beebiblogi

Esimene beebishopping

Kuna ma eelmine nädal soo kindlapeale teada sain, võtsin julguse kokku ja käisin reedel Rocca al Mares poodlemas. “Lõpuks ometi,” mõtlesin, “Nüüd saab hakata tasapisi valmistuma ja meeletu osturalli teha.” Tühjagi. Olles nii palju vahepeal igasugustes netipoodides ringi kolanud, siis tunduvad Eesti beebipoodides hinnad üsnagi kõrged ja asjad nende hindade eest üpriski jamad.

Üritan küll mõelda, et mis sel pisikesel beebil ikka sellest, mis tal seljas on. Ega teda ennast suurt ju ei huvita kui kirju või värviline või nunnu ta on ja ta oleks heameelega ilmselt ka täiesti ühevärvilistest bodydes – peaasi, et mugav oleks. Aga no ma ei tea, ikka tahad ju oma last armsate ja ilusate asjadega üle kuhjata.

Igatahes on välismaiste netipoodide valik mind väga ära hellitanud, kuna seal on mitmeid kordi kihvtimaid asju ja hinnasuhe ka kenasti paigas selle eest. Mõned asjad aga siiski sain siit ka, kuid kapike vajab varustamist veel oi kui palju. Järgmise satsi puudujääke loodangi ideaalis netipoodidest hoopis saada. :)

IMG_0596 IMG_0600 IMG_0615IMG_0616kapuutsiga rätik: Mothercare / jänkuga tekike: Koduekstra
4paari sokke: Mark’s & Spencer / riided ja muud vidinad: Cipollino

Oskab keegi veel poode soovitada Eestis, kust ilusaid lasteasju võib leida? Minu arust klassikalistes brändipoodides nagu Chicco ja Mothercare on üsna igav valik, mis sugugi ei paista muutuvat ka. Samuti ei olnud minu jaoks huvitav Lindexi ja M&S’i poolt pakutav. :/

30 kommentaari

 • Ethel

  Mina peatusin enda beebiootel olles Pärnus ja leidsin palju toredaid riideid ja muud kasulikku (turvahällid, kandekotid jne) poest Kaks Karu (just googeldasin see on Tallinnas Ylemiste keskuses ka). Aga tõsi ta on, et enamus beebi-butiikidest tulin tühjade kätega tulema. üllatavalt mõnusaid laste asju leidsin aga hoopis Suurte esmatarbe poekettide lastenurgast. Nt Prisma, Rimi, Maxima. Võib kõlada ju odava väljapääsu otsimisena aga ma küll ei näe, et need kuidagi kehvemad oleks olnud kui brändipoodide tooted.Enne Aafrikasse tagasi tulekut oligi suurem beebiriide shopping just Prismas. 3-6 eurosed puuvillased bodyd – nii mõnusad ja vahvate mustritega. Ning isegi pika kasutamise peale pole trukid küljest kukkunud ega midagi (mis siinsete hiljem soetatud toodetega on põhiprobleemiks olnud) Lisaks kasvab laps ju nii kiiresti riietest välja.

  • Kats

   Ega siinkohal on tõesti nii, et raha ei ole sugugi probleemiks. Lihtsalt, et isegi need kallimad asjad – no need lihtsalt ei ole nii ilusad ja kenad, et neid osta tahaks. Asi peab ikka ise esmalt silma jääma nii, et seda osta tahaks ja siis pole ju väga enam vahet, palju see ideaalne asi maksaks. Paraku jah, lihtsalt ei jää midagi silma, mida osta tahaks. :D
   Olen ka Prismas ja Rimis ringi vaadanud, aga Prismas on viimasel ajal üsna tühjus. Peale meeletut suvealet kõik beebiasjad justkui tühjaks ostetud. :D
   Kehvemad nad minu arust samuti ei tundu. Üks sama puuvill ja trukkide jada, mis brändipoodideski. Ja tõesti, laps ei jõuagi neid ju nagunii katki kanda nii pisikesena. :)

   • Ethel

    Siis ma sattusin küll heal ajal Eestis olema. Mul ei olnudki kunagi Prismasse minnes plaanis sealt beebi asju osta aga alatihti juhtus nii, et läksin toidukraami muretsema ja enne kui arugi sain oli korv beebi vidinaid täis laotud :)

 • vurledmaal

  Kuigi meil last pole niipea plaanis siis ikkagi olen beebiriideid kokku ostnud, juba mitu kasti lollikindlates värvides. :)
  Kui odavalt on müüa siis ikka tuleb ära osta ju. :D Praegu on mu kullaauguks Taaskasutuskeskus Sahtel, kui veab siis võib sealt leida super riideid väga odavalt. Viimati sain 10 bodyt ~4€, kõik näevad välja nagu uued.
  Seega kui satud uuesti Viljandisse, soovitan Sahtlisse piiluda.

 • mai-ly

  10 bodyt! Appi! Misasja te teete nendega?

  Ostke, palun
  – vähem. sest nagu juba öeldud, kasvab laps VÄGA kiiresti asjadest välja.
  – eelistatult PÄRAST sünnitust, sest siis on juba teada, kui suur te titt on. Küll on neid peresid, kus kapitäis nr 52 titeriideid läks lihtsalt raisku, sest laps oli pärast sündimist nr 56.
  – lihtsamaid. need taskukesed ja satsikesed võivad head välja näha, aga riietudes ja pestes on nii, et mida lihtsam tegumood, seda mugavam on (ja seda kiiremini kuivab).

  Ühest “eputamise” kombekast täiesti piisab.

  Mis puutub “ikka tahad ju oma last armsate ja ilusate asjadega üle kuhjata” – no kõik õnneks ei taha, sest armastust saab ka muud moodi välja elada kui asju ostes. Teiseks kui sul laps õlal refluksi käes kõõksub või gaasides on või niisama magada ei taha, on sul TÄIESTI savi, kas tal on mothercare või lindexi või kodukootud sipukad, igal juhul on need natuke räpased ja sa ise nii väsinud, et näed silmade ees ainult rõngaid.

  Shopake vähem eksju.

  • Kats

   Oioi, oled millestki vist valesti aru saanud? Mis 10 bodyt sind esiteks hirmutas. Kus selline asi mainitud on? :D
   Pildil olevad riided mul ongi näiteks 56 suuruses ja neid enam vähe juurde ei osta. Miski paar body ja paar tudukombet ainult, sest see on siiski see põhisuurus, millega esimene kuu ju mööda aetakse.
   Kui need asjad 50 suurusega kõrvuti panin, siis väga suurt vahet ei olnudki, seega 50 ei teagi, kas ostan või kui, siis ehk tõesti ainult ühe komplekti. :)

   Satse aga tahan küll, aga nendega olen ise ka kaval olnud ja juba eos tellides mõtlesin, et võtangi suurema suuruse nii, et ta saaks neid hoopis suvepaiku kanda kui juba suurem on. :) Üks ilus satsikomplekt võib ju olla.

   Brändipoodide kohta sedapsi, et lihtsalt need bodyd, mis seal on, ei ole seda hinda väärt minu arust. Muidugi on savi, aga hinnasuhe ei ole minu meelest paigas kui pead ühe inetu body eest maksma 10 eurot samas kui on võimalik saada sama raha eest kolm samasugust mõnest netipoest. :)

   edit: Ahhaa, kommenteerisid vurledmaal postituse kohta. Vot, aga temagi ei öelnud, mis suuruses tal kõik need kümme bodyt on. Võib-olla on erinevad suurused. :) Mina näiteks leian, et ühest suurusest võiks olla miski 3-5 bodyt ja komplekti, sest laps ju ikka kakab täis, läheb midagi peale vms ja kui sa ainult kahte bodyt omad, siis sa ei hakka iga mäkerdunud body kohe eraldi pesema lihtsalt. Selles suhtes. :)

  • Ethel

   Mhmm…Rahu! 6 kuuse poisi emana tean öelda, et 10 bodyt nüüd küll teab mis hirm palju pole. Neid ikka kulub. Noh vähemalt sellisel algajal kobatsejal emal, kes mähkmete kinnitamisega kohe alguses ideaalselt hakkama ei saa kulub. Mul läks neid ikka mitu tükki päevas. Laps ajab ju ka piima välja jne – iga natukese aja tagant sai riideid vahetatud. Ja ongi – paar eputamise hi;pu ja terve posu lihtsamaid bodysid. 10 -20 igapäeva rõivast küll palju ei ole…Jah enamuse ma tõesti ostsin kui poiss käes. Aga isegi enne sünnitust, ei pea ju ostma suurus 52 kõik need bodyd- ongi mõistlik väikese varuga.

   • Kats

    Ma arvan ka, et see kümme ei ole tegelikult palju. Noh, ette osta ma nii palju ei plaani mingit ühte suurust ainult, aga ma arvan, et lõpuks lihtsalt saab neid bodysid ikka hulgim olema küll. Endal lihtsalt mugavam kui ei pea neid üle päeviti pessu viskama päris vms.
    Ja eputamise asjad on sellised, külla või õueminekuks vms. :D

    • Kats

     Eks see ole ju ilmselgelt individuaalne. Osad räägivad, kuidas nad iga päev pesu pesid ja teised, et nemad said endiselt hakkama nii 1-2 korda nädalas selle tegemisega. Kõik ei käi siiski ühe ja sama reegli järgi, et kui nüüd kellelgi nii oli, siis on kõigil teistel ka.

     Ja eks mina üsna pea saan ka kogeda, kuidas minul hakkab olema. Seni aga võib ju unistada, et see elu nüüd nii keeruliseks ka ei muutu. Ei saa teiste oletuste ja kogemuste põhjal ka endale mingit rasket elu ette kujutada ometi. :)

   • mai-ly

    Jeebus, ma ei ütle, et elu läheb raskeks, vaid seda, et pesupesu läheb sagedaseks. Kord nädalas läheb minu jaoks ulme valda, ka vallalisena – trenniriided nädal aega vedelemas?

    Esimese titega pesin sipukaid tihti käsitsi, siis võis küll masin harvem käia kui üle päeva. Nüüd (kolmas) ei viitsiks elu sees!

 • Krissu

  Mina soovitan H&M lastekaupa, kolme nädala pärast saad sealt juba kindlasti midagi endale soetada – hinna ja kval.suhe on igati paigas :)

  • Kats

   Eks näeb palju nad seda beebiosakonda siia Eestisse toovad, jah. Kardan, et mitte eriti ja siis tormavad kõik praegused lapseootel emad ka sinna, haha. :D

 • vurledmaal

  Need 10 on tõesti erinevate suurustega, 52 puudub seal üldse. enamus 70-80 kandis. :)
  Õnneks olen paari tite kasvamise kõrval olnud ning tean enam-vähem, mida läks rohkem vaja ja mida kasutati väga vähe.
  .

 • Britt

  H&M on jah valdavalt ilusate asjadega ja taskukohane. Mina olen suur Nexti fänn ka, aga sellisel juhul telli netist( postikulu ei ole). Käisin just täna Kristiines vaatamas ja juurdehindlus on poes päris kobe. Mis puutub suurustesse, siis mina ütleks, et oleneb lapsest. Minu preili saab sel nädalal nelja kuuseks, aga kuna ta on selline üsna kribu, siis mõned 56 suuruses asjad lähevad endiselt selga ja olen pidanud neid jooksvalt palju rohkem kokku ostma kui arvasin, et vaja :)

  • Kats

   Nextis käisin ka ja netipoes on minumeelest suurem valik ka kui siin koha peal oli. Eks siin Eestis jah topitakse hull juurdehindlus.
   Nelja kuusena ikka veel 56, vau. See ka üks põhjusi, miks ma talvekombet ikkagi veel ära osta ei söanda. Ehk on sellega aega tegeleda veel peale sündi kui näha, mis suuruses ta tuleb. :D

   Igast nende satsiliste ja imenunnude asjade kohta ütlen veel seda ka, et kui sa saad selle satsilise asja lihtsalt sama raha eest, mis tavalise bodygi, siis ei ole ju kahju osta. Meie poodides tõesti suured juurdehindlused. Isegi paljas üleni valge body maksab mõnes kohas pea kümneka. :D

 • Krr

  Soovitan samuti keskenduda natuke suuremate rõivaste hankimisele. Mul tüdruk oli sündides 49cm, st selline väiksemat sorti, aga u 3 kuuga kasvas üle 10cm. Kusjuures mõned H&M 54 riided ei mahtunud kohe peale sündigi selga – nt body proportsioonid olid valed – liiga lühike kehaosa jms. Bodydest julgesin seni kuni beebi pead hakkas hoidma, kasutada ainult hõlmikbodisid, sest laps tundus enne nii “lödi” ja õrn, et kuidas talle üle pea üldse midagi selga ajada:). Alguskuude lemmikud olid dressipükste moodi sipukad, millel pehmest soonikust vööosa ning hõlmikjakikesed, mida mõlemaid kahjuks oli poest üsna harva saada. Sokke ei saanud üldse kasutada, sest need vehiti kohe jalast ära – hea, kui püksid olid alt kinnise jalaosaga. Pitsid-satsid hakkasid kohe peale seda väga ebaolulised tunduma, kui selgus, KUI palju laps tegelikult ikkagi võib toitu üles ajada ja kui lühikeseks ühe rõiva kasutusiga osutuda võib:).

  • Kats

   Hõlmikbody mul polegi üldse silma jäänud veel. Peaks ehk mõne tõesti igaks juhuks võtma, sest ma ka ilmselt kardan teda alguses väänata. :D
   Ja need dressipükstemoodi sipukad – ehk mõtled nagu retuuse? Et siis body alla ja sellised püksid tõmbad sinna jalga.. ja siis miski nagu pusa peale.
   Pildil siin mul küll sipukad, aga niisugune eest kinnitatav pusa tundub olevat küll mugav selga ajada. Paar sellist tahaks veel ja neid püksikesi olen ka vaadanud. :)

  • Ethel

   Hõlmikbodyd olid mugavad tõesti. Ma ka varem ei taibanud neid muretseda aga Fertilitas andis lisaks nendele päris esimestele riietele ka väikse beebipaki kus oli just see hõlmikbody. Pärast ajasin poodides just selliseid taga ja ei olnudki nii kerge leida. Yle pea ei julgenud mina ka midagi ajada – et äkki kui ma pusin liiga kaua ja siis laps ei saa hingata ja sada muud paanikat esimese hooga siis neid yle pea käivaid bodysid hakkasin hoopis nn alt yles suunaga selga ajama – st yle pepu hoopis. Aga kui esimese kuu kontrollis arst sellise käitumise peale heatahtliku naeru tagasi ei suutnud hoida võtsin julguse kokku ja hakkasin yle pea ka tõmbama bodysid.

   • Kats

    Hõlmikuid ma ka väga näinud ei ole. Eks hoian silmad lahti ikka rohkem ja mõne saan muretsetud, kuigi arvan, et lapsele riiete üle pea panemise kartmine on tõesti natukene naljakas.. haha :D
    Aga noh, ma ise olen ilsmelt ikka samasugune, et ei julge seda jumalikku pisikest olevust väga väänata esialgu. :P

 • mutukamoos

  Ma ka suur hõlmikbody fänn. Meil oli 2 P.O.P-i hõlmikut, mis kestsid hiiglama kaua – lõige lihtsalt nii hea. Kuna oli veniv, pikk ja kitsas, siis sai varem kasutama hakata ja kanda ka siis kui muud sama suurusega asjad olid ammu väikseks jäänud. Ülimad lemmikud, hästi mugavad (just seepärast, et kisa vähem kui ei pidanud üle pea venitama), teisi bodysd kasutasin siis kui need pesus. Ja meil nt kulus bodysid vähe, vahest sai mitu päeva samaga. Tagasiheidet lihtsalt ei olnud. Ja ma olin ilmselgelt liiga suured varud hankinud :) Õnneks kõik kasutatult, st rahaline kulu oli olematu. Alla aastaste kasutatud riided on ikka väga korralikud veel :) Samas mul on hea meel, et enne sünnitust ca poole aasta jagu riideid varusin. Peale sünnitust ei olnud küll vähimatki isu koos pisikesega mööda kaubanduskeskusi ringi joosta. Eriti kuna esimestel kuudel oli koolikuvaludega nii palju tegemist, et oli hea kui leidsid ise aega süüa.

  Mulle nt sipukad ei meeldinud, minu jaoks oli ebamugav pidevalt lapse selja alt trakse läbi vedada (ta ju ise ei püsi kuidagi). Kasutasin püksid+sokid kombinatsiooni (sokid püsisid hästi jalas) või siis sukapükse. Eks kõik oleneb lõpuks lapsest ja emast, mis neile mugavam…

  Ja igasugu satside jm kaunistustega tasub selles mõttes ettevaatlik olla, et kui nad lapsele kõhu või selja alla satuvad ja ei ole ehk kõige mugavamad peal lamada.

  • Kats

   Kusjuures neid hõlmikuid väga ei olegi kuskil näha, aga jah, seda asjade varumist ma väga ei karda. Emb kumb siis hiljem, kas müün hiljem maha või hoian alles järgmisele lapsele (kes äkki kunagi ka tuleb) :D Noh, et seda üleostmist ma väga ei karda ja halvaks ei pea. Jääb kasutamata, siis jääb. Parem niipidi kui et puudu tuleks ja pean tõesti poodi jooksma siis kui enesetunne seda sugugi ei luba.

   Sokke mu laps lihtsalt PEAB kandma hakkama, kasvõi nuttes. Talvel ju väga muudmoodi ei saaks vast. :D Mingite kombekatega muidugi küll, aga kas neid ka just kogu aeg ju kannab…?

   • mutukamoos

    Siis vast sokkide vajadust ei ole kui on kinnise jalaotsaga riietus (sipukad, sukapüksid). Võibolla ehk külmade tubade puhul, ei oska arvata – meil on põrandaküte ja laps talvel ka poolpaljas :) Kombekad olid kasutusel ainult magamise ajal või siis õuekombekad…
    Muide hõlmikud ei olnud siis enam head kui ta keerama õppis, seega 74 on juba veidi kahtlane suurus selle jaoks. Eks oleneb lapse kasvukiirusest ka. Ja kui alguses olid trukid head, siis mida liikuvamaks laps muutus, seda enam hindasin lukuga asju. Samas vastsündinu jaoks tundus lukk liiga kõva. Näiteks otsisin ennast hulluks, et üle 6kuusele lukuga tudukombet leida…

    • Kats

     Lukuga asjade peale pole tulnudki, sest neid tõesti silma ju üldse ei hakka ja siis ei tea nagu tahta ka. :D Trukid pole mulle endale muidu ka kunagi meeldinud. Igast trukkidega teksapluusid ja asjad.. no neid nii tüütu klõpsutada + kui mõni trukk läbi ka läheb, siis igavene jama. :D

 • Krr

  Hõlmikbodysid ja -jakke on müügil nt http://www.pood.beebikaubad.ee/ . Hõlmikud on ka seetõttu mugavad, et lapsele ei jää mingeid trukke-lukke kõhu alla. Mõtlesin dressipükste moodi pükste all u selliseid nagu sul pildil need roosad on, ainult et ise eelistasin selliseid, millel jalgevahel trukke polnud – kuidagi mugavam oli mähkmeid vahetada ilma, et trukke kinni-lahti peaks pusima. Kuna meil toad olid hästi soojad, siis beebi oligi tavalt pv bodyga ning seal peal need dressipüksid. Jakk v kampsun oli siis peal, kui nt kuskil külas vms käisime.

  PS mu laps (1a10k) ei armasta siiamaani sokke. Kisub esimesel võimalusel jalast. Kahjuks nii suurele enam kinniste otstega dressikaid ei tehta:P. Õnneks sukkpüksid seisavad veidi kauem jalas.

  • Kats

   Nägin mõndasid hõlmikuid täna Prismas ka, aga seal olid alates 78 suurusest vms. Väiksemaid ei olnud. Ja trukkidega püksid tunduvad mulle just miskipärast igaks juhuks mugavamad.. et saab ju niisama jalga tõmmata ja vajadusel saab ka trukitada. :D

   Mind just kuidagi ära hirmutatud sellega, et talvise aja beebi tuleb esialgu. Et siis ikka vaja soojalt teda riietada. Kuna esimest talve nüüd uues korteris ka alles, siis pole aimugi, kui jahe või soe siin talvel olla võib. Mõnes korteris on nii olnud, et ise ka istud ainult teetass käes ja tekk ümber. :D

 • Kariina

  Minu käin vahel lastele riideid ostmas Viru keskuse Zarast. Mul küll kaks poissi aga tüdrukute riided ka täitsa kenad.

  • Kats

   Minu arust Zaras vastsündinute valik imepisike kui üldse olematu. Millalgi vaatasin sinna ka. Natuke suurematele lastele aga on seal küll juba…

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga