reisimine

Haapsalu 2015

Kui me neljapäeval Hiiumaalt tagasi sõitma hakkasime ja nagunii teel Tartusse Haapsalust läbi sõitma pidime, mõtlesime, et võiks seal hoopis väikese peatuse ka teha ja mõned kohad läbi vaadata.

Kõigepealt külastasime Haapsalu Raudteejaama, mis oli küll tõeliselt khuul paik. Justkui päris raudteejaam, aga enam kasutuses ei ole. Ja vanaaegsemaid vedureid ja vaguneid sai ka samas silmata. Raudteejaama kõlarist kostuv vanaaegsete vedurite hääl tegi seal olemise veelgi reaalsemaks ja tõesti oli väga äge. Haapslastel tasub uhke olla, sest seal saab kindlasti imeilusaid pilte tegemas käia. :)IMG_5346-1IMG_5379-1IMG_5384-1IMG_5399cl-1IMG_5403-1-3IMG_5390-1IMG_5377-1IMG_6239-1

Edasi läksime me Haapsalu kesklinna sööma. Seekordseks toitumispaigaks sai Talumehe kõrts, mida ma taaskord soovitan kõigile. Esiteks nägi see koht imeline välja. Ausalt. Imeline. Ja kui seal veel täpsemalt ringi hakkasid vaatama, siis nägid, et ta on imelisest imelisem ja kõik detailid olid nii arukalt ja vaimukalt läbi mõeldud, et tõesti äge. Ma ise oleksin selle koha vist nimetanud Pesakasti Pubiks näiteks, sest seal sees tekkis niisugune efekt, nagu oleksid mõne linnu pesas. Vesi vulises, linnud laulsid ja kogu interjöör oli puitplankudest kokku pandud. Tipi jaoks oli näiteks võetud vana veskitünn, kuhu sisse saab rahvas raha visata ja mille täissaamine võtab aega ikka, ee, AASTAID vist. Täiega lahe.

Toidud olid samuti ÜLIHEAD ja mitte sugugi kallid. Selle all mõtlen ma siis seda, et hea prae ja kõhutäie saad kätte 5-10 euroga. Kõigile maitsesid nende road väga ja kõik jäid rahule. Lastele oli seal samuti ülimalt armas lastenurgake, kus oli kiiklammas, hunnikutest puust ehitusklotse, lasteraamatuid ja muid lelusid. Lastenurgake oli tehtud kasetoigastest ja nägi nõnda armas ja hubane välja.

Isegi menüü oli Talumehe kõrtsis puidust tehtud. Samuti külalisteraamat ja noh, KÕIK.

IMG_5406-1IMG_5419-1

Kui kõhud täis, läksime peesitama Haapsalu Rannapromenaadile. Minus see erilist vaimustust ei tekitanud, aga noh, ega tal midagi viga ka ei olnud. Kui enda kodulinnas niisugune oleks, siis oleks vast uhke küll ja käiks seal aeg-ajalt jalutamas, aga niimoodi korraks läbi sopsates ei olnud eriti.. eriline. Võib-olla asi selles ka, et ma nimelt ei ole iialgi Pilvede All sarja vaadanud ja selle vaatajatele on see koht eriti sümboolne, nagu ma kuulnud olen. :D

IMG_5428-1IMG_5435-1IMG_5437-1IMG_5442-1IMG_5443-1

Siis aga jäi Annabel magama ja jalutasime Haapsalu lossiaias kuni ta lõunaund magas. Mulle igasugustes lossides ja kindlustes väga meeldib ja minu arust on hämmastav, kuidas kunagi keskajal losse ehitati ja kuidas või kui palju nad säilinud on. Kivist ehitised on lihtsalt nii ulme töö ja nende säilitamine samamoodi.

Sealgi käidud, oligi päev juba poole peale jõudnud ja hakkasime tagasi Tartu poole sõita, kuhu oli 3-tunnikest sõitu. Selliseks see meie reis seekord sai. Vähemalt on suve jooksul nüüd kuskil käidud ja pole ainult kodus istutud. :)

Kuna ma hiljuti kirjutasin siin meie rahavaesusest, siis oleks vist paslik öelda ka, et ega meil endal selle tripi jaoks raha ei olnudki. Keio vanemad läksid ja kutsusid meid kaasa ja enamjaolt saigi siis nende kulul piinlikult seal käidud. Eks me kunagi, kui võimalus tekib, maksame omad kulutused tagasi, aga siiski väga suur aitäh neile, et nad meid kaasa võtsid, sest tõesti oli tore perekondlik tripp. :)

IMG_5404-1-3

14 kommentaari

 • heika

  Peetrikesega ei käinudki sõitmas? See on nii vahva ja tõeline must have, eriti kui eriti Haapsalus käinud ei ole ja lapsega ka veel oled :)

 • Madiken

  Ma tõsimeeli ei saa aru kuidas keegi kellel natukenegi klassi saab nimetada Talumehe kõrtsu imeliseks kohaks. See on kusehaisune (Wc ikka käisid?) õllekas, kaunistatud labaste naljade ja totaka menüüga. Seal käivad merekarud, onu heinod ja vahest ka mina joomas, nagu kõrtsile kohane, aga no mitte mingil issanda juhul ei tuleks pähe sinna kenal päeval perega lõunatama minna. vb õue ja pohmakaga, kuna söök hea selliseks tarbeks. Üliebamugavad nõud ja interjöör. Sorri, sga tõesti oli šokk, et raudteejaamast ja promeneerimast kusehaisukõrtsu kiitmise peale läksid :-D

  • Siiri

   Millegi pärast arvasingi, et Madikenil on midagi halba öelda, kuigi Haapsalust ei tea ma midagi. Kuidagi ei üllatanud üldse.

  • Katre

   Ma ütleks selle kohta nii, et kuna ma ise olen nt Tartus Krooksus ainult öösiti joomas käinud, siis ma ka ei taha ette kujutada, et seal päeval normaalne süüa oleks. Või ükskõik kus pubis/kõrtsis. Lihtsalt esmamulje ja eelarvamused ja esimene külastus öösiti on selle mulje ajusoppi mananud.
   Kui sa oleks Talumehes vb esimest korda päevasel ajal käinud, oleks sul ehk ka teine mulje. Paraku käisid öösel ja pead seda joomakohaks. Mina jällegi ei tea, milline see koht öösiti välja võib näha.
   Ja kas sellel ongi tähtsust? Esiteks, nagu ma mainisin, oli seal ideaalne lastenurk ja meil oli 2 last kaasas. Igas nooblis toidukohas pole lastenurka sugugi. Ja mis salata, toit maitses ka tõesti imehea. :D

   Seega suck it up ja mine sinna päevasel ajal sööma. Näed isegi, et kohal on korralikud inimesed, teenindajad viisakad jnejne. Ühtki merekaru seal kell 12 võtmas ei olnud. Veetsees käisin – ei haisenud ja “labased kirjad” olid minu meelest siiski pigem vahvad.
   Ma tõesti ei ole väga valiv restoranieit ja pean rohkem luu kodustest toitudest kui uhketest roogadest. Olen seda varemgi öelnud. Ei leia, et see patt ka oleks. :)

   • Siiri

    Haha kusjuures Krooksus on küll veidi naljakas päeval süüa, aga kuna seal saab minu meelest head burksi (kui normaalne kokk tööl on), siis vahel satun sinna ikkagi lõunatama. Jep, nii madalast klassist olengi – tere tulemast tagasi klassiühiskonda.

    • Katre

     Ma tõin lihtsalt halva näite. :D Sest tegelt on päris palju neid kohti, kus öösel käivad inimesed laaberdamas, aga päevasel ajal saab korralikku süüa ja käivad hoopis viisakad inimesed lõunatamas. :D

   • Madiken

    Muidugi ma olen päeval ka söömas käinud seal, ja avamisel, ja omanikku tunnen jne. Rasedana käisin seal purukainena söömas ja tihti. See meie maja kõrval asub. Niiet mitte midagi uut enam avastada pole, ausõna :-D ja mul pole midagi ka pubitoidu ja atmosfääri vastu, Haapsalus on üks suurepärane pubi kus süüa (ja juua) – Taksi Pubi, me seal mitu x nädalas soome. Lihtsalt see konkreetne kõrts ei ole mingi nipiga armas ja tore koht perega käia. Tõenäoliselt sul on õigus, et asi osati selles, et atmosfäri annab maine ja kohalikud teavad mainet ja see mõjutab. Kuid mõned asjad on küll faktid… Kuna wc-d on haljast puidust, on uriin puitu pugenud, neil sellega tõsine probleem. Mehed väidavad, et meestekast näeb ja kuuleb liiga hästi naistekasse. Talvel on teine tõsine häda – küte. Kuna ma olen näinud purupurjus räpaseid mehejurakaid sinna mangunurka kukkumas, siis ma ei suuda seda näha kohana kuhu oma laps mängima saata, kui valik on lai. Kui juba seal oleks, siis ikka saadaks jah, ma sihuke pohuist, ja kindlasti ka satun sinna, aga nagu ütlesin, see ei oleks Ilmaski esimene valik perega (no kindlasti ei õnnestuks mul nt oma ema sinna sissegi meelitada) või koht mida soovitaks. St kui keegi küsiks kust saab suure laari head pohmapraadi, siis soovitaks kindlasti! Hindade poolest on tegemist Haapsalu kõige kallima pubitoiduga. Taksis praad 3.50 (samahea või parem toit kui talukas, aga südamlik ja armas hoolitsetud pereäri), laternas 6 (halvem toit kui talukas, aga ka puust ja nunnu pub). Samas kui tulla pealinnast, tundub muidugi odav ja seda ei peagi teadma :-) mina seal hinna pärast söömata pole jätnud, aga igapäevaselt ka ei jaksaks käia ja sõbrad on küll on kirunud.

    • M.

     Võibolla sellekski kõlas su esimene kommentaar veidi liiga kriitiliselt / liiga viresevana / liiga karmina kuna sa ei soovitanud selles minegeid muidu alternatiive :) mina näiteks oleksin tänulik kui sa kirjutaksid kas siin või oma blogis toredatest Haapsalu söögikohtadest, kus on tõesti head toidud (sobivad ka veidi kallimad variandid nt part) ja toredad lastenurgad (kus on ka aktiivsematel lastel midagi teha, mina nt ei pea lastenurgaks kohta, kuhu on asetatud pareb ja pliiatsid või paar raamatut :) ). Mina näiteks väga ootaksin häid soovitusi sest perega on just plaanis Haapsalusse lõunale sõita ning nt Marina soovitused Pärnu söögikohtadest (kuigi teie maitsed on ilmselgelt liiga aerinevad aga see rikastabki valikut) olid küll kuldaväärt! :)
     Nii et järgmine kord kui julged kellegi teise arvamuse/kogemuse maha teha julge ka midagi paremat asemele soovitada (muidu jätad endast lihtsalt kurja mulje) :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga