beebiblogi

Beebiga trenni!

Täna käisin ma Annabeliga Pelgulinna Perekeskuses 2-6 kuu vanuste beebide basseiniujumises. Suurest hüsteeriast, kuidas vankriga minna ja üksinda beebiga seal hakkama saab, mõtlesin eile õhtul veel, et ehk peaks aja ära tühistama, aga võtsin end siiski kokku. Ega ma mingi möku ju ei ole ometi!

Enim pani mind muretsema see, kuidas on beebiga duši all käia, kuhu ta panna samal ajal kui ma ise ennast pesen või vetsu tahan minna. Kuhu ma ta panen, kui ma ennast riietada tahan jne. Google abiga leidsin paar perekooli teemat, kus ma konkreetset infot Pelgulinna Perekeskuses ujumise kohta ei leidnud, aga mõni kirjutas, et tema käib autoga ja seega võtab lapse turvahälliga riietusruumi sisse ja paneb ta sinna istuma, ja mõni kirjutas, et mõnes kohas on plastikust turvahällid või mingisugused asjad ikka olemas, kuhu lapse saab panna. Lõpuks eeldasin minagi, et nii mainekas kohas peaks kindlasti olema leiutatud mingi võimalus selleks ja käin ikka ära ka kaen üle.

Läksin ma vankriga ja PPK-s on väga mõnus lukustatud vankriparkla, kuhu julgelt vankri jätta saab. Täitsa ilma rattalukuta (see on ka üks asi, miks ma vahel vankriga kuskile minemist põen – sest mul ei ole rattalukku ja äkki pannakse vanker pätsu noh :D). Edasi lähed sisse, paned üleriided garderoobi ja suundud riietusruumi, kus on kolm kappi ja iga kapi kõrval ka mähkimislaud olemas, kuhu lapse panna saab, kuigi keerava lapsega sinna vist teda väga rahulikult tsillima jätta ei saa. Vankrikookon mahtus mul ideaalse täpsusega mähkimislaua alla, aga kui keegi läheb turvahälliga, siis selle soovitaks panna ehk riidekapi peale? Noh, sest ruum on üsna kitsas ja kui seal näiteks kõik kolm inimest turvahälliga oleks, siis minu arust jääks ikka väga kitsaks.

Edasi hüppasime me Annabeliga duši alla. Tema mul süles, näoga minu pool ja mõnulesime sooja vee all. Tasapisi muutusin julgemaks ka ja sättisin teda seal duši all nii ja naapidi. Hõõrusin teda lihtsalt käega seal vee all puhtaks, nagu ma ikka teda pesen. Siis panin ta duširuumis mingisugusele lamamisalusele, tõmbasin endale ujumisriided selga ja panin talle ujumismähkmed jalga ja läksime basseini.

Basseinis oli vesi 33 kraadi soe ja Annabel pidas väga kenasti terve 30 minutit, mis meie sessioon kestis, nututa vastu. Kodus vannitades hautan ma teda umbes nii 38-39 kraadises vees, seega oli ta kohe eriti tubli, et mitu kraadi jahedam vesi teda ära ei ehmatanud. Treener näitas nuku peal ette ja juhendas, kuidas last hoida ja kuidas teda siis igatepidi ujutada. Mulle oleks meeldinud, kui Annabel natuke rohkem mind ka jälgida oleks tahtnud, sest ma puhusin talle veemulle ja tegin muudkui nalja, aga paraku oli talle kõik muu palju huvitavam ja muudkui vahtis siia ja sinna ringi. Paistis, et ta väga vist sellesse ujutamisse seekord ei süvenenud. Katsus lihtsalt kuidagi üle elada ja vaiskelt vastu pidada. Sukeldumist ma ka seekord proovida ei julgenud, aga järgmine kord kindlasti!

Pärast ujumist siis samamoodi hüppasin koos lapsega duši alt läbi, mähkisin ta kiirelt rätikusse, sest basseinist tulles tundub õhk ikka päris jahe ja siis kuivatasime-riietasime endeid. Edasi läksime spets puhketuppa, kus saab last sööta, kaaluda, riietada, vanemad lapsed mängida jms. Seega igati mõnus ja kõik vajalik oli seal minu arust olemas, nii et kui kedagi valdab samasugune hirm, et kuidas üksinda beebiga ujuma minna, siis ma kinnitan, et seal oli igati superluks.

Untitled-1c3

Eelmine nädal käisin ma ka kuival maal Annabeliga võimlemas Nõmme Pilateses, kus siis lapsega ringi tatsasid, laulsid, teda pallil hüpitasid ja niisama mõningaid harjutusi tegid. Esialgu mul beebivõimlemisest väga vaimustust ei ole tekkinud, sest minu jaoks on selline trenn väsitav. Pead last nii palju tõstma, hoidma ja ise ka samal ajal kükitama ja tantsima jne. Minul võttis täitsa võhmale ja pigem möllan temaga edaspidi kodus, mida teen ju nagunii igapäevaselt päris palju. Trenni aga tagasi võib-olla kunagi kui ta tiba vanem? Lihtsalt sel eesmärgil, et ta teisi titasid näeks ja niiöelda suhelda saaks nendega. Samas olen mõelnud ka paari kuu pärast Pelgus ehk mõnd titade jututuba proovida, kus vist füüsiliselt koormust ei saa. 

Praeguse seisuga igatahes meeldis mulle ujumistrenn tunduvalt rohkem ja loodan Annabeliga hakatagi kord nädalas seda tegema. Kahjuks aga on Pelgus, kes teab – see teab, aegade broneerimisega alati hullus lahti, seega ilmselt uurin, kas ka kuskil mujal mustamäe-õismäe kandis seda teha saab. Täna olime ujumas nelja emaga (+ neli beebit). Ühte trenni aga saab broneerida 6 inimest, seega kaks tükki ei tulnud kohale ja keegi tahtjam inimene jäi oma soovitud ajast ilma. See on ikka väga nõme, sest tavaliselt on järjekorras ligi 10 inimest ja kui mõni oma isekusest oma aega ei tühista, kui ta enam minna ei taha, siis jäävadki teised ka ilma.

Millistes trennides teie oma beebsunööbsudega (!!!) käinud olete ja mis kõige rohkem meeldinud on? :)

IMG_4449c IMG_4463c IMG_4493c IMG_4523x Untitled-1c24

17 kommentaari

 • Britt

  Oi kui vahva, Aile ja Kõu ka pildil ( mu beebigrupp). Ma olen ka tahtnud Aile trenni minna, aga mulle pole ajad klappinud siiani :(

  Muidu ma ujumas pole Eileeniga kuskil käinud, kodus on ujutaja ainult korra käinud. Mul on küll huvi olnud, aga siin linnas kus ma elan lihtsalt ei ole sellist teenust ja no suvalisse basseini, kus mul vesi üle pea ma ju temaga ei lähe.

  Mäletan kui käisin Eileeniga Pelgulinna Perekeskuses võimlemas, siis ma ei olnud eriti vaimustuses asjast peamiselt seetõttu, et liiga palju väntsutamist ja pea alaspidi raputamist/riputamist oli. Nüüd teeme juba ise ka kodus vahepeal nii, aga no ta on juba selline paras pontsik. Tookord käisin ma aga kuni 3 kuuste võimlemises ja ikka päris jube oli näha kuidas niii pisikesi igatpidi väntsutati. Kanaema olen noh :D

  • Katre

   Mu arust seal nõmmel ka parajalt väntsutasime ikka. See olenes pigem sellest, kui julge sa ise väntsutama olid vms. Ja mulle samas see väntsutamine meeldib ka. Mõtlen, et lapsele ka kindlasti meeldib. :D Aga vot see nõuab nii palju füüsilist trenni minult endalt, et seetõttu ma ei jaksa ja ei viitsi.
   Nõmmega oli mul see keiss ka veel, et tüütum käia sinna mul siit, kus mina elan. Vankriga veel eriti.

   Aga muidu eks see ole vast igal ühel maitse asi. Mulle rasedana meeldis ka vesivõimlemine rohkem kui mingi jooga või muu “kuiv” trenn. Seega meeldib lapsega mulle ka vees rohkem möllata ja ei ole kuidagi nii väsitav. Hoopis puhanud tunne on pärast. :D

 • C

  Hihii.. sina olid Annabeliga bassus, me tulime vanniujutamiselt. Paar korda veel käia, siis ühinen kindlasti bassu seltskonnaga, sest Pelgus on nii emal kui lapsel ikka tõesti tore :)

 • Diana Plakan

  Aitäh asjaliku postituse eest. Endal oli plaanis minna tüdrukuga Pelgulinna perekeskuse trenni, aga ei teadnud kuidas kõik asjad on seal organiseeritud ) nüüd siis tean) plaanis oli minna juba täna, aga lapsel on nohu, eks siis järgmisel nädalal )

 • Kadri

  Mina olen enda 4 kuusega käinud ka Pelgulinnas võimlemises, aga seal on ikka päris hull see kuidas last igatepidi riputatakse – ise küll ei julge teha ja jube raske on ka kui poiss juba ligi 7kg kaalub. Neile endale muidugi meeldib see riputamine ja kukerpallitamine, aga mina ei ole julgenud. Pelgulinna basseiniujutamisse oleme ka üritanud aega saada, aga tulutult. Koguaeg on 15 inimest enne mind järjekorras. Aga Mallu kirjutas ükskord enda blogis, et käis kuskil Ehitajate teel ujumas. Vist keskhaiglas. Kui selle postituse üles leiad, siis see on sulle ehk lähemal minna :)

 • Glacier

  Tsekka http://www.paikesetants.ee – ma käin lapsega seal (Óismäel), kohtade arv pole piiratud, sest bassein on suur. Vesi on soe, riietusruum vbla natuke jahe, a minu last see nt ei häirinud. Treener on ka lahe ja aeg on piiratud 90 minutiga, mis ujula pääse kehtib. On aega ka niisama sulistada ja suhelda

 • Inger-Liis

  Minu meelest seal Õismäel Tervisekeskuses on ka väga mõnus. Kõik on olemas,et hakkama saada. Soovitan. Kuigi minu meelest on täiega tüütu see lapsega koos dužžitamine :D Aga ikka käin.

 • SV

  Olen ka käinud Pelgus nii võimlemas kui vanniujutamises ja bassus. Kui bassus käisime, siis seal riietusruumis mahutasin turvahälli ilusti kapi sisse ära ;)
  Lihtsalt vihjeks teistele lugejatele…
  Tänaseks ujumiseks olin ka ootejärjekorras, aga lõpuks jäi veel 3 inimest meist eespool ootele… mind tegelikult väga huvitab, et palju seal siis inimesi kohal tegelikult oli. Ma väga kahtlen, et rühm täis oli. Ja see on kurb, et seal selline süsteem on :(
  Veebruariks ei saanud ujumisse ühtegi kindlat aega, sest see bronni süsteem oli erroris kella 20st ja siis kui ma pool 9 sain sinna sisse, siis oli kõik juba täis. Hoolega panin aga järjekorda ennast ja arvestades kui palju seal tühistamisi on, siis olen enam kui kindel, et saame ikka minna ujuma :)

  • Katre

   Samas, ega muud süsteemi ei saagi väga luua ju. Nõme on see, et inimesed isekalt ei tühista oma aega vaid jätavad lihtsalt kohale minemata. :)
   Mul oli sama teema.. kuskil kell pool 9 kui läksin oli KÕIK kinni juba, aga ma ka optimistlik ja ehk kuskile ikka saan. :D

   • SV

    See tühistamise tähtaeg peaks varem olema. Kui järsku 1.5 h enne trenni 5 inimest oma bronni ära tühistab, siis 5 järgmist inimest ootejärjekorrast äkki ei jõua enam sinna trenni, aga 6. või 7. oleks äkki jõudnud!? Nendeni lihtsalt kord enam ei jõuagi…
    Kui oleks eelmine õhtugi mingi kl 19 v 20 tühistamise aeg, siis saaks need ootejärjekorra inimesed ka organiseerida endid, et kes siis ikka läheb või kes ka ära tühistab jne… Aga noh, mis sellest ikka siin arutada :D Võib-olla lihtsalt mõni lugeja nüüd võtab nõuks ja on heatahtlik ja tühistab teinekord juba varakult ära, kui minna ei soovi/saa :)
    Üks mõte tuli veel… et kui keegi pidevalt oma bronne ära tühistab, siis võiks tal olla mingi blokk peal, et ta ei saa 20. kuupäeval kl 20 bronnida :D Olgu ise ootejärjekorras :D

    • Katre

     Vähemalt on nii, et see kes kahte trenni ei lähe ja ei tühistand vms, tal on 2 nädalat blokk peal vist.
     Ja muidu on nii ka, et 1,5h enne saab vaadata, kas on vaba trenn, sest siis enam järjekorrast edasi ei võeta inimesi vms. Siis pead helistama ja ütlema, et kas saab tulla ja et tuled. Aga noh, muidugi kui keegi ei tühista isegi 1,5h enne ära, oled ikkagi ilma. :D

 • Riin

  Meie käime ka pojaga Pelgus ujumas. Meeldib väga! Ruumid on soojad, eriti soe on puhkeruum. Lisan, et seal on ka veekeedukann, juhuks, kui keegi tahab peale trenni teed/kohvi endale teha. Või ka näiteks lapse söögi jaoks vett keeta. Ja oli ka pudelisoojendaja kui ma õigesti mäletan.
  Kui rääkida riietusruumist, siis mina panen turvahälli viltuselt mähkimislaua alla. Ujumast tullkes riietan kõige pealt poja ja panen ta hälli istuma, traksid kinni ja siis lähen ennast pesema. Siis on tal aega seal soojeneda kuni mina oma toimetused ära teen.

  P.S. Katre, sul on väga huvitav blogi :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga