beebiblogi,  igapäev

Esimene magamata öö lapsevanemana

Jõudis meieni ka lõpuks see kurikuulus öö, mille eest juba enne lapse sündi hoiatati – magamata öö. Muidugi ennustati, et neid öid tuleb kuhjadena, aga siiani suutis Annabel meid nendest säästa. Samuti pole ta siiani kordagi haige olnud, mis on ka temast ikka väga tubli (või siis minust, et ma pole teda nakkustega kokku viinud).

Eile öösel magasid Annabel ja Keio juba mitu tundi oma ööund, kui mina ka neile voodisse pugesin. Tõmbasin Annabeli kaissu ja jäin enda und ootama, mida aga ei tulnud. Vähkresin niisama. Lõpuks hakkas Annabel ka vähkrema. Siis taipasin, et mina vähkren selle pärast, et Annabel meeletult KUUM on. No tundus, et ta on tavaliselt ikka kõvasti kuumem. Samas esimene mõte oli, et ehk olen mina külma saanud ja minul on palavik. Ma kunagi ei tea, kuidapidi need asjad käivad, et kui inimese keha katsuda. Näiteks enda ja kellegi teise laupa. Et kas siis kui ühel on soojem, on temal palavik? Või mis asja?

No igatahes oli Annabel kuum ja hakkas ka vähkrema. Tõstis aeg-ajalt pead ja oli selgelt näha, et tahab magada, aga miski nagu segab. Lõpuks ma mõtlesin, et no äkki on temal siis palavik? Võtsin tal esmalt tudukombe seljast ära, et ehk on tal lihtsalt palav, aga otsustasin ikkagi teda kraadida ka. See on järjekordne asi, millega ma eriti hästi hakkama ei saa, sest alati kui ma kraadiklaasi talle kaenlaalla paigutan, häirib see teda kuidagi nii kohutavalt, et hakkab nihelema ja siis ka kergelt nuttes protestima. Enam vähem sain kraadiklaasil tulemuseks 38,midagi ja mõtlesin, et no ju on tegelikult natuke veel kõrgem, sest ega ma ju päris korralikult kraadida ei saanud.

Kuigi ta ei nutnud palaviku tõttu, siis panin talle igaks juhuks ühe paratsetamooli küünla ikkagi sisse, et see palavikku alandaks (38,5-ga võib ju seda teha või siis kui laps rahutu on) ja ehk ta siis saab rahulikult edasi magada. Kuna ühekordse mähu tõttu oli tagumik ka päris kuum ja ööseks päris paljalt ei tahtnud jätta, panin Nupsi mähkme jalga – ehk on natuke rohkem hingavam. Mingi pool tunnikest pärast seda toimingut jäigi ta lõpuks rahulikumalt magama, aga minul oli selleks ajaks (vaatasin kella täpselt 4:20) uni juba täitsa ära kadunud, nii et lebasin magada üritades niisama voodis, kuni Annabel midagi kella poole kuue kanti ka uuesti ärkas. Põhimõtteliselt ikka just siis kui ma oleks just võib-olla suutnud magama jääda. :D

Talle omaselt hakkas ta mööda meid turnima ja siis mõtlesin, et panen ta tema voodisse. Kui tahab üleval olla, siis tsilligu seal rahulikult ja mina saan ju rahulikult edasi suiguda. Aeg-ajalt aga ikka piilusin, et mis teeb seal ja noh, tema otsustas muidugi igasuguseid nn keelatud poose võtta. Mingi 1-2 nädalat juba ajab ta ennast põlvedele (isegi jalgadele) püsti toe najal ja ega nii naljalt ei saa lasta tal omapäi ikka olla, sest tasakaal on ju alles algfaasis ja mingi aeg kukub ta lihtsalt ümber, sest ei oska ise sellest püstisest poosist enam ära minna:

IMG_20140422_063321

No ja siis mul läks jälle uni täiesti ära ja mõtlesin, et no olgu, ärkame siis üles. Kell oli mingi seitsme kanti ja tulime elutuppa mängima ja päevaga algust tegema. Nägu oli tal ikka natuke loppis ja magamata, aga no paistis, et tahab üleval olla. Tegin endale kohvi ja hommikusaiu ja Annabel käputas ringi. Natuke aega tegutses ja lõpuks ei meeldinud seegi. Läksime siis veidi enne kaheksat voodisse tagasi ja jäi lõpuks jälle rahulikku unne. Selleks ajaks olin mina ka juba üsna kutu ja sain ka lõpuks paariks tunniks unele. Veidi küll vähkresin, sest Annabel laiutas, toas oli juba valge, päike küttis õhku soojemaks, akent ei julgend ka Annabeli palaviku tõttu õhutusele panna, aga mingi kaks tundi katkendlikku und ma lõpuks ikka kätte sain ja hetkel on täitsa inimese tunne olla isegi. :D

Hommikul nüüd kraadisime ka Annut ja ikka on tal mingi 37,4. Äkki on veidi kõrgem, sest jälle ei saanud väga korralikult kraadida, aga enesetunne iseenesest tundub tal okei olevat. On aktiivne ja tegutseb ringi ja pole põletavalt kuum ka, samas tavapärasest kuumem siiski on. Nohu ja köha ei paista nagu olevat, seega loodan, et see palavik ka.. möödub peagi ja suuremat haigust kallale ei tule. Aga samas ikkagi püsib küsimus, et millest see palavik siis olla võiks? Loodetavasti ikka kergem külmetus ainult, mitte midagi hullemat.. :)

21 kommentaari

  • Katre

   Tal neli juba olemas ja nood tulid valutult ja palavikuta. Katsusin küll igemeid eile, aga ei paistnud küll, et uued hambad tulekul oleks – dunno.

 • Kätlin

  Ta võis ju laevalt kolmepäeva palaviku saada- see väga levinud, kestab 3 päeva tuleb ei tea kust ja kaob ei tea kuhu. Jätab endast maha kolme päeva pärast täpid ja siis kaovad needki.

  • Katre

   Mis asja. :D Esimest korda kuulen niisugusest asjast, aga kui selline asi tõesti olemas, siis võib küll nii, sest me pühapäeva õhtul ju tulime laevaga tagasi. :D

   • Kätlin

    Guugelda “laste roseool”. On jah selline tore haigus, meil preili korjas selle eelmine aasta nt basseinist. Aga jah, eks see selgub teil alles mis viga täpsemalt :P

 • Kristi

  Osta kraadimiseks teine kraadiklaas. Minu õel on selline, mida lihtsalt hoiad otsaesise ees (pihta pole vaja panna) ja praktiliselt kohe näitab ära kehatemperatuuri.

  • Katre

   Peaks vist jah, sest need 2 digitaalset, mis mul on, on igavene nuhtlus. Iseendki kraadides kunagi ei usalda, et kas ikka näitab õigesti. Hoian küll pärast piiksumist veel mõned minutid all, aga ikkagi.

 • Tiina

  Minu tütrel oli ka kolmepäevapalavik. Esimesed 2 päeva oli kõrgem palavik (pm alla 38 ei saanudki, ka palavikualandajaga) ning kolmandal päeval oli veel 37+ ja siis järgmisel päeval oligi terve :) Neid kurikuulsaid täppse peale palavikku ei tulnudki, kuigi enamusel pidavat olema.

 • tiina

  Eile, just nägin sind armsa nupsikuga Grossi poe juures jalutamas, tundsin teid just pisikese järgi ära, täna juba loen, et väike tõbi kallal.Kiiret paranemist!!!

  • Katre

   Hehe. :D Ma eile küll siin Grossi juures eriti ei jalutanud. Läksin kodu juurest minema ja mingi aeg tulin koju tagasi, aga ehk ikka nägid mind mu maja lähistel siis jah. :D

 • aiki

  Meil oli ka just sama haigus kallal..plika 7,5 kuune….3 päeva palavikus ja siis mõned päevad olid näol laigud :) Tundub popp tõbi olevat :D

 • Karin

  Ma arvan, et Annabelil võis see palavik vabalt olla hammastest. Meie tütrel, kes hetkel on 1a3k, tulid ka esimesed hambad ilma nutu ja palavikuta, kuid mida vanemaks ta sai, seda valusamalt hakkasid hambad tulema. Eriti hullud on silmahambad ja purihambad. Neid purihambaid veel tal pole, kuid silmahambad tegid ikka põrguvalu, eriti kuna need tulid tal kõik 4 tk korraga.
  Selle 3-päeva-palaviku kohta nii palju, et see hakkas ka me preilile (vist) külge. Ma polnud ka alguses sellest kuulnud, kuid 3 päeva see palavik kestis ja mingid täpid olid ka tõesti peal. Samas ma arvasin ise, et need täpid olid n-ö higitäpid, sest palavikuga ma teda ei vannitanud. Aga kuna kõik väidavad, et need tulevad palavikust, siis mis ma ikka vastu vaidlen. :)
  Annabelile head tervist!

  • Katre

   Eks siis ka paari päeva pärast näha ole, kas oli 3-päeva palavik või hammastest. Samas kipun arvama, et kui hammastest oleks, siis ta äkki rohkem tahaks närida või tatistaks vms, annaks muud märki, aga peale palaviku on ta üsna selline nagu ta tavaliselt on – ei kurda midagi.

 • kadilblog

  Hei! Kindlasti kraadi teda tihti( kui palavik on). Hammaste tulekuga ei tohiks palavik üle 38 kraadi minna. Minu preilil tuli neeruvaagnapõletik, lõpuka oli palavikku lausa 39,7. Algul arvasin ka, et hambad tulevad, sest muud midagi lapsel viga polnud.

 • Laura

  Peaasi, et ta jooks piisavalt ning ei oleks loid :) Samas, kui tal palavik püsib üle kolme päeva kòrgena, siis peaks arsti-õega konsulteerima, sest ta on veel nii pisike. Jälgi täppe, kas tuleb juurde…:)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga