igapäev

Eesti postiteenustest

Alustaks sellega, et ma aasta alguses elasin veel Kristiines. Siis toimetati minu pakid Mustamäe kandekeskusesse, mis oli üpris nadis asukohas ja kuhu oli natukene ebamugav mul minna. Aga olgu, eks sai käidud ikka. Kui nüüd kevadel Mustamäele kolisin, mõtlesin kohe, et “Kui tore! Postkontor nüüd kohe siin samas!” Aga ei.. nüüd saadetakse minu pakid hoopis Haabersti kandekeskusesse, kuhu mul on jälle üks paras tripp alati ette võtta. Mustamäe kandekeskusesse jalutaksin ma kuskil 7 minutit, aga pean käima hoopis Õismäel, kuhu isegi bussiga minnes võtab üks ots ~20 minutit + tagasi kojutulek ju ka.

Kuigi tänu oma loogilisele mõtlemisele taipasin küll, et ilmselt see, kuhu kandekeskusesse asi läheb, käib kuidagi piirkondade järgi ja iga piirkond ja aadress on ilmselgelt mingi kandekeskuse alla liigitatud. Minu oma siis kuidagi lollil kombel Haaberstisse hoopis. Ikkagi mainisin sellest Eesti Postile, et kas on ka võimalik ikkagi mul oma pakid näiteks Mustamäele hoopis saada. Sealt vastati huvitavalt: “Selleks, et saadetisi kätte saada uuel (saadetisel mitte kajastuval) aadressil (nt. Mustamäe Kandekeskuses) tuleb esitada Eesti Postile ümberadresseerimise avaldus. Nimetatud teenus on tasuline 6.40€ ning kehtib kuus kuud.” No selle peale hakkasin küll muigama. Pean maksma, et asju endale lähemale saada? Ja iga poole aasta tagant uuesti maksma? Wait, what? :D Okei. Las see asi siis jääda.

Teiseks – KULLERTEENUSED! Näiteks ükskord kui ma oma pakisaadetist internetist jälgisin. Märkasin ühel hetkel seal märget, et kuller käis, kedagi polnud kodus ja jäeti pakiteade, et ise järele minna siis saaksin. Väga tore küll, et kuller käis ja kedagi kodus polnud, eksole. Aga ega keegi ei teadnudki ka, millal kodus peaks olema, kui aus olla.

Ja täna juhtus sarnane asi, aga ma olin õnneks lihtsalt kodus. Igatahes lebotasin oma hommikuses unisuses veel voodis kui järsku heliseb see uksetelefon. Kiirelt käis peast läbi isegi mõte, et ei viitsi vastama minna, sest no kui kedagi/midagi ei oota, sõbrad mul lambist ukse taga ei käi, siis ilmselt on ikka mingisugune jehoovlane või suvaline küsitleja seal, kes end uksest sisse tahab pressida. Igaks juhuks ikkagi läksin ja vastasin ja mida mulle kosteti: “Tõime teile voodi ära!” Olin üsna kohmetu ja üllatunud, sest ma ei teadnud tänasel päeval ega lähinädalal üldse mingisugust saadetist oodata. Eriti arvestades, et firmast, kus ma voodi tellisin, vastati mulle: “Tellitud toode toimetatakse Teieni ajavahemikus 12-16.09. Kuller võtab Teiega ühendust ja täpsustab mahalaadimise aja.” Ei helistanud ega täpsustanud keegi miskit.

Kolmandaks ka see, et asjad kohati venivad. Pakiteenused Eesti Postis just. Ja see, et keegi neil telefonile ei vasta ja e-kirjale saad vastuse alles nädala pärast. Ja siin umbes nädal tagasi, kui ma end lõpuks otsustasin sinna kaugele Haabersti kandekeskusesse vedada oma raseduse laiskuses ja suutmatuses, siis selgus kohale jõudes, et neil on miski avarii ja tol päeval ma oma asju kätte ei saanudki ja niisama kulutasin aega sinnaminekuks. Rasedate piinamine, ma ütlen!

IMG_0756 IMG_0760

Aga vähemalt on voodi nüüd käes ja ma ei suuda ära oodata, et seda kokku panna. Hea meelega hakkaks ise juba askeldama, aga kuna kallim saab nädala lõpus nädalaks linnaloale, siis katsun tema ikka ära oodata ja talle ka natukene seda rõõmu jätta, et beebi tulekuks midagi valmis seada. :)

13 kommentaari

  • Kats

   Ojaa. Nende facebooki lehelt ja üleüldse netist on päris palju negatiivset vastukaja neile leitud. :)
   Smartpostiga sujuvad asjad palju paremini, aga noh.. kullerteenused on vist täiesti oma rida. Nende puhul väga inetu minu meelest, et nad absoluutselt ei helista ega ette ei teata oma tulekutest. :D

 • Kadi

  Hmm Tartus peaks saama kandekeskusesse helistada ja öelda, millisesse postkontorisse pakk saata. Senimaani pole keegi selle peale nina kirtsutanud, veel vähem – raha küsinud. Tartu kandekeskus on linnast väljasõidul Võru poole.. Ja seal hetkel suured ümbermuudatused seoses Ida ringtee ehitusega. Suhtumine on tõesti omaette ooper.. Mul oli häda sellegagi, et volitasin ema enda nimelt pakke vastu saama, saatsin digidokumendi selle kohta (nii nagu klienditeenindus ütles, et piisab) ja esimest korda pakile järgi minnes sai ema sõimata selle pärast, et ‘nemad ei ole ühtegi sellist volitust näinud’. Kurjam, küll alles kihvatas sees.

  • Kats

   Seda saab jah teha, et konkreetse paki puhul teatada, et soovin teise kontorisse tellida. Aga selle paki teise kontorisse saatmisega läheb neil ju ka 1-2 päeva aega ja ma parem käin selle 40 minutiga seal kaugemal asjal järel ära kui et ootan veel omakorda ~48h, et asja kätte saada. :D
   Ja mul lihtsalt tuleb mingisuguste vahedega päris palju pakke ja see iga paki eraldi tellimine oleks natuke naljakas ja tüütu ja ajaliselt kaotaksin asja kätte saamisega aega. Aga naljakas, et see, kui püsivalt tahad, et tuleks kuskile teise kontorisse, siis pead maksma. :D

   Ja see, kuidas teine inimene pakki kätte saab, on ka omaette asi jah. Mõnes kandekeskuses nõutakse iga jumala kord dokumenti näha. Mõnikord mõnda teenindajat üldse ei huvita, kas ma ikka õige inimene olen ja siis mõtlen küll, et iga suvaline inimene oleks võinud mu pakiteate kuidagi mu postkastist välja urgitseda ja hoopis endale selle võtta. :D

 • Ethel

  Aga telli pakk kohe alguses mõne sellise sõbra aadressile, kes kuulub Mustaka postkontori halduspiirkonda kuid enda nimele. Nii tema saab teatise aga sina lähed järele….

 • Kadi

  Mul on sama jama Eesti Postiga olnud. Kõige naljakamad ongi need olukorrad, kus ma olen terve päeva kodus, ja siis netis vaatan, et mind pole kodus olnud. Tegelikult nad lihtsalt ei viitsi pakke kaasa tassida ja lihtsam panna linnuke kirja, et mind polnud ja tulgu ma ise järele. DPD-ga jamasin ka nii mitu korda. Enne nad tavaliselt ei liigutanudki, kui ma sinna mitu korda helistasin ja lõpuks häält pidin tõstma. Esimene kord rääkisime ilusti jaa oi vabandust, toome homme see kell ära, ja kui homme ka kedagi polnud,ja ma pakki ei saanud ja netis vaatan, et oi, mul nende sõnul pakk käes juba. Siis järgminekord anti kulleri enda number, ja ütlesin kus ja miskell mina seda tahan saada ja tema siis sõitis selleks ajaks kohale. Need nende ette antud ajavahemikud ei pea pea kunagi paika. Ja alles avastasin, et mul fb sõbralistis mingi tundmatu tüüp, kes on siis DPD kuller, ja paneb naljaviluks pilte üles, kuidas nad neid teiste inimeste pakke autosse lõhki loobivad. Ei no väga tore küll.

  • Kats

   Haha, no viimane lõik on küll väga tore uudis ja väga meeldiv teada. :D Ma õnneks ikka oma pakid ja asjad tervena kätte saanud, aga ega kui oleks ka vigastatud, siis õnneks on ju asjadel tagastamisõigus.’
   Aga seda olen ma ka tõesti kuulnud jah, et mõnikord nad ei helistagi kella, vaid viskavad suvalt teate postkasti ja siis hiljem väidavad, et ooo nad käisid küll ja lausa mitu korda lasid kella.

   Aga noh, ega ei oska olukorda parandada ka. Ega ei saagi. Igal juhul ei saa smartposti kasuks kahjuks otsustada ja peab leppima selle kammaijaaga. :(

 • K

  Tellisite lapsele siis uue voodi, kas vanast ei saanud ikkagi asja? :)

  Õnneks kulleritega on mul vedanud . . sest noh ma elan sellises kohas, kuhu nad kunagi ei oska tulla ja ilmselt seetõttu nad helistavadki :D :D Muidugi on palju olnud selliseid kordi ka , et a’la koer oli lahti ja kedagi olnud kodus. . aga mu koer on kogu aeg ketis. Nii et valetajad koos.

 • lipsuke

  Mõtlesin täna sellele postitusele ja tuletasin meelde kuidas mul nende pakkidega olnud on.
  Mul ikka olnud nii, et kuller helistab ja küsib, et kas olen kodus, et ta kohe oleks ukse taga. Ja kui nt olin tööl siis tõi tööle selle paki.
  Aga ehk sinu kuller arvab, et hoiab kõneaega kokku ja käib uksetaga kohe. Et kui oled kodus siis oled kodus ja kui ei ole siis helistab :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga