beebiblogi,  igapäev

Blokk

Mul on miski kummaline blogiblokk kallal. Kummaline ses mõttes, et mul ei ole mõtetest, ideedest ja postitusteteemadest puudu. Rääkida on nii paljust ja ma mõtlen iga jumala päev midagi uut välja, millest tahaks kirjutada. Mustandites ilutsevad ka pooleldi valmiskirjutatud postitused, aga asi on hoopis selles, et käsi ei tõuse “Avalda” nupule vajutama. Mõnest asjast tahaks tulla rääkima, aga igal vabal hetkel, mis ma oma päevas leian, ei taha ma blogi lehtegi avada. Tahan lihtsalt… vedeleda ja nautida lapse magamist ja vaikust. :D

Igatahes, just for the heads up, tulime eile Annuga jälle kaheks nädalaks Soome ja nõnda see eluke on. Tahaks siin midagi eriti vahvat teha, seega kui keegi teab soovitada mingit kohta, kuhu Helsinkis või Helsinki lähistel minna, siis võib soovitada. Suomenlinna olemasolust tean ja mulle on silma jäänud veel Haltia, Heureka ja Spy muuseumid. Häid šoppamiskohti võib ka mainida peale suurte kaubanduskeskuste, no a’la kirbukaid vms. :D

Laevas sai Annabel pallimeres ka natuke vedeleda, mis paistis talle üsnagi meeldivat. Vajus tasapisi aina sügavamale ja sügavamale pallide sisse ja endal nii rahulolev nägu peas. Mitte üht emotsiooni. Ta lihtsalt nagu.. oli seal.. oma totaalses rahus. :D Kuidas saakski teisiti – nii palju värve ja PALLE – paradiis!

…Kuniks muidugi mingid ~6-aastased ka pallimerre kargama ja pallisõda pidama tulid ja kellega ma lõpuks riidlema ka hakkasin, sest nende loopimine muutus juba LIIGA intensiivseks ja tugevaks. Nende enda vanematel oli jumalast pohh, mida lapsed teevad ja KES nende laste visatud pallidega pihta saavad. Sel hetkel tundsin küll, et olen lapsevihkaja ja “enda last kutsuks ma küll korrale.” :D Elame-näeme. :D
CAM00265-1 CAM00269-1 CAM00273-1222

23 kommentaari

 • marge

  Sul laps veel alla aastane? Helsingis muidu mängumaa vms nimega huppipuisto snadistadi(ma nüüd ei tea kas kirjutasin õigesti) see länsisadama lähedal megasuur lapsel seal palju teha. See alla aastastele tasuta :)

  • Katre

   Kas seal alla aastasel midagi teha on? Tavaliselt mängumaad rohkem vanematele lastele huvitavad vms ja nii väikestele natuke ohtlikud (+ teised jooksevad üle)..

 • Kati

  Sel ja järgmisel reedel on Korkeasaaril kissanyö :) Kui laps rahulik on (mida ta Sul ju on), siis soovitan vaatama minna. Asi on siis järgmine, et kell 20:00 tehakse loomaaed spetsiaalselt kaslaste jaoks lahti, pannakse nende puuridesse tuled põlema ja saab nende elu jälgida. Kui arvestada, et kaslased on ju ööloomad ja päeval üldiselt kuskil peidus, siis oleks üsna vahva kogemus vist :).

  • Katre

   See tuleb kuidagi nii tuttav ette.. kunagi 9.klassi ekskursioonil vist käisime seal, aga noh.. tol ajal mind mingi kirik väga ei huvitanud ja rohkem jooksin niisama pea laiali ringi :D

 • Mari

  Mul oma lapsest samasugused pildid :D

  Samas see teiste laste teema on selline, et ilmselt nende vanemad mõtlesid, et miks mingi titt pallimerre topiti ja nende lapsed ei saa nüüd rahulikult mängida :D Võib-olla ise mõtled ka nii kui suurem laps on :D

  • Katre

   Ma tahaks loota, et ei mõtle, eriti kui seinal on suurelt silt “Palle mitte loopida.” Pallimeres saab ju ka muudmoodi mängida kui teisi loopida, õigemini loopida üritada, sest selle loopimise käigus saavad TEISED ruumis viibijad pihta. Minu arust on selline “rahulik mängimine” nagu sa seda nimetad, küll natuke liiga ülemeelik.

 • Prissu

  Kui te veel Korkeasaari loomaaeda pole külastanud, siis on praegu just sobivaim aeg seda teha, sest väljas pole enam nii kuum ja loomad pole varjus peidus. See on igati vahva koht – terve saar on üks suur loomaaed. Siis näiteks Espoos on Flamingo Spa, mis on juttude järgi palju mõnusam koht kui Serena. :)

 • B

  Meie läksime ka nädal tagasi Vikinguga Soome ja ilmselt just sealt samast pallimerest sai laps endale enteroviiruse :-(. Seega on üpris jube neid pallimere pilte vaadata, aga loodan, et teil läheb paremini!

   • B

    Meie läksime selle 14:25 väljuva Gabriellaga vms. Enteroviirus kulgeb palaviku, oksendamise ja villiliste punnidega (algavadki tihti suu juurest).
    Laps enne reisi teiste lastega kuskil kokku ei puutunud ega käinud suurtes rahvamassides. 2 päeva peale reisi ilmusid villid, üks õhtu oli ka palavik, kuid rohkem mitte, samuti ka oksendamist õnneks polnud. Seega on väga tõenäoline, et sealt pallimerest sai jah, kuna seal olid kõik koos, mõni rohkem tõbine kui teine :/.

  • Maria

   Mul oleks selline küsimus, et mis Viking laevaga Te käisite? Meie käisime päevakruiisil XPRS laevaga ja praegu poeg teist päeva haige. Algas meeletu oksendamisega, nüüd köha ja villid suus. Varem pole sellist haigust olnud :( Kus Teie oskasite seda Vikingu pallimerega seostada?
   Katre loodan südamest, et Annukas seda haigust ei saa. Eks need avalikud pallimered on küll pisikestele suured ohud, nii haigused kui suuremad lapsed. Mul poega 4,6 a ja õpin ikka veel uusi asju iga päev :)

   • Katre

    Kui kiirelt see haigus kallale tuli pärast reisi? Meil hetkel 2p möödas ja.. mingeid sümptomeid nagu ei ole.

    Eks sellistes kohtades jah haigusi levib, aga noh.. vatitupsulast ei saa kasvatada nii et mis seal ikka. Saab midagi külge, siis ravib terveks. :D

    Muidugi seal lastetoa põrandal oli üks titt veel, kes reaalselt LÄGASTAS (ilastas täiega) terve vaiba, põranda ja kõik mänguasjad, mida ta puutus, täis, ja noh.. nii reaalsest pisikuteallikast üritasin ma küll Annabeli kaugemale hoida ja sosistasin talle kõrva, et ära selle ilastava tita juurde mine. :D

    • Maria

     Meie käisime reedel ja haigestus esmaspäeval. Et siis oligi kahepäevane vahe. Õige vatilast ei tasu kasvatada :) Palju tervist :)

 • Mari-Liis

  Väga vahvad pildid :) Heureka on huvitav aga Annukal pole seal veel midagi teha, see pigem kooliealisele. Küll aga soovitan Sea Life’i, kui te seal veel käinud pole ;)

 • marge

  Seal eraldi pisikestele ala kus suuremad yle ei saa joosta. Suuremal seal jah rohkem tegevust aga oli pisikestele ka. Kui tõesti väga igav peaks.olema ja noh tasuta asi ju

 • Liana

  Kehä 3 ääres on Huimala, jääb Espoo alla. Seal on ülemisel korrusel eraldi pisikeste ala, pehme ja turvaline, suuri “ülejooksjaid” sinna ei lasta. :) Värav on ka, et väikesed plehku ei paneks.

 • Krissumissu

  Minu poiss kartis beebina seda pallimed laeval. Ega ma sellest ise ka vaimustatud polnud, päris räpaauk :) aga ega me räppa karda.

  Ma juba jagasin seda aga on bestikas
  http://www.kirpputorihaku.com/

  Peaks soome kirbukatest kirjutama miski suurema kokkuvõte, aga mul sama värk nagu sul, jube block kallal pidevalt. enivei, keegi ei käi ja ei loe, ei ole nagu motivatsiooni…

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga