igapäev,  Söök&Jook

Belgia vahvlid ja kingiloos

Päev enne Soome tulekut ehk siis pühapäeva õhtul lippasin ma üsna turboga läbi Tartu Lõunakeskusest ja kutsusin oma parima sõbra endaga uude Belgia vahvlikohvikusse vahvleid sööma, et siis magusa vahvli kõrval veidike jutustada ja head-aega öelda.

Kui ma natukene sügavamalt mõelda üritan, siis.. mulle ausalt öeldes ei torkagi pähe ühtegi muud magustoitu, mis mulle nii väga maitseda võiks kui nood vahvlid. Seega pean ütlema, et tegu on minu lemmikmagustoiduga!

Belgia vahvlitega on mul ka selline lugu rääkida, et ma mäletan, et ma KUNAGI ammu sõin neid Tallinnas, kui ma seal kunagi ammu klassiga laulupeol käisin. Olin äkki umbes 12-aastane. Siis aga ei sattunud ma mõnda aega üldse Tallinnasse ja sellised tänaval pesitsevaid Belga vahvli putkasid (nagu need jätsiputkad või hot-dogi) polegi ma enam Eesti tänavatel näinud. Ilmselt kadusid ära. Sellest ajast saati ma aga mõtlesin, et deeem, kuidas tahaks JÄLLE neid vahvleid süüa.

Kui ma rase olin, siis ma kirjutasin siin blogis ka oma rasedaisudest, mis mul olid, aga mida ma kuidagi rahuldatud ei saanud (link postitusele) ja ka seal mainisin ära KUIII HULLULT mul Belgia vahvlite järgi isutas. Proovisin mingeid poealternatiive ja proovisin Xprs Delis mingit vahvlit, aga.. kräpp oli. EI OLNUD SEE, mida ma tahtsin ja mida ma mäletasin.

Ja siis ükskord nägin ma instagramis selle OMA IDEAALSE Belgia vahvli pilti ja sain teada, et Eestisse on üle miljoni aasta tekkinud Mrs Waffle nimeline vahvlikohvik, kes vähemasti pildi järgi tegi just neid imelisi magustoite, millest ma unistanud olin. Panin kohe endale “kalendrisse kirja,” et tuleb neid mekkima minna. Nõnda sai mõne aja pärast ka tehtud.

JA NEED OLID TAEVALIKUD. MU UNISTUS OLI TÄITUNUD! LÕPUKS! OHH GOD!!! Isegi Keio, kes muidu absoluutselt eriti magusat ei armasta, ütles, et väga maitsev kraam! Ma tahaks kõiki oma sõpru sinna sööma viia, sest ausalt, no see on lihtsalt nii hea.

Soe, paks, pealt krõbe, seest pehme, õhuline, magus vahvel, kaetud… millega iganes soovid: vahukoorega, tuhksuhkruga, marjadega, jäätisega ja šokolaadiglasuuriga! JUMALIK!IMG_6176-1

TÄHELEPANU!
Ma loodan, et ma ajan oma kirjelduse ja piltidega teilegi isu peale, sest koostöös Mrs Waffle kohvikuga loosime me kolmele selle postituse kommenteerijale välja 3x tasuta vahvli koos lisanditega + kohvijoogi! Ehk siis saate valida, kas maiustate kõik kolm korda ise uhkes üksinduses oma vahvlit või jagate oma võitu ka sõpradega. :)

LOOSIS OSALEMISEKS:
# Võiksite laikida Mrs Waffle facebooki lehte (link), sest see on seda lihtsalt väärt!
# Jätke siia postituse alla mõni vahvliteemaline kommentaar. Nt, kas teile maitsevad vahvlid? Olete varem Belgia vahvleid söönud? Või olete äkki juba jõudnud Mrs Waffle kohvikus käia?
# Kes tahab minu vastu ekstra armas olla, võib postitust oma facebookis ka jagada. :)

IMG_6186-1
sorri, et ma siuke suss pildil, aga päev otsa ringitormamist oli selja taga ja kell 20:30 olin ma jumalast väsinud :D

Infoks kohvikust veel nii palju, et hetkel on Eestis avatud kaks kohvikut: Tartu Lõunakeskuses ja Pärnu keskuses. Septembris avatakse kolmas kohvik Tallinnas Ülemiste keskuses, nii et loodetavasti leiab igaüks endale võimaluse kuskil Eesti nurgas sinna kohvikusse oma sammud seada. :)

Ma olen seal kohvikus nüüdseks juba 3 korda käinud ja lähen kindlasti igal võimalusel veel. Räägin ühtlasi ka ühest heast kogemusest meie esimese kohvikukülastuse ajal:

Müttasime oma perega pool päeva Tartus ringi ja oli plaan ka vahvlikohvikusse jõuda. Kella ma muidugi terve päeva jooksul üldse ei jälginud ja Lõunakeskusesse jõudes oletasin, et eks ta midagi 19:00 paiku ole. Aega maa ja ilm. Läksime vahvlikohvikusse ja kui keskuse kõlaritest tuli teadvustav heli, et keskus suletakse ca 5-minuti pärast, ehmatasin ära. Kas ma ei jõuagi vahvleid sööma? :(

Vahvlitüdruk oli aga ülimalt rõõmsameelne ja ütles, et aega ju on ja jõuame ikka ilusasti vahvleid süüa. Nõnda hakkaski ta meile veel oma tööpäeva lõpus (PS, oli reedene õhtu ka) meile rõõmuga vahvleid tegema. Ei mingit vingu näos ei olnud, et me tema tööpäeva lõpuks pea 10 minuti võrra pikendasime. Ma tean, et nõme on viimasel minutil niimoodi kuskile minna, aga ma tõesti ei teadnud kella ja kuna teenindaja oli nõus meid ikkagi teenindama, siis me sellest võimalusest ka kinni haarasime.

Ühtlasi oli kohvikus kohal keegi.. ma oletan, et natukene tähtsam nina. Äkki kohviku juhataja. Igatahes piilus ta tükk aega Annabeli kui lõpuks meile juurde astus ja küsis, kas pisikesele ka vahvel maitseb, sest andsime ka Annabelile mekkida. Lisaks küsis ta viisakalt, kas ta tohib Annabelile väikese paki Tutti-Frutti kummikommikesi kinkida. Et tema enda lapselapsed magusat üldse ei söö ja see tal niisama kotis on. Igati armas žest oli igatahes. Lahkusime kohvikust ikka väga positiivsete muljetega ja hea tujuga. :)

Ja ma ei ole KORDAGI veel, vähemasti Tartu Lõunakeskuse kohvikus, kehva teeninduse otsa koperdanud. Iga kord on imeline olnud. Ja vahvel on samuti iga korraga aina imelisem!

Nii et, VÕTKE AGA LOOSIST OSAˆ ja minge mekkige kaa! Kolm võitjat loosin välja nädala pärast, 3.septembril! :)

IMG_6177-1 IMG_6188-1

114 kommentaari

 • Sandra

  Kõige esimest korda sain ma Belgia vahvlit Kreekas. Mäletan imehästi kui läksime tüdrukutega pisikesse kohvikusse kohvile ja kõrvale võtsin vaniljejäätise ja piparmündilehekesega vahvli. Lihtsalt imeline ja unustamatu maitse. Rohkem ei ole ma kahjuks sinna sattunud. Lausa neelud hakkasid käima ?

 • Annabel

  Ohh, ma ka niiii igatsen neid vahvleid. Käisin noortevahetusega Hollandis 3-aastat tagasi ja siis sai neid igapäevaselt söödud. Olen üritanud küll kodus järgi teha kuid kuidagi ei tule välja :( Mu lemmikud olid Hollandis käies shokolaadiga üle kaetud ning värskete maasikatega kaunistatud.
  Kui selle loosi võidaks siis see oleks ühtlasi väga mõnus sünnipäevakingitus mulle, sest olen 3. septembril sündinud :).

 • Ann

  Need näevad tõeeeesti imemaitsvad välja, kahjuks siiani olen vaadanud ainult pilte suu vett jooksmas:( Mulle endale meeldivad ka vahvlid väga, just ise tehtud, aga kuna endal masinat enam ei ole ja vanaema oma ka üles ütles, siis pole enam ammu vahvleid söönud. Belgia vahvleid ma isegi pole kunagi proovinud, aga seda kohta tahaks külastada küll. Kõik aina kiidavad ja lisavad imeilusaid pilte, mis teevad kohe kõhu tühjaks!:)

 • Gitta Künnis

  Olen lõunakeskuses vahvleid proovinud ja pole kunagi nii häid vahvleid saanud! Algul mul küll vahvlitest mingit erilist arvamust polnud aga no kui neid proovisin…. Parimad asjad üldse, praegugi tuli nende järele isu seda postitust lugedes, loodan et olen üks kolmest :)

 • Ly

  Tartus elades proovisime need imelised vahvlid ära ja ootan millal see kohvik Ülemistes avatakse. Mega head vahvlid lihtsalt ja teenindus ka alati hea ja tore! ♡♡

 • Eneli

  Belgia vahvlid on ühed väga head asjad, kodus saab ka neid päris tihti tehtud aga tahaks ära proovida proffi tehtud ka ikka ;)

 • Klaarika

  Olen ka ühe korra seda vahvlit söönud ja ma armus. Olen reedel Tartu minemas ja loodan väga, et jõuan ka seda uuesti sööma. See on ju jumalik :)

 • Eneli

  Mmmmmm, nüüd hakkas niiiimooodi isutama!
  Mäletan ka lapsepõlvest kuskil Tallinnas söödud imehäid vahvleid, kuid nüüd ei ole neid aastaid söönud. Isegi vanakooli vahleid pole väga ammu saanud, kuigi masin on kodus täitsa olemas… peab vist käsile võtma :)

 • Karmen

  Kui olen Tartu Lõunakeskusest sellest kohast mööda kõndinud, siis alati neelud käivad, aga millegipärast ei ole sealt veel vahvleid ostnud. Pole söönud ka Belgia vahvleid, seega loodan eriti, et saan neid proovida. Ise olen muidu suur vahvlifänn küll. Kui satun oma koju, siis seal ootab mind vana vahvliraud ja nendega tulevad imelised vahvlid. :)

 • Andea

  Juba ammu olen mõelnud neid vahvleid sööma minna, aga siiani pole veel jõudnud. Hullult isuäratavad tunduvad :p!

 • leila

  Ma üldiselt eelistan selle vene masinaga tehtud vanakooli vahvleid, aga vot need belgia vahvlid värskete maasikate, kiivide ja shokolaadikastnega…holy yumminess!!!!!

 • Karin

  Ma olen seda vahvlit korra seal Lõunakeskuses proovinud aga… nii vau efekti ei olnud, kui lootsin. Prooviks aga kindlasti veel ja valiks võib olla paremad lisandid sinna peale, selle valik oli neil küll päris lahe, oleks tahtnud kõiki proovida. No igastahes praegu panid su pildid küll neelud korralikult käima :D

  • Katre

   Ma esimene kord võtsin vaniljejättisega, maasikatega ja šokolaadiglasuuriga. Siis vahvel oli hea, aga midagi.. oli justkui valesti. Keio võttis aga vahukoore jäätise asemel ja tema oma mekkis palju paremini.
   Nüüdsest olengi aru saanud, et minu maitse järgi sobib see vahvel just vahukoorega. Kui vahukoor puudu, siis jääb vauefekt puudu. Maitse asi! ;D
   Kindlasti tasub uuesti proovida! Mulle näiteks mekkis täiega ka vahukoor-banaan-karamell kombo. Yummiii!

 • Keidy

  Oh, need vahvlid on nii head! Olen neid ise ks teinud, siis kui kutsekas käisin ja no ikka tõsiselt head asjad on. Panid mu suu jooksma, nüüd ruttu ruttu jooksen lõunakasse! :-D

  • Katre

   Ma tahtsin ka kunagi ise teha, aga minu jaoks on täielik riigisaladus selle taigna retsept. Googeldasin, mis ma googeldasin, aga õiget ei leidnud justkui kunagi. Ainult need vahvlikohvikud teavad seda special retsepti. :D
   Kuna ma nagunii armastan paljalt ka tainast süüa, siis ükskord mõtlesingi, et ei tea kas oleks imelik kohvikust küsida ühte PÄTSI TAINAST, valmis vahvli asemel. :DDD

 • Krissu

  Pole kunagi Belgia vahvleid proovinud ja ei ole ka muidu väga suur koogifänn, aga need pildid ajasid küll isu peale! Hea meelega läheks ja maiustaks koos kaaslasega :)

 • Gete

  Oeh, millest alustada :D See Tartu vahvli kohvik on minu LEMMIK !! Ma ei jõua vist kahe käe näppudel ka ära lugeda mitu korda ma seal juba patustamas olen käinud… Minu lemmik combo on maasikate ja karamelliga , vahest võtan ka vanilljejäätist juurde.
  Kunagi ammu sain Tallinnas raekoja platsis jõuluturult imehäid ja pakse Belgia vahvleid, järgmine aasta aga seda putkat enam ei näinud seal .. Kui siis kuulsin, et Tartus avati selline kohvik, siis sõitsin kohe kohale ja no siiamaani pole pidanud pettuma :) ! Teenindus on seal alati tõesti super!!

 • Janne

  Ma olen Tartus käies sealt kordi mööda käinud Ja mõelnud külastada, kuid kuna ei ela seal siis pole kunagi aega olnud. Rõõm kuulda, et see nüüd ka Tallinnasse tuleb. Augusti algul käisin Käsmus Viru folgil ja seal müüdi neid vanakooli vahvleid, oeh :D

 • Inger

  Mrs Waffle kohvikus kahjuks käinud ei ole ja Belgia vahvleid pole vist ka juhtunud maitsma. Vahvlid muidu väga maitsevad ja pildilt tundub see magustoit super! Paluks mulle! :)

 • B

  Meie käisime suve alguses Pärnus neid lambist, peale kino söömas. Seal oli see lõhn ja ma ei saanud mööda minna. :D Mina võtsin šokolaadijäätise ja vaarikatega vahvli ja mees alguses ütles, et ei taha, aga kui minu omast ampsu võttis, tellis ikka endale ka. :D Teenindajakutt oli ka väga sõbralik ja tore (või siis kehakaalu jaoks pigem mitte), et Tallinnasse ka tulevad.

 • Pille

  Ma pole mitttte kunagi belgia vahvleid söönud, aga kuna septembris ka Tallinnas kohvik avatakse, siis hoian oma fortuunale räigelt pöialt! Ja kui ei võida, siis prindin selle su vahvlipildi välja ja söön ära (nali), no nii isuäratav! :)

 • Hilse-Hell

  Ükskord Anne&Stiili kinoõhtul sain maitsta Mrs. Waffle vahvleid ja no niiii hea oli!!! Kahjuks pole jõudnud külastada veel seda kohvikut, kuigi suur magusasõber olen :D

 • Britt

  Mina olen Belgia vahvleid söönud Belgias, mistõttu mind täitsa huvitab kuidas need maitsevad, sest noh..vähemalt need, mis ma Prantsusmaal saanud, jäävad belglaste omadele alla. Ja tegu siiski naaberriikidega, võiks arvata, et oskavad küll järgi teha, a näe, ei oska.

  Ehk siis uudishimu on peal kas eestlased oskavad :D

 • Aire

  Mulle tõsiselt meeldivad need belgia vahvlid. Olen söönud neid kahel korral. Nii Tartus kui Pärnus. Nüüd võiks Viljandisse ka Mrs Waffle tulla, oleks väga lahe. Mõlemal korral võtsin vaniljejäätise ja maasikatega. Oi kui head ikka. Muidu meeldivad ka tavalised vene vahvlimasinaga tehtud vahvlid.

 • Laura

  Appiiiiiiii, ma armastan vahvleid!! Ühe korra olen seal samas neid söönud ja no see oli JUMALIK! :D Aga kuna Tartusse tihti ei satu, pole kahjuks rohkem neid maitsta õnnestunud. Kui aga septembrist ka Ülemistes selline võimalus avaneb.. kus ma end püsikliendiks regada saan?! :D (Ok, väga dramaatiline.. aga ma tõesti nii fännan vahvleid :D :D )

 • Elise Leht

  Olen proovinud ise Belgia vahvleid küpsetada, kuid ei kukkunud eriti hästi välja, jäid väga pehmed ja nätsked, krõbedaks ei läinud :( Mrs Waffle kohvikust olen paar korda mööda jalutanud, kuid tellinud pole sealt veel midagi, nüüd tean, et tasuks küll :)

 • Annika Kartsepp

  Esimest korda sõin Belgia vahvlit Belgias olles. Mõnus soe vahvel külma jäätise ja kuhja maasikatega oli võrratu! Kahjuks pole jõudunud veel Eestis neid proovida, aga sügisest värske tudengina Tartus, oleks tore külastada Mrs Waffle´t.

 • Maris

  Mina olen vist ainuke inimeseloom, kes pole neid vahvleid proovinud :D Seega haaraks võimalusest kinni ja mekiks ka lõpuks ära!

 • Marii

  Olen ka ise neid väga väga maitsvaid vahvleid söönud Lõunakeskuses ning kuna tudengina kahjuks alati head kraami palju lubada ei saa, siis jään ootama loosiõnnele :). Soovitan soojalt üks väike magus patt oma päeva lubada. Heaks ideeks on ka magus pala sõbraga kahepeale võtta, kuna ports on UHKE!

 • Kairi

  Käisin paar päeva tagasi esimest korda Pärnu omas. Lasin head ja paremat peale panna ja OOJUMALMISMAITSE. Võrratu. 1.septembril teeb MrsWaffle ka vahvlikohvikut (peab aja kinni panema) ja kuigi sain algul aru, et see on koolilastele, vastati mulle, et ka teised võivad tulla, sest vahvleid võivad kõik süüa:)

 • Marianne

  Kui mõni kuu tagasi esimest korda kuulsin, et on olemas selline koht, nagu Mrs Waffle, siis ma teadsin, et pean sinna minema! Natuke aega hiljem läksin oma sõbrannale Tartusse külla ja to do listi mahutasime muidugi ka Lõunakeskuse külastamise koos vahvlite söömisega. Võtsin vahvli vahukoore, maasikate ja šokolaadikastmega – magusahull nagu ma olen :D Ja lihtsalt niii hea!! Ja nüüd avatakse Mrs Waffle ka Tallinnas! See on nii suurepärane uudis! Ma tõesti loodan, et saan need 3 tasuta vahvlit :D

 • Sille

  Ma olen kogu aeg mõelnud, et võiks neid proovida, kuid alati olen arvanud, et ah, mis nad siis nii väga on. :D Nüüd küll tahaks proovida.

 • Sirle

  Ma lubasin, et enne 1.sept ma ei söö mitte ühtegi suutäit magusat, aga kui septembris avatakse uus kohvik Ülemistes, siis selleks ajaks on mu lubadus möödas ja neid vahvleid sööks küll. :D

 • Janeli

  Täiesti ebaaus. Olime just nädal aega tagasi Pärnus ja olime poole jalga sinna rahvasttäis kohvikusse astumas, aga koogi isu kaalus tookord kaalukausi teise koha kasuks. Nüüd peab küll ära käima.

 • ents

  Alati kõnnin mööda pärnu keskuse omast. Mõtlen et kui hea siis üks vahvel olla saa ..aga su blogi lugedes tundub, et siiski saab. Ja nüüd loodan oma õnnele :)

 • Getter

  Olen juba tükk aega plaaninud minna ja need vahvlid ära maitsta, aga pole ikka veel oma plaani teoks teinud? Belgia vahvlit veel söönud ei ole, aga küpsetan vahest ise kodus vahvleid ja need on ka nii suurepärased, et kujutan juba ette kui hea on Brlgia vahvel..

 • Kristi

  Mulle maitsevad väga vahvlid, kuid kahjuks pole Belgia omasid veel proovida jõudnud, nüüd peab! Kindlasti jagaksin neid maitsvaid vahvleid oma sõbrannaga, kellel on 7.septembril sünnipäev.

 • Helena

  Hehe mul oma härraga samamoodi: ei armasta üldse magusat (kui kummikommid välja jätta) ja vahvlid on tema jaoks kohe kuidagi eriti out, kuid Mrs Waffle vahvleid vitsutab hea meelega ja kiidab ka veel, et sellised mõnusad paksud, õhulised ning maitsvad :P.

 • Getter S

  Pärnu Mrs Waffle poole kiikan pea iga päev, alates novembrist… Veel ei ole proovinud nende vahvleid ega Illy kohvi. Ilmselgelt peaks… :) Vahukoorega variant tundub väga mõnus..
  Belgia vahvlit olen korra mekkinud – Belgias. Aga see ei olnud päris õige asi vist, lisanditeta ja ei jäänud meelde erilise elamusena.

 • K

  Mina ei ole kunagi belgia vahvleid söönud… :( Küll aga maitsevad mulle need krõbedad vahvlid nõukogude ajal saadud vahvlimasinaga… mmm vahvlid.. :)

 • Kati

  Belgia vahvleid olen siiani söönud ainult Belgias (ei saa just kurta :D ) aga kangesti tahaks Tartus ka ära proovida!

 • Hanna

  Ma pole elus kordagi Belgia vahvleid söönud. Aga tahaks. Väga. :)
  Küll aga on mul ilusad lapsepõlvemälestused seoses peenikeste krõbedate rulli keeratud vahvlitega, mida ema küpsetas suure kobaka metallist vahvliküpsetajaga.

  • Katre

   Noo nende “meie Eesti vahvlitega” ei sa neid võrreldagi. Kaks äärmust. :D Mulle nende meie vahvlite juures tainas mekib täiega, aga õhuke ja peenike ja krõbe vahvel kaotab selle maitse justkui ära. Paksus vahvlis see vahvlitaigna maitse säilib. :D

 • Liisa

  Tean, et selline koht Pärnus täitsa olemas, aga millegi pärast pole sinna veel jõudnud. Läheks heameelega maiustama :)

 • liisi

  nii head vahvlid on need…mäletan, et esimest korda sõingi neid belgias aastaid tagasi..siis oli vähemalt seal neid putkakesi igal tänavanurgal..ei olnud küll sellist lisandite valikut nagu mrs waffles aga minumeelest tookord võtsime nutella ja tuhksuhkruga :)

 • Riinu

  Need vahvlid on ammu silma jäänud, aga kahjuks pole ise saanud proovida. Tunduvad imemaitsvad. Saksamaal olen söönud Belgia vahvleid ja olid head. Olen ja Eestis proovinud mõnda vahvlit, aga need pole üldse need mida mina tahaks :D. Selle võidu üle oleks ülimalt rõõmus :)

 • Janeli

  Olen ka ühe korra sattunud Lõunakeskuse vahvlikohvikusse ja no tõesti super-super maitsvaid vahvleid teevad nad ikka. Üldsegi on vahvlid väga heaks magustoiduks, lisaks Belgia vahvlitele on üli head ka vanaema vana vahvlimasinaga küpsetatud krõbedad vahvlid :)

 • Madli

  Oeh, ei ole hea selliseid jutte enne magamaminekut lugeda, sest nüüd tekkis mul selline magusaisu, et mine lõhki!

  Igatahes pole ma selliseid vahvleid kunagi proovinud, aga arvan, et mulle kindlasti meeldiksid need, sest mulle meeldib kõik, mis on korraga krõbe ja magus. Lisaks on hea see, et elan Ülemistest õllepudeliviske kaugusel, nii et eriti lühike maa oleks sinna minna (kuigi mu kehakaal ei rõõmusta).

  Loodan, et võidan, aga kui ka mitte, siis lähen kindlasti ka niisama vahvlikohvikusse.

 • Valeria

  Masina vahvleid olen armastanud väiksest peale aga need poe omad ei kõlba küll kusagile! Küll aga neid paksemaid vahvleid pole kunagi mekkinud. Mitu korda olen kõndinud mööda sellest lõunaka vahvlikohvikust aga kunagi pole aega olnud peatuda ja peale nende isuäratavate lõhnade… ka maitseid nautida. Su postitus pani küll nüüd mõtlema, et peaaaaaks leidma selle aja :P Loodan, et loosiõnn naeratab :D
  Suurepärane ülevaade :)
  Aitäh Katre! :)

 • Nea

  Pole kahjuks proovinud, kuigi nii väga tahaks. Ja, mis kõige hullem, elan ainult mõne saja meetri kaugusel sellest heast kohast.

 • Anette

  Pole kunagi Belgia vahvleid proovinud, kuigi Hispaanias oli laste mänguväljak kohe väikse vahvliputka kõrval ja oii kui mõnus lõhn seal õhtuti oli ? Väga tahaks proovida.

 • Kristel

  Pole veel jõudnud Belgia vahvleid proovida, aga selle õige vahvlimasinaga tegin kunagi ise väga maitsvaid vahvleid :) Seda senikaua kuni too katki läks ja praegu müüdavate vahvlimasinatega ei õnnestu enam neid õhukesi vahvleid teha.

 • Tuuli

  Kui nägin pealkirja Belgia vahvlid ja kingiloos, mõtlesin koheselt mis auhind seal küll olla võiks. Kui jõudsin oma lugemisega sõna Tartu, muutusin kurvaks taaskord mõtlesin selge, see ainult Tartus. Aga kui teema lõpus selgus, et see ikkagi Pärnus ka siis miks mitte loosist osa võtta. Kuigi kuskilt ma midagi olen kuulnud, et Pärnus avatakase või avati juba ka mingisugune vahvli kohvik, aga ma ei seostanud seda sellega.
  Küsimuse juurde tagasi tulles. Meeldivad mulle vahvlid väga. Ma nii igatsen endale vahvlimasinat, mingisugune veneaegne on aga sellega ma ausalt enam teha ei julge. Miks? Lugu järgmine: kui ma selle veneaegse vahvlimasina kuskilt kapsit üles otsisin oli see seismisega natuke mustaks läinid. Ämm lõi selle ilusti taas läikima. Ühel pilvisel päeval otsustasingi, et teen vahvleid. Tegin kõik ilusti taigna valmis, panin vahvlimasina ka tööle ja kui masin soe, läks esimene ja ka viimane taigen sinna peale, sest see läks koheselt kõrbema Köök oli tol korral paksult suitsu ja kõrbehaisu täis. Taignast sai lõpuks hoopis pannkooki teha.
  Ma ei tea siiani mis tegelikult juhtus selle masinaga.

 • Aivi O

  Ootan pikisilmi, millal Mrs Waffle Tallinnas uksed avab. Vahvlid on võrratud, eriti kui need on üle kuhjatud kõige hea ja paremaga, mida süda ihaldab :)

 • Liis

  Need vahvlid on tõesti jumalikud. Käime neid alati söömas kui Lõunakeskusesse satume. Neil on alati lisandites maasikaid ja mustikaid ja muid patuselt häid asju. Ja alati on teenindajad rõõmsameelsed :)

 • Kadi

  Ma olen pojaga Pärnu kohvikus korra käinud neid söömas, tõesti on head ja tahaks veel minna :) Sinu tehtud pildil on kohe nii nii isuäratav see vahvel ;) ♡

 • M'

  Kui mu kutt Tartus on, siis käime sealt ikka mõnikord läbi. Jubehea on. Sellega on olnud ka toredaid seiku – ükskord seda külastades arvas leti taga olev noormees vist, et me oleme esimesel “deidil” ja küsis hästi hoolitsevalt nii vahepeal, kui ka lõpetades, et kuidas maitseb. Kuna meil ühtegi “päris deiti” polegi olnud, siis oli see päris tore.

  Lisaks juhtus ühel korral nii, et mu kutt sai oma vahvli kätte ja mina pidin pääris kaua ootama. Neiul, kes tookord vahvlit valmistas, oli vist endal natuke halb sellepärast ja nii sain oma vahvli ekstra-kaunistustega. Taaskord väga tore. (pilt ka: https://pbs.twimg.com/media/B96Yqr4CUAAPAnt.jpg).

  Ehk siis – vahvlid on äärmiselt maitsvad ning teenindajad on ka alati toredad olnud. :)

  • Katre

   Oeh, nii uskumatu erinevaid kommentaare lugedes, et kuidas saab ühel kohal NII HEA maine olla. Et teenindajad tõepoolest ON rõõmsad ja toidud suurepärased. :))

 • Johanna

  Ausalt öeldes ei ole ma kunagi neid vahvleid söönud (ka välismaal mitte), aga alati, kui Lõunakas Mrs Waffle’ist mööda jalutan, tuleb meeletu isu peale. Kuna ma Lõunakasse paraku eriti tihti ei satu, siis ei olegi olnud võimalust neid vahvleid mekkida, aga näevad küll mega isuäratavad välja :)

 • Andra

  Ma olen lõunakeskuses sealt mööda kõndinud aga kunagi pole olnud hetke, et nüüd prooviks. Ma ei ole neid õigeid söönud ka. Olen teinud ise pannkoogimasinaga(Norras öeldase vahvlimasin) ja oleneb millise taina teed- selline vahvel/pannkook tuleb.
  Mrs Waffle´s on serveering juba nii ilus!

 • ene

  Sattusin hiljuti Pärnu Keskusesse ja nägin vahvleid. Ostsin laste jaoks kaasa ja panin pagasiruumi. Aga sõita oli raske, sest terve salong oli seda hullutavat lõhna täis. Kodus kutsusin nad “appi” otsima, kust sellist head lõhna küll autosse tuleb. Nuuskisid ja tuustisid, kuni suurem lõpuks taipas vaadata pagasiruumi. Oh seda õnne siis! Küsisin ampsu ja oli maitsev tõesti.

 • Grete

  Ei ole varem söönud ja sinu pildid täitsid sajaga oma eesmärgi ehk vägagi suur isu tekkis nüüd neid proovida.

 • Anna

  Oh määänn, kuidas ma armastan vahvleid, aga pole neid 100 aastat süüa saanud ? ei teadnudki, et selline paik Lõunakeskuses on.
  Btw, Su juuksevärv on imeline!

 • Marika

  Legendaarseid Belgia vahvleid sain esimest korda proovida kaugel põhjas Lapimaal. Lisaks sai neid viimati mekitud kuu aega tagasi Berliinis Kreuzbergi linnaosas asuvas pisikeses hubases kohvikus.
  Eestis aga ei ole veel mind seesugune õnn tabanud, et võiks nendega mõnel pühapäeva hommikul maiustada.
  Ootan põnevusega uue kohviku avamist Ülemistel!

 • lipsukese pereblogi

  No joppenpuhh, oli seda nüüd vaja. Nüüd ei suuda ma enam muust mõeldagi, kui mingitest vahvlitest! :D
  Kui suvel ema juures käisime, siis ta tegi neid vanakooli vahvleid (selle õige rauaga), ja mmmmmm, lapsepõlv meenus kohe. :D

 • Leelo

  Olen sellest vahvliputkast mitmeid kordi mööda kõndinud, aga kunagi pole olnud aega vahvlit süüa. Viimati sõin vanakoolivahvleid sõbranna juures, endal vahvlimasinat pole.

 • M.

  Mulle nii meeldivad need “vanad head” nõukaaegse masinaga tehtud vahvlid (teate ju küll, et ESTA masin teeb imesid!)! Belgia vahvleid pole ise aga kunagi proovinud. Suutsid (proovimise)isu peale ajada küll! :P

 • Kristina

  Ma Mr. Waffelis pole veel jõudnud veel käia aga kevadel nautisin Belgia vahvleid Brüsselis ja vot nende pärast tasub küll Belgiasse reisida. Loodetavasti saan varsti kohaliku kohviku ka ära proovida ikka ja parem oleks, kui need on vähemalt sama head, hihi. :D

 • Birgit

  Mrs Waffle’ist oleme Lõunakeskuses mehega mööda kõndinud lugematuid kordi – alati on olnud kas kusagile kiire või siis oleme just mujal söönud ja teeme Mrs Waffle’it silmates mõttes väga homeriliku „d’oh”, et JÄLLE läks meelest ära, et me ju nii väga tahaksime neid vahvleid proovida. Belgia vahvleid pole ma kunagi saanud, aga kirjelduse ja piltide järgi tunduvad põnevad ja maitsvad olevat, nii et pöidlad pihku! :)

 • Tr

  Nii ammu pole saanud häid vahvleid!Vanasti fännasid klassikalisi krõbedaid vene vahvleid aga nüüd meeldivad sellised pehmed ja mõnusad. Näiteks Lidos saab selliseid, muja vist polegi proovinud.
  Mitte, et ma magusat peaksin sööma aga vahel ju võib teha pisut pattu:)

 • Laura

  Ma püüdsin kunagi kodus neid Belgia vahvleid teha ja see oli üks paras naljanumber. :D Tainas kerkis hullult ja lõpuks oli mul terve köök tainast täis. Aga kui küpsetamiseks läks, tulid ikka sellised tavalised retro-vahvlid. Aga tahaks ju just neid päris BELGIA VAHVLEID!! :D Ilastan vaikselt omaette tööl, upssi :D

 • Kätlin

  Kahjuks-kahjuks pole ma neid täitsa õigeid vahvleid veel elus saanud aga sinu kirjelduse peale (nii vahvlite kui ka imetoreda teeninduse kohta) tahaks küll kohe sinna kohvikusse tormata!

 • Mari

  Ma olen ühe korra elus saanud väga häid pakse vahvleid, koolis oli mingi vahvli-pannkoogipäev. Tahaks väga uuesti mingeid mõnnasid vahvleid mekkida :P

 • Di

  Pole ise kunagi proovinud, kuna pole Eestis pole neid isegi märganud kohvikutes. Poevariant pidi väga kehv olema ja olen kaarega neist mööda kõndinud. Samas sõbranna, kes UK-s elab, on rääkinud, et lui õiget Beögia vahvlit kord proovid, siis tulevikus neist ükskõiksena mööda kõndida ei suuda ja ostmata ei jäta. Mind huvitaks just, milline see parim lisanditw kombo maiasmokale on. Kas karamell-vahukoor/jäätis/šokolaad? Ega see vahvlit varju ei jäta?

 • Kerttu

  Nüüdseks olen neid imelisi vahvleid söönud kaks korda :) Teenindajad on olnud väga toredad, sõbralikud ning abivalmis ja vahvlid on olnud ka imemaitsvad, lisaks mulle meeldib niiväga see nende puust kahvel :D

 • Liisi

  Olen lõunakeskuse vahvliletist mitu korda mööda kõndinud ja mõelnud, et peaks lõpuks ära proovima, aga pole veel jõudnud. Niiet oleks väga hea meel lõpuks suu magusaks saada :)

 • Erika

  Uhh, kuidas mul on juba mitu nädalat olnud nende vahvlite isu! Kahjuks Tartus praegu Lõunakeskus remondis ja vahvliputka ka seetõttu suletud, aga õnneks pean veel nädal aega ootama – 29. aprill avatakse!. Tallinnas olen küll vahepeal käinud, aga Ülemiste keskus jääb ikka päris kaugele ja see nii suur ka, et pole jaksanud sinna minna.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga