beebiblogi

Haiglakotti: mida vaja ja mida mitte

Nii mõnigi ootab minu poolt seda postitust nagu ma aru olen saanud, et oma haiglakotti uuendada või lihtsalt teada, kas kõik on olemas ja mis haiglas olemas on jms. Kuna ma Pelgulinnas sünnitasin, siis eelkõige tean muidugi selle asutuse kohta rääkida, aga ma arvan, et ka igal pool mujal vähegi normaalses haiglas on sedavõrd normaalne kord, et minu arust võib sünnitama minna lausa kaks kätt taskus. Tegelikult ei ole vaja tassida meeletu hunnik asju kaasa. On vaid mõned asjad, mis ilmselt elamise mugavamaks teevad nagu näiteks:

Spordijoogiotsikuga veepudel tuli mulle vägagi kasuks, kuna ma otsustasin sünnitada sellises pool-lamavas asendis ja tavalisest pudelist oleks kindlasti olnud tuhupauside ajal vaevalisem juua. Muidu aga joogipoolist sai tõesti koridori pealt veeautomaatidest, nii et kui joogi osas eelistusi ei ole, ei pea isegi oma jooki kaasa võtma. Samuti hügieeniline huulepulk. Oleneb kaua sa seal lõõtsutad, aga huuled kipuvad kindlapeale väga ära kuivama!

Süüa sai samamoodi kolm korda päevas. Puder, supp, praad nagu see sööklakord on. Mina aga paraku olen pirtsakas sellise toidu suhtes ja lasin Keiol pitsat ja muud paremat nänni kohale vedada. Siiski, olenevalt mis kell sa sünnitama juhtud, võiks kaasas olla näiteks pakk pähkleid. Peale sünnitamist hea midagigi põske pista, sest energiajäägid on üsna otsas. Nii et midagi, mis sulle energiat ja midagi kõhtu annab, võiks kaasas olla.

Paksud sidemed endale ja mähkmed lapsele olid samuti saadaval ja neid saab iga kell juurde küsida. Keegi ei jäta sind voodeid täis veritsema või lapse peput paljaks, nii et kui sul just ei ole kindel soov enda asju kasutada, võid need tegelikult vabalt koju jätta. Lapse selga jätsin haiglasoleku ajal samuti haigla poolt antud riided, sest mis vahet sel on, mis tal seal seljas on. Koju tõin oma uhkeis rõivais. Samamoodi olin ka ise terve haiglasoleku aja haiglaöösärgis, sest noh.. suva. Nagunii ma oma palatist kordagi välja liikuda ei viitsinud.

Kindlasti soovitan imetamisrinnahoidja kaasa võtta, sest kui nibud juba esimesel õhtul tulitama hakkavad, siis on päris paha olla paljaste rindadega või pluusiga ja rinnahoidjaga on kõvasti vähem valus, sest midagi ei lähe nö ootamatult pihta. Samuti kindlasti võib tavaline rinnahoidja sulle väikeseks jääda. Ja ka tugikaared on ilmselt ebamugavad esialgu, nii et ilma tugikaarteta rinnahoidja on parim valik.
Ja kindlasti rinnapadjad, juhuks kui sul piima hakkab lekkima. Neid asju kulub mul praegugi päris palju. Ja muidugi kui sa hakkad oma rindu kreemitama, määrid sa muidu rinnahoidjad lihtsalt ära, nii et rinnapadjad kuluvad ikka väga ära.
Nibukreemi pakub ka üldiselt haigla, aga ma ei tea, mis kraami nad täpselt pakuvad, sest ma keeldusin ja otsustasin enda kaasavõetud kreemi kasuks. Seega, kui sul on ka mingi kindel eelistus, võid enda oma kaasa võtta.
Kui kardad, et imetamine liiga valusaks võib muutuda, võid igaks juhuks nibukaitsmed ka endale soetada. Ma lasin Keiol igaks juhuks osta juba teisel haiglasolemise päeval endale, sest päris valus oli, aga otsustasin lõpuks ikka hambad ristis ära kannatada selle valu, sest ma ei saanud nende kasutamisest väga sotti ja tundus üldse rõve lapsele mingi plastmass kohe esimestel päevadel suhu suruda. Aga võib-olla mõnel imetakse nibud nii katki, et need kaitsmed võivad lihtsalt asendamatuks osutuda.

Ja kõik ülejäänu on täitsa nii, et ise tead. Fotokat ma näiteks kasutada ei viitsinud, sest haiglatoas oli halb valgus ja üldse ei olnud ma pildistamisest väga vaimustatud seal olles. Esimese pildi lapsest tegin telefoniga, mis oli mul sünnituspalatis padja kõrval ja kohe käepärast. Riided endale olid samad, millega läksin.. muidugi võid ju ka midagi uhkemat kaasa võtta – kuidas keegi, aga tegelikult ju mõtet ei ole, sest haiglast lahkudes istud sa suure tõenäosusega kohe autosse ja sõidad nagunii koju.

Ja kindlasti soovitan küsida endale wc-ga palatit võimalusel. Minule tuli igatahes väga kasuks, eriti kui pead end ikkagi üli vaevaliselt wc-sse loivama ja pealegi pärast igat sealkäiku loputama jms. Pesuasju võta kaasa kui soovid pesta. Mul olid asjad kaasas, aga ausalt duši alla ma ei jõudnud ja käisin esimesel võimalusel koju jõudes hoopis. Haiglas sain oma hügieenitoimingud mugavalt palatis olevas wc-s kraanikausi (ja selle voolikuga duššikraani) abil aetud. Ühesõnaga olin ma haiglas lihtsalt paras rääbakas ja elatusin suurel määral sellest, millest seal võimalik elatuda oli.  Olin kurnatud, väsinud, kokkulapitud ja mul oli lihtsalt suva. :D

ainuke stuff, mida tõesti vaja läks :)
ainuke stuff, mida tõesti vaja läks :)

7 kommentaari

  • Katre

   Kui loogiliselt mõelda ja sul randomilt kuskil keset metsa veed ära tulevad, kus sa ilma oma pakitud kotita oled ja sulle kuskile maanteele kiirabi kutsutakse ja sa ilma selle kotita haiglasse oled sunnitud minema, siis ilmselgelt jah ilmselt ikka antakse sulle kõik, mida sa vajad.
   Võib-olla nägusid teevad, aga nende kohustus ometi, sest sina oled patsient. :D

  • Katre

   Tead, palatis oli 25 kraadi sooja, nii et hommikumantlit ei taha sa nähagi. Samuti haigla poolt on see olemas ka, kui muidugi soovid. Susse.. no kui sa tahad. Kõik on üsna nii nagu ise tahad ühesõnaga. Mul olid sussid kaasas, aga kuna ma ju ainult palatis olin, siis ma ei viitsinud neid jalga panna.. ja noo toas oli ilgelt soe ka ikka. :D
   Saunalina läheb sinna alla, kus ma ütlesin, et pesuasjad võib võtta kui soovid pesta. Igaks juhuks vast. Mul olid kaasas, aga lihtsalt vaja ei läinud. :D Ema-lapse palatis saunalina ei antud.. aga mine tea, vb küsides oleks ikka saanud ka. Samas mingi väike käterätik oli, millega sain vajaliku tehtud. :)

 • mairin

  Põhimõtteliselt kõigega nõus. Lisaks veel, et saunalina soovitaks kas või igaks juhuks võtta, samuti sussid. Mina tahtsin kohe pessu saada nii kui palatisse jõudsime. Kohapeal antakse vaid käterätt. Ja võib juhtuda, et on vaja lapsega mööda haiglat ringi liikuda, siis on hea, kui miskid vahetusjalanõud on, et ei peaks sokkide väel lippama. Samal põhjusel oleks hea ka viisakam hommikumantel. Need haigla omad on ikka päris koledad. Ja igaks juhuks võivad endale koju tulemiseks ka riided olla. Mul näiteks tulid veed ära siis, kui veel oma riided seljas olid.

  • Katre

   Seda küll. Sellele ma ei mõelnud, et veed võivad niimoodi ka ära tulla ju. :D Et teine komplekt riideid kindlasti mõnele kulub ära.. ja ma lippasin haiglas paljajalu ringi. Hommikune kaalumine jms. :D No niiiii palav oli lihtsalt.

 • Kaisa

  Ohhh, nii hea ,et selle postituse tegid :). Ma eile üritasin ka asjad kokku panna aga noo ei osanud mitte mingitki seisukohta võtta sellest mida pakkida ja mida mitte :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga