Hobi,  Laps

Beebiplakat #2

Mul sai mõnda aega tagasi valmis üks beebi esimese eluea informaatiline plakat, mille üks tüdruk minult tellis ja miks mitte seda ka teile jagada. Mina ise jäin selle tööga küll väga rahule ja tihti nukrutesin, et miks ma küll Annabelile nii ägedat plakatit ei teinud (link postitusele). Aga siis jälle vaatasin tema oma, et kuigi ta oli lihtsakoelisem, siis vinge ikkagi. Kõik need sellised infograafikad on minu arust ülivinged lihtsalt!

Seda plakatit tehes õppisin ma ka päris palju ise juurde, kuna kohe kui ma plakati tegemisele mõtlema hakkasin, turgatas mulle pähe see pilveteema, et lapse nimi ühe suure pilve sisse kirjutada. Kui tellija ütles, et ta tahaks, et plakatil oleksid ka 12-kuu jooksul tehtud ühesugusel taustal lapse pildid, siis sellega seoses torkas kohe pähe mõte nad polaroidraamidena nööridele riputada.

Ma visandasin harilikuga paberile mõned visandid, skännisin need arvutisse ja taipasin siis, et mul jääb pPotoshopist natukene väheks või õigemini, et lihtsalt vältida Photoshopis kilplase töö tegemist, oleks tarvis kasutada Illustratorit, mis sai siis soetatud ja seega kulusid mõned õhtud veidikene Illustratori võimalustega tutvumisele. Aga ega need oskused kuidagi külgi mööda maha ei jookse, seega on mul ainult hea meel, et see projekt mind lõpuks Illustratorini viis.

Nüüd ma tunnen, et ka Illustratoris kilplase töö tegemist vältida, tahaks endale ka graafilist joonistamistahvlit, et ei peaks üldse skännimisega tegelema, aga eks see asi jääb hetkel veel tulevikumuusikaks.

Plakat sai välja prinditud A3 suurusele paberile nagu ka Annabeli oma ja minu arust on sellise plakati näitamine lapse esimesel sünnipäeval tõeliselt vahva asi. Külalised on alati lummatud ja uudistavad huviga. :)

Seega, kui kellelgi nüüd veel tekkis isu, et enda lapse esimeseks sünnipäevaks (või lihtsalt tagantjärgi lapse esimesest elueast lapse tuppa seinale panemiseks) tahaks ka sellist kihvti asja ja minu käekiri selles vallas meelejärgi on, siis pange aga kiri teele ja teeme ära! :)
pilveplakat

12 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga