beebiblogi

Et ikka vältida kõikvõimalikke rebendeid

Kõige enam pakub see postitus ehk huvi praegustele lapseootajatele, aga muidugi võivad teised ka end asjaga kursis hoida. Kunagi hakkab äkki huvitama. :D

Nimelt otsustasin ma kasutama hakata lahkliha massaažiõli Weledalt. Minu oma on pärit Natural Me looduskosmeetika e-poest ja sinna võivad muidugi kiigata ka kõik mitterasedad, sest nad tegelevad igasuguste looduslike toodete müügiga. Kuna hetkel ikkagi päevakorras pigem lapseootus ja beebid, siis kõik selleteemalised tooted leiab neide lehelt klikates SIIN.

Asudes aga tolle konkreetse massaažiõli juurde täpsemalt, siis võib see teema vist tunduda natuke rõve ja kohatu inimestele, kes oma lahkliha rebendite pärast muretsema ei pea ehk siis kes raseduse käes parajasti ei vaevle. Siiski aga tunnistagem, et samas situatsioonis olles muretseks vist igaüks ikka selle pärast, et tal sünnitus ometi võimalikult leebelt mööduks.

Ühesõnaga on tegu niisuguse õliga, millega end sealt alt poolt masseerida saab (või lasta masseerida^^). Soovitatakse seda kasutada alates 34-st rasedusnädalast, sest kui liiga vara hakata sellega end õlitama, võib asi tekitada vastupidise efekti ehk koed liialt pehmeks muuta. Selle massaažitamise mõte igatahes on suurendada lahkliha elastsust, parandada selle verevarustust ja lõdvestada. Ja ideepoolest peaks see siis vähendama seega ka rebendite tekkimist või lahklihalõike vajalikkust.

Mul on küll juba 37-s nädal käimas, kuid parem hilja kui mitte kunagi, eksole. Igaks juhuks. Hirm hakkas siiski tekkima, sest katki minemise soov on ometigi võimalikult väike. Ja mida see õlitamine ikka halba ka teha saab. Kui ikka ka peaks rebendid tulema, siis ehk ikka tunduvalt vähem või tunduvalt leebemad, kui ilma õlitamata. :D

15 kommentaari

  • Katre

   Olen kuulnud jah, et osadel ei aita, aga ma mõtlengi nõnda positiivselt, et isegi kui rebendid tulevad, no siis ilmselt ikka äkki MILJON korda leebemad vähemalt. :D

 • Britt

  Mina mõtlesin kogu aeg, et mhmh, “homme” ostan selle õli. Enne sünnitasin ära kui homne kätte jõudis. Õnneks läks nende rebenditega samamoodi nagu kogu ülejäänud sünnituse ja asjadega, ehk siis üllatavalt hästi ja ei tekkinud ühtegi :D

  • Katre

   No ma arvan, et ma nagunii rebenen miskipärast. Ma nii imepisike ja tegelikult see on ju nii loomulik asi ka, mis sünnitusega kaasneb. Vähesed sinusugused õnnelikud pääsevad. :D

 • müü

  Olen ka pisike ja polnud rebendeid. Pole mingit õli kasutanud. Asi on pigem õige hingamuse taga kinni, kui hakkad pressima ilma tuhuta, siis niimoodi toore jõuga tulevadki rebendid. Mine parem rasedate joogasse – tuhat korda parem, arvan ma. Lisaks hingamisele näed ka vajalikke asendeid sünnituseks jms. Kes rebeneb, teeb seda ka ilma õlita.

  • Katre

   Ma siin kuskil kirjutasin ka, et youtube rasedate jooga järgi üritasin nagu mingi maitse suhu saada ja selle põhjal igatahes otsustasin, et 7euro eest koha peale minna ei raatsi. :D Ebamugav on end õõtsutada, painutada ja liigutada selle kõhuga nii. :D

 • mari

  Kasutasin õli, aga laps otsustas end press ajal keerata ja rebenesin igalt poolt. Sees 6 õmblust ja väljast 6 õmblust. Kutsuti eraldi arst õmblema ja ode ka appi ning Neil kulus 1,5h. Aga sellist asja pidi üliharva juhtuma. Aga ma mõtlesin ka et parem proovida,halba see ei tee :) seat mulle öeldi et mul laks isegi hästi . Tavaliselt pidi hullem olema, mõtlen et ju ikka mõjus. Ja joogas käisin ka, aga ikka läks nii… et non läheb kuidas läheb, proovida tasub.

 • kassilausuja

  Üks kindlam abinõu on veel. hakata tarvitama alates 38 nädalast kalaõli kapsleid.ˇ
  1. Sünnitus ei hakka venima, sest tegemist on loodusliku sünnitustegevuse tekkeks vajalike prostaglandiinide prekursorainega.
  2. Valmistab naha ette looduslikul moel.
  3. Annab loote kopsude ettevalmistuseks vajalikke aineid.
  4. Annab võimaluse mõne päeva ulatuses sünnikuupäevaga mängida.

 • Aili

  Ma juba ootab sinu postitust pärast sünnitust ehk “Mis seal allpool toimub”; ise lugesin enda mehelegi sõnad peale, et KINDLASTI mulle väljamaalt selle kreemi kaasa tooks kui kodumaale jälle tuleb (leidsin kuskilt teisest blogist mingi väljamaa firma õli)

 • Kerli

  Rebendid on küll ühed väga ebameeldivad asjad, aga mina nendesse õlidesse väga ei usu. Kui tulevad, siis tulevad niikuinii. Esimesega oli mul päris mitu sisemist õmblust ja natuke väljast ka, aga lahkliha jäi õnneks terveks.
  Sisemised õmblused on palju hullemad, kuna pärast oli 2 nädalat ikka üsna vaevaline pikalt kõndida, või näiteks kui poodi läksin, pidin võtma selle suure Prisma käru, et vahepeal ära ei minestaks :) Oli lihtsalt selline nõrk olla, arvan, et see oli sellest. Pissil käisin ka dušši all ja pehmel diivanil istuda ei tohtinud, ühe korra isegi tundsin, kuidas mingi sisemine õmblus rebenes sellepärast.. Aga 3 nädalaga oli kõik juba tip-top :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga