beebiblogi,  igapäev

Esimene vankrisõit ja OOTD

Tegelikult leidis see sündmus aset üheskoos selle haiglatripiga, AGA KUNA mu kõht ei ole enam arbuusisarnane ja ma mahtusin oma lemmikteksastesse taaskord, siis pidin selle jaoks ikka special postituse tegema, sest ma olin oooo nii õnnelik, kui ma teksapüksid üle nelja kuu taas jalga tõmmata sain. Muidugi ka, et ilmad ei ole veel nii külmad ja sain oma karvase vesti, mille ma juba juulikuus endale ostsin, selga ajada. Oh joyy.

Natuke tööd muidugi veel on, et kõht ja kintsud endisesse vormi saada, aga loodetavasti siiski varsti-varsti saan pre-pregnancy mina olla jälle. :)

Ja Annabelile vankriga sõit samuti meeldis. Pika jauramise peale mööda haiglat läks tal lõpuks loomulikult kõht tühjaks ja tahtis kisama pista, aga kodu poole kärutama hakates soigus ta ikkagi vankrikõigutuste saatel tagasi unemaale ja pidas ilusasti vastu. :)

IMG_1090c IMG_1091c Untitled-1c

41 kommentaari

 • Kats

  Väga hea näed välja :) Ja see käruga liiklemine polegi nii hirmus kuigi eks nüüd löövad need tallinna tänavate vead veel rohkem silma. Ja tõesti osa poode on sellised kus on võimatu käruga liigelda :) Aga edu ja tore on jälgida teie tegemisi toimetamisi :)

  • Katre

   Ma käisin siiski isegi oma maja taga Grossi toidukas vankriga. Kartsin küll, aga no yolo. Paistis, et mahtusin liikuma ja läksin.. ja kuna ma seal poes nii tihti käinud ja töötajatel mu nägu ikka juba kõhuaegadest meeles, siis lootsin, et ega pahandama ju ka keegi ei tule.. ei tulnudki. :D
   Nüüd aga pigem uus mure. Vankriga kärutamises muutun julgemaks järjest, agaaa selle vankri tassimine kolmandalt on ikka ulme töö. No ei ole kerge. Isegi mitte juppideks võetuna.. siis ju lihtsalt jooksed rohkem edasi tagasi ja koormad ikkagi end samapalju. :/

   • Kats

    Oi kolmandalt tassimine ei ole lihtne jah. Ise ma elan 9 kordses majas ja liiklen liftiga. Aga üteme nii et isegi see üks trepi vahe on raske vankrit tassida.Alguses mees mul tassis viiendalt alla vankrit aga siis õnneks avastasime et lifti uksi tuleb lahti lükata ja siis mahtus käru ka ilusasti sisse. Nii et läks veidi lihtsamaks. Kas sa elad ilma liftita majas?

    • Katre

     Ilma liftita jeh. Üritan korteriühistuga kontakti saada ja uurida, kas vabu keldribokse ehk on. Siis vähemalt natukenegi vähem tassimist ja saan vankriraami seal hoida ja ainult kookoniga korruseid trippida. :)

  • Katre

   Hoiab natuke eemale aga tasapisi on julgem juba. Samas tundub kass suht otukas ikka ka olevat. Nt ta harjunud ju et võib voodisse tulla ja suvalt astuda kuhu hing ihaldab. Mulle peale jms. Ja siis ainuke hirm ongi, et ta niimoodi lapsele ka peale võib astuda-hüpata ja pisikese jaoks võib see 2kilone käpavajutus täitsa halvasti ju lõppeda. Kass aga ei taju läbi teki, et kust maalt algab beebi või isegi kui tajuks, siis ega teda lihtsalt ei huvita kui ta millelegi peale astub. :D

    • Katre

     Mõelnud jah sellele pilditegemisele, aga pole viitsinud ja kogu aeg mõtlen, et nüüd juba hilja ju. Et ilmselt oleks huvitavam olnud selline kohe peale sünnitust pilt nt. :D Üks hetk niimoodi kui viitsimise kokku võtan siis polegi enam midagi näidata. :D

 • Kaur

  (kustuta see kommentaar ära, seda ei ole avalikku blogisse vaja, aga)
  perepilte tehes vaata ka, mis taustale jääb.
  praeguse pildi kõige pilkupüüdvam detail on kolla-rohelised prügikastid.
  sa ise ei märka, sest näed ainult ennast ja vankrit, aga teised märkavad.
  väike rakursi muutus ja saaks kohe palju parem.

  muidu – väga kena!

  • Katre

   Aga need ei ole prügikastid! Hoopiski klaaspurkide kogumistünnid vms. :D
   Aga tõsi, saaks parem.. aga samas, ega see polegi miski kvaliteetne pere või modellipilt hetkel ja ei üritanud seda olla. :D

   • Kaur

    No on ju täiesti kvaliteetne perepilt?

    Aga ikka võiks “üritada”, sest millal siis veel kui mitte nüüd! Lapsevanem ise näeb tihti ainult seda, mida pildistada tahab. “Oma nunnu” varjab ära kõik muu ja nii ongi õige. Aga teised inimesed vaatavad teisiti… ja et neil ka hea oleks, võib ju teha paar pisiliigutust – lapse suu puhtaks pühkida, mõne riidetüki või käteräti kaadrist eemale visata, või (nagu antud juhul) pool sammu liikuda.

    • Katre

     Kui ise kaamera taga olen, siis panen selliseid asju paremini tähele küll. Aga tihti jah, seljataha ei vaata ega oleta, mis nüüd mu taustal peale jääb. Kindlasti juhin sellele edaspidi rohkem tähelepanu. :)

 • Kristel Kübarsepp

  Mind need prügikastid ei häiri. Tallinn ongi neid täis ja parem ongi. Mina ikka näen ema ja vankrit ega otsi piltide pealt üksikasju mida saaks ka kritiseerida.
  Teeb kadedaks selline hea rasedus. :D Sedasi ei ütleks keegi, et näe, vormist väljas nüüd, peab trenni tegema. Mina oma suure punuga võin loota, et piht saab korda, aga no puusad on ikka oh jummel ja tita saan ka alles järgmine kuu kätte, et aega veel kaalukasvuks on! Annabelil on väga ilus ema ja tõenäoliselt tuleb temastki väga ilus tüdruk. ;)
  Minu siirad õnnesoovid beebi üle ja ära taha tema kiiret kasvu, pea hoidmist ja esimesi samme.. seda pisikest abitut titat on sul vaid loetud nädalad ja tema kasvamine on kordumatu. :) Pole küll endal veel lapsi, aga praegust poja oodates olen pannud kõik kõrva taha, et ma igal juhul oskaks kõike ilusat, head ja armast hinnata.

  • Katre

   Tead see pea hoidmine.. ta ise juba nii punnitab, et eile õhtul hoidis mingi minut aega ise seda püsti ja vaatas mulle otsa kui mu rinnal oli. Tal endal kasvamisega vist kiire. :D
   Aga muidu kui arvestada, et aastane laps juba taipab natuke rääkida ja kõndida, siis seda beebiaega on tõesti vähe. :)

  • Kaur

   Ricardo, iga inimene ootab kiitust, tunnustust, märkamist. Võiks isegi öelda, et enamik meie energiast läheb sellele. Ja järeltulijate saamine / kasvatamine on kõige suurem asi inimese elus üldse, seega on selle eest tunnustatud saamine täiesti normaalne.

 • Karin

  Mul on üks täiesti teemaväline küsimus – kas sa värvisid raseduse ajal juukseid ka? Kui ja, kas leidsid mingi värvi, mis oleks beebile vähem kahjulik? Olen ise ka blondide juustega ja olengi dilemma ees, kas jätkata blondeerimist või värvida loomulikku värvi juuksed ..

  Ja vest on imeilus. Sina ja su tütreke ka loomulikult! :)

  • Katre

   Blondeerisin juuri igakuiselt ikka edasi jah. Ja täpselt sama värviga, millega enne rasedust. Need rohelised Garnierid vms kõige odavamad. Tean lihtsalt, et mu juustele sobib see värv ja ei hakanud sellepärast mingeid uusi asju katsetama. :) Küll aga muutsin tooni. Varem kasutasin tuhkblondi, aga rasedusega tegi see mu juuksed siniseks äkitselt. Seega nüüd hakkasin loomuliku blondiga tegema ja see tegi soovitud tooni. :D
   Ja minu arust on see müüt, et juukseid värvida ei tohi vms. Läbi peanaha ei jõua need ained looteni. :) Lihtsalt kui su juuksevärv on tugeva keemialõhnaga, siis katsu seda mitte sisse hingata. Seo rätt või miskit nina ette. :)

   Igatahes mina ei hakanud küll juukseid välja kasvatama või tumedaks selle pärast värvima, et ma last ootan.. ja laps ka igati okei. See kord kuus juuste värvimine kindlasti miljon korda ohutum asi kui raseduse ajal suitsetamine nt. :D

  • Katre

   Ma ei arva et see kommentaar nii pahaga oleks olnud. Pigem ikka kasulik soovitus. Pilt oleks ju tõesti ilusam kui tasutal oleks näiteks ainult puud. :D

   • Kaur

    Ei, ma ei soovinud paha olla. Miks ma peaks…

    Aga ikka tasub tähele panna, mis pildile jääb. Kasvõi seepärast, et neid pilte vaatad sa ka ise, aasta või kümne pärast, kui emotsioon titest on juba veidi vähem terav ja siis pöörad ka keskkonnale tähelepanu. “Oo jaa, tulime koju, oli selline kuldne sügis, ….”

    Tühja see konteiner, tõesti ei häiri väga silma. Pigem on asi põhimõttes, et iga kaader pildistades korraks silmaga üle käia. Et kas on midagi üleliigset, või ehk saab väikse asendi muutusega parema rakursi.

 • Krr

  Võib-olla on neid prügikaste aastate pärast pildilt vaadata just huvitav – noh, nagu osakest tolle aja linnakeskkonnast:) Aga väga kena näed välja küll;).

  Kas sa vankrit pole astmeidpidi trepist alla jõnksutada proovinud? Ma elasin samuti varem 3. korrusel ning samamoodi olin kookoni ja üsna raske käruosaga hädas. Lõpuks ei haaranud vankrit enam kaenlasse, vaid sikutasin mööda treppi kuidagimoodi alla ja siis tõin kookoni lapsega järele. Naabrid kannatasid õnneks selle kolina välja ja vankrile see ka halvasti õnneks ei mõjunud. Aga jube võhmale võttis see talvel ikkagi. Õnneks saad kevade tulles juba ainult käruosaga hakkama v veelgi parem, kergkäru kasutada. Ainult et siis on jällegi laps parajalt raskeks pontsuks kasvanud:D

  • Katre

   Praegu olen alla kolistanud jah seda vankrit. Üles tuleb ikka tassida. Aga seda jõnksutamist ka natuke pelgan.. no äkki ikka rikub miskit ära. Tundub et ei ole ikka õige asi. Ja ühistu telefoni numbrit ma ka kuskil oma koridoris ei näind, nii et pean vist naabrite uste taga käima hakkama ja küsima, kuidas ma ühendust saan kellegagi, kes keldriruume haldab siin.
   Hetkel mul ema ka abiks olnd selle vankri tassimisega. Ta siis vankrit ja ma kookonit, aga no.. isegi selle kookoni tassimine on väsitav. :D Mis siis veel kui ma peaks teist korda uuesti tassima ja 3x raskemat vankriraami, oeh. Tuleb midagi ikka leiutada jaa.

   Võiks saada treppidele mingid puuplaadid panna, kust siis üles-alla kärutada saab. :D No nagu ratastooliga inimestele on sellised vahekäigud linnatreppidele tehtud. :D

 • Krr

  Vähemalt lihased kasvavad:). Meil eelmises ja ka praeguses korteris (mõlemad Mustamäe 5-kordsed majad) oli ka keldrist üles tassida päris kõrge trepiosa; lisaks reegel, et asju tohib ainult oma keldriboksi sees hoida. Ehk teil on teistmoodi. Lõpuks hakkasin vankrit 2. ja 3. korruse vahelisel alal hoidma, ise kogu aeg olin kergelt mures, et kas vanker on ikka alles. Ohutusreeglite kohaselt muidugi koridoris vankreid jms hoida ei tohiks.
  Praegu elan õnneks 2. korrusel ja natuke vähem oleks tassimist. Dets-s sünnib perre 2. laps ja siis on see käruvedamine jälle päevakorras:P. Need puuplaadid on muidu lahe mõte, ainult nendega on vist ka paras jahmerdamine ja siis veel pead neid kuskil ladustama, muidu jäävad kindlasti kellelegi ette ja hambusse:D

 • Mammu

  Sa nàed tòeliselt kaunis vàlja ja ilusti vormis juba (vòib-olla see trepist ùles-alla jooksmine ei olegi nii paha :D) Mul oli pàrast sùnnitust veel 20kg kaotada kòigest…:D Ja ka mina ei pannud absoluutselt prùgikaste tàhele vaid imetlesin kaunist noort emmet ja ilusat vesti! :)

 • Kadi

  Kui oled üürikorteris, kas siis üürileandja käest küsisid keldriboksi kohta? Minu teada enam-vähem kõigil korteritel keldrid olemas – vähemalt on need olemas minu vanematekodus (seal isegi 2 tk), endises üürikorteris (aga ei pidanud vajalikuks võtit küsida) ning samuti on meil olemas ka keldriboks praeguses üürikorteris. Praeguse korteri keldriboks on küll suhteliselt mõttetu, sest see on nii paksult nodi täis, et sinna mitte midagi enam juurde ei mahu ja koristada ka ei viitsi, kuigi omanik andis sealt loa kõik minema visata, mida endale vajalikuks ei pea :)

  • Katre

   Küsisin kui korterit üürisime. Omanik ütles, et sellel korteril pole ta seda võtnud, aga et kui tahan, siis ise ühistult küsiksin v kelleltki, et peaks tasuta olema kui on vabu bokse.
   Nüüd aga ei leia ma kuskilt korteriühistu kohta infi. Mul kommud ja veenäidud jms käivad kõik ISS firma kaudu vms.

 • Karma

  Mul on selline veidi teemast välja küsimus, et kust sellised ilusad teksad saadi? Otsin juba pikemat aega selliseid heledaid, kulutatud teksasid ja tulutult :(

  • Katre

   A kes siis keldribokse jagab? :O Korteriomanik mul igatahes ütles, et sellel korteril ei ole, aga soovikorral peaksin kuskilt küsida saama.. aga kust, seda ta ei tea.

 • Krr

  Just turkas pähe, et isa majal polegi keldribokse:S. Aga ilmselt oleks ISS-st siis mõtet ikkagi küsida, või enne mõne naabri käest uurida.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga