Beebiplakatid

Aastaid olen aeg-ajalt oma vaba aega sisustanud Photoshopis üht ja teist asja katsetades. Kui Annabeli esimene sünnipäev lähenemas oli, leidsin internetis ringi kolades huvitava idee panna erinevatest andmetest kokku üks vahva esimese eluaasta infograafia ehk plakat.

Seda on sünnipäevapeol mõnus külalistele esitleda ja selle pealt saavad külalised kerge vaevaga kätte neid huvitava info lapse arengu kohta, ilma et peaks lehitsema paksu beebiraamatut (mille puhul, olgem ausad, lihtsalt lapataksegi lehti ja nii väga sinna kirjutatud andmetesse ei süveneta, sest infot on liiga palju). Pärast sünnipäevapidu saab plakati lapse tuppa seinale riputada ja sellest jääb maha ilus mälestus, mida endalgi huvitav aeg-ajalt ikka uudistada ja uuesti vaadata.

Annabelile tehtud plakatit esitlesin ka blogis ja ei osanud siis oodata, et sellest midagi enamat olema saab. Küll aga potsatas mulle ükskord postkasti tagasihoidlik kirjake palvega, et ehk meisterdaksin ka kirjasaatja lapse sünnipäevaks ühe plakati. Enda proovile panemiseks võtsin asja muidugi töösse ja pean tõdema, et mulle täitsa meeldis seda teha. Nii et kui keegi peaks plakatit soovima, siis suurima meelega tulen appi ja teen ära. : )


INFO

Soovid ka plakatit?
Siis saada mulle julgelt kiri meilile katre.suits@gmail.com ja edasta oma soov. Hea oleks, kui lapse sünnipäevani oleks aega jäänud vähemalt 2 nädalat, et jõuaksin asja tegemise ilusti kavva arvestada. Mida varem teada annad, seda rohkem on meil aega läbi arutada sinu nägemused ja soovid ja koguda kokku vajalik info plakatile minekuks.

Mis on plakati suurus?
Peamiselt olen plakatid teinud A3 formaati, sest olen taibanud, et mulle edastatud info mahub üldjuhul sellisele suurusele kenasti ära ilma, et peaks kirja suurundamise arvelt tühja pinda ära täita. Kui aga kellelgi on infot, mida ta plakatile tahab, kohe tõeliselt palju või tegu kaksikutega, siis soovitaksin plakati teha A2 formaati.

Hind
Ühe A3 suuruses plakati hind algab 30-eurost. Kuna iga plakat on personaalse kujundusega, sõltub hind ka töö keerukusest ja ajamahust.

Disain
Üldiselt eelistan ma igale inimesele teha täiesti unikaalse plakati, mis on disainitud spetsiaalselt talle ja milles on arvesse võetud tema soove ja minu kujutlusvõimet. Kui aga mõni varem tehtud plakat sind tõeliselt kõnetab ja tahaks (võimalikult) samasuguse kujundusega, siis ära pelga ka seda küsida.

Printimine
Mina tegelen ainult plakati disainiga ja kahjuks hetkel printimisteenuseid omalt poolt ei paku, kuna mul ei ole nii suurt printerit. Saadan sulle valmis kujul plakati JPG, PNG või PDF formaadis ja saad selle lasta välja printida sulle lähimas sulle sobiva trükiteenuste pakkuja juures. Ise soovitan siinkohal prindistuudio.ee teenust, kus A3 plakati hind on 2-4 eurot ja kvaliteet korralik.


TÖÖ KÄIK

Info edastamine
Pärast tellimuse vastuvõtmist vajan ma, et sa paneksid mulle kirja kõik lapsega seonduvad ja just teie pere jaoks olulisimad faktid. Alustades siis sünniajast ja lõpetades lapse 1-aastaseks saamiseni. Ühesõnaga kõik, mida sa leiad, et tahaks hiljem meeldejäävalt plakatilt lugeda.
Kui sul on kujunduse osas omi mõtteid, siis kindlasti jaga neid ka minuga. Kui suuremate ideede osas jätad mulle vabad käed, maini kasvõi, mis värvitoone sa näha eelistad. :)

Valmimine
Eelistan plakati esialgse visandi täiesti valmis teha, enne kui seda esitlen. Seejärel edastan selle Sulle ja räägime läbi soovitud muudatused kujunduse, andmete vms osas, et jõuda sobiva lõpptulemuseni.


MÕNED TEHTUD TÖÖD