selliset asja pikalt olnud, aga see nõme tunne on ikka meeles.

 • a

  Ma näen viimasel ajal väga tihti unes oma surnud isa (varsti saab 5 aastat mööda sellest kui lahkus) varem nii palju ei nãinud, kuid nüüd on umbes nädalas korra. Unes on kõik ilus ja miskipäradt alati mingi toidu tegemise/ ostmisega seotud (isale meeldis tohutult süüa teha ja olen ise sama temalt pärinud). selliseid unenägusid tahaks mitte näha, sest ärgates on seda kõike alati nii valud läbi elada:/
  Lisaks näen väga tihti unes seda, mis päeval läbi elan a kõik ühte kokku panduna ja sellest tuleb tavaliselt mingi õudukas:D kunagi nägin väga tihti ka seda kuidas mul alati üks ja sama hammas suust tuli ja hambaarstil käisin:D vot see oli jube!

 • Laura

  Minul on kaksikvend ja väiksena läksime ikka (maakohas elades) ise bussiga lasteaed, hiljem kooli. Eluaeg on mul olnud selline õudusunenägu, et lähme vennaga bussiga lasteaeda/kooli ja staadioni juures suvalisel ristmikul jääb buss seisma ja uksed avanevad. Bussijuht käsib meil välja minna. Peale meie kahe kedagi rohkem bussis polnud. Mina jõuan uksest välja ja kui vend peaks tulema hakkama, tõmbab bussijuht järsku uksed kinni ja sõidab mu vennaga minema. Ja mina olen üksinda seal staadioni juures, kust ma ei osanud pisikesena veel koju ka minna.
  Ühelt poolt justkui loogiline, et siuke kaksikute läheduse hirm vms, kuid me pole vennaga selles mõttes eriti sukk ja saabas ja päris elus kaksikutena kuidagi ei käitu :D Aga no ilmselt siis mingi alateadlik teema ikkagi on olemas.

 • Kristina

  Ma näen sõda ja siis teesklen surnut nagu või ehitan mingit kaevikut või peidukat. Eks sellest, et seda ohtu ju nagu oleks. Anakondat ka olen näinud, et akna taga möllab

 • kadilblog

  Näen väga tihti unenägusi. Kuna magan alati miskipärast väga halvasti (iga pisikese kolina pealegi ärkan), siis suudan ühe öö jooksul mitu korda ärgata, mis tähendab ka seda, et näen mitut unenägu ühe öö jooksul. Mõnikord nagu läheks sama unenägu edasi. Minu unenäod on tihti väga hirmutavad, et ärkan lausa higisena ja kartlikult ülessegi. Kahjuks enamusi neist ei mäleta, kuid mõtlen alati, et peale ärkamist võiks koheselt nähtu/tuntud unenäo ülesse kirjutada. Väiksest peale olrn näinud väga palju kordi sellist unenägu, et magan teisel korrusel, enda toas (lapsepõlvekodus) ja hakkan läbi kinni silmi kõndima trepi kohale ja seejärel lähen õhku nii täis nagu õhupall ja lihtsalt lendan/kukun kõrgest trepist alla ja… siis ärkan ülesse oma unenäost!! Nii müstiline ja imelik. Olen näinud ka näiteks sellist unenägu, et kunagise bändi Vanilla Ninja liikmed oma tollaste riiete ja välimustega sõidavad tankidega meie külla ja lihtsalt hakkavad sõdima, mina siis muudkui korjasin inimesi kokku ( ise olin unenäos veel väikene) ja juhatasin neid kusagile, metsa? Järsku sain aru, et väikene õde unustati koju voodisse ning läksin talle järele, õnneks ta oli voodi alla peitu pugenud. Kahjuks oli enamus külainimesi juba ära tapetud. Naguuuu mis unenägu see selline on??!

  • kadilblog

   Ja veel näen oma ekspoissi unes niiii tihti. Ei tea küll miks, kui sellest suhtest nii palju haiget sain ja nüüd mul uus mees ja laps on. Ma näen, et ta tuleb üle pika aja mu ukse taha ja pakub minult andeks ja tahab minuga abielluda. Ütleb, et tahab minu ja mu lapsega elama koos hakata ja teeb mu kõige õnnelikumaks naiseks. Olen näinud veel palju kordi näiteks seda, et olen jälle eksiga koos ja mega õnnelik ja lambist ta jätab mind võõra naise ees maha ja jalutab temaga minema. Kui aus olla, siis unenäod eksist hakkavad juba pinda käima. Ma ju olen temast ammu üle saanud.

 • Gerly

  Mul on sulle madudekohta huvitav lugu. Viimati juuksuris olles ta ajaviiteks mulle siis jutustas :) Nimelt nagu sa tead armastavad paljud inimesed madusid ja võtavad lausa neid endale kodu- noo ma pean ikka silmas neid 3 meetriseid. Nii oli ka minu juuksuri tuttavatel see kodus. Maol oli olnud oma puurike ja oli ka vabalt toas. Viimasel ajal armastas madu aga igal õhtul noorpaari vahel voodis ennast pikkaks sirgeks ajada just kui tahaks nendega mõõtu võtta. Läinud siis noorpaar maoga korralist vaktsiini saama loomaarsti juurde ja jutu jätkuks räkkinud ka seda, et madu armastab õhtuti nendega voodis lebada. Arst siis küsis kui kaua see juba kestab nemad siis vastu et miskit nädalake ehk juba. Arst siis vastas selle peale, et uskuge või mitte ta valmistub teid ÄRA SÖÖMA! Nii siis otsustati madu sealsamas magama panna. ( Jutt jumala tõsi ja siinsamas meil eestis juhtund lugu) mul tõusid ka ihukarvad püsti kui kuulsin, loodan et see sult nüüd und ei röövi :)

 • liisup

  Hahaa. Issand, mul on täpselt 100% kõik sama nende madudega!! Ma olen näinud, et minu ümber on mingi tuhat ussi ja ma ei saa kuidagi neist mööda ja siis ma astun neile peale ja nad hammustavad mind, olen näinud, et kukun mingisse aukku, mis on madudega täidetud ja siis on mind madu näost hammustanud ja no kõiksugu hulle asju. Päriselus ma kardan neid meeeletult! Samamoodi kardan, et WC potist tuleb kuidagi tuppa ja kui National Geographist mingit maosaadet näitab ja ma kogemata selle peale satun, siis ma olen mitu korda ehamtusest nutma hakanud, samuti ei käi ma sellepärast juba aastaid metsas seenel/marjul ega ja jooksmas, ühesõnaga täielik foobik. Ja see on lihtsalt nii haige, et sellised unenäod on!
  Mina olen uurinud mingilt inglise keelselt unenägude saidilt(http://dreammoods.com/cgibin/dreamdictionarysearch.pl?method=exact&header=dreamsymbol&search=snake), et see pidi tähendama seda, et sa ei ole valmis suhet looma või oled ebakindel millegi suhtes, tavaliselt on seal lehel suhteliselt täppi läinud need seletused.. Ja see hetk kui ma neid unenägusid pidevalt nägin, oligi mu elus selline periood, kus ma suhet ei tahtnud. Nüüd olles kaks aastat õnnelikus suhtes olnud, olen sel ajal ehk madusid kolm korda unes näinud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga