
Beebiriietest – mida ja kui palju?
supercute jänku body: Lindex
Minul oli üsna täpselt asju valmis varutud. Millestki nagu puudust ei tundnud, aga paratamatus on, et laps kasvab kiiremini asjadest välja küll kui mina neist ära tüdineda jõuan. Riided jäävad üsna korralikuks ja mõndasid ilusamaid asju ei taha ära ka anda/maha müüa, vaid ikka endale alles jätta. Minu ema näiteks mõned minu kantud riided hoidis alles ja aastaid hiljem on ju nii tore vaadata ja midagi neist oma lapselegi selga panna. :)
Riideid oli mul päris palju. Mõned enda ostetud ja osad kuskilt saadud, kuid ütlen kui palju neid umbes kulus või kui palju keskmiselt vaja läks selle esimese kuu jooksul. Umbes 5 body, 3 trukkidega tudukombet, 2 pusa, 4 paari pükse, 4 paari sokke, 1 fliisist õuekombe, paar mütsi jne.
Bodydest kindlasti soovitan varuda vähemalt mõne hõlmiku. Üle pea panemisega saan kodus natuke aega pusides hakkama küll, aga arsti juures tahaks ju ikka kiirelt lapse riidest lahti/riidesse tagasi saada ja seega sellisteks käikudeks on hõlmik kindlasti must have. Endal mul oli ainult 1 hõlmik, sest ma lihtsalt ei leidnud neid kuskilt kui ma riideid varusin. Nüüd aga tean soovitada, et näiteks Lindexist saab.
Tudukombesid kasutasin alguses kodus väga tihti, sest neid oli nii mugav selga panna ja mähkmevahetuseks vaid alumistest trukkidest avada. Samas pole tudukombede omamine kohustuslik, sest nii kui need väikseks jäid olen ma teda lihtsalt body ja sokkide väel hoidnud, sest toad on soojad ja saab hakkama ka nii.
Pusad kuluvad minu arust ka väga ära. Hea bodyle peale panna ja väljaminnes lapsel sellevõrra rohkem kihte riideid seljas. Kihtidena riietada üldse hea, sest kui lapsel külm/palav saab riideid kergesti ära võtta/juurde panna.
Lisaks peaks mingisugused asjad lapsele jalga ka ikka panema. Sipukad on maitse asi. Minu arust on nad armsad ja mulle meeldisid, sest jalaotsad on kinni, püksid ilusasti õlgade pealt kinnitatud ja ta ei saa neid jalast ära hõõruda. Võib ka poolsipukaid muretseda, mida on väga kerge jalga/jalast tõmmata. Ja kolmas variant on püksid+sokid, aga selle variandi puhul peaks arvestama sellega, et sokke oskab väike beebi osavalt jalast ära kaotada.
—
Kasutuses olid enamasti 0-1months ja 56 suurusega riided. Annabel ise oli sündides 50cm. 0-3months suuruse võiks alguses mu arust välja jätta, sest need on Annabelilegi ikka veel suured ja ta juba pea kahe kuu vanune. Muidugi oleneb siinkohal ka tootjafirmast, sest kui ma poodides käisin, märkasin et nii mõnigi 50 on täpselt sama suur kui 56 ja ka hetkel kodus on mul võrdlusesse panna 56 ja 62 suuruses bodyd, mis on täpselt sama mõõtu. Seega hiljem on targem ikka silma järgi vaadata. Kindlasti arvestada ka, et osadel riietel on natuke kasvuvaru, st et 56 suurus läheb selga näiteks ka veel 60cm pikkusele jne. See oleneb jällegi tootjast.
Ja siin veel pilte pisikesest modellist. See body on suuruses 62 ja minu arvates juba paras talle, kuigi talle lähevad napilt veel selga ka 56 suuruses riided. :)


4 kommentaari
M.
Annabel on väga oma ema nägu :)
Anne-Mari
Annabel on nii armas!
Aga mina pean ütlema, et meil olid juba alguses näiteks enamik 56 riided nibin-nabin, eks üle nelja kilo ja 53 sentimeetrit oli paraja suurusega ka. Arst otsis lausa vahetult pärast kuti sündi uued riided, sest ta ei uskunud, et minu seest nii suur poiss tulla võiks :D
Riiete suurused olenevad tõesti väga palju tootjast ja praegu ma enam ei julge midagi proovimata selga panna. Näiteks Okaidi riided on väga kitsad, Name it riided laiemavõitu, Takko riideid tuleks pigem osta number suurem, sama on Zara riietega.
Katre
Mul on ühed newborn bodyd pika käisega, mida ma kordagi talle selga ei pannud. Pikkusest parajad, aga laiusest… oh issand. Kas tõesti sünnib sumopakse beebisid? :D Või miks nii laiad bodyd üldse tehtud. :D
Anne-Mari
Eks ikka on sumopakse beebisid ka. Mõned ju sünnivad näiteks 5kilostena ja 53 või isegi vähem sentimeetreid pikana :D Ja osadele vanematele vist lihtsalt meeldivad laiemad riided :D