Esiletõstetud,  igapäev,  Tehnika

Arvutimängud, mida 2016a mängida tahan

Mis ma ikka salgan, viimasel ajal olen ma jälle olnud hoogsalt ja värske innuga arvutimängude maailmas. Mitte, et ma seda muidu kogu aeg ei oleks, aga noh, on tekkinud paras nimekiri mänge, mida ma veel mänginud ei ole ja mida tahaks hullupööra mängida ja ära proovida – kui need sunnikud vaid nii palju ei maksaks! Või kui mulle kord uus ja parem videokaart taevast sülle kukub… :D

Kuna teile mu eelmine arvutimängu postitus, vaimustus Life Is Strange mängust, meeldis ja nii mõnigi ütles, et ma võiks aeg-ajalt sellistel teemadel vabalt siin blogis kõneleda, siis.. äkki on kellelegi huvitav ka selline postitus kerge tutvustusega mõnest mulle huvipakkuvast mängust. Mõned neist on juba väljas, mõni alles selle aastanumbri sees välja tulemas.

Loodetavasti õnnestub mul neile kõikidele ka omad näpud külge panna ja oma silmadega üle vaadata ning siis saaksin teha ka miski täpsema ülevaate koos oma täieliku arvamuse ja kogemusega. Ehk isegi mängu läbimängimist üles filmida? Uuuuh.^^

Ma esmalt mõtlesin, et üritan inglise keelest mingisugused tutvustused eesti keelseks ümber vorpida, agaa.. tundus, et kuidagi jube puine tutvustus sai nii ja eestikeeli ei kõlanud üldse nii ligitõmbavalt. Mängud ise on ju nagunii inglise keeles. Nii et kel vähegi huvi, siis tsekkige pigem inglise keelset tutvustust, vaadake treilereid (!), screenshotte ja gameplaysid. Mängude all välja toodud STEAMi link on minu üks lemmikuid kohti, kus tutvustust ja arvutusi tsekkida. :)
rust

RUST
žanrid: ellujäämine, seiklus, meisterdamine, multiplayer
väljalase: 11.detsember 2013
hind: 13.99€
steam link (kus hea ülevaade, inglise k. tutvustus, trailerid, screenshotid)

Tegu on niisuguse mänguga, kus sinu peamine eesmärk on ellu jääda. Täpselt sellises võtmes nagu sa seda tegema peaksid, kui sa äkitselt tsivilisatsioonita elama pead. Tuleb leida endale süüa, juua ja võidelda alajahtumise vastu, teha endale sooja saamiseks lõket. Ehitada varjualune ja kaitsta end teiste mängijate eest, sest tegu on multiplayer mänguga, kus reaalajas ka teised ringi kondavad. Vastavalt tuleb leida endale teiste hulgast kas siis liitlasi, kellega koos küla rajada või tappa vastaseid, et neilt paremat moona saada, et ise ära elada. U get the point.

Graafilisest küljest ei ole tegu millegi märkimisväärsega minu silmis ehk siis tegu ei ole maailma ilusaima või reaalseimana näiva graafikaga, aga teatud mängude puhul polegi graafiline külg mu jaoks enam kõige olulisem.
AJ8hqAu

THE LONG DARK
žanrid: ellujäämine, avatud maailm, single player
ilmunud: 22.september 2014
hind: 19.99€
steam link (kus hea ülevaade, inglise k. tutvustus, trailerid, screenshotid)

Tundub miskine indie sorti mäng, mis jällegi keerleb suurelt osalt ellujäämise ümber.  Oled sattunud ülikülma metsikusse loodusesse, kõnnid ringi, avastad seda, kütid loomi ja teed kõik, mis vaja. Mängu mõte on mõelda iseenda peale ja kuidas ikka kõige paremini siis end elus hoida.

Ma ei tea. Solo mängude juures ma tihti pigem pelgan väga suurt actionit ja adrenaliinitulva, sest ma lähen alati mängudesse nii sisse, et ma võin ennast poolsurnuks ehmatada. Sellised rahulikumalt kulgevad mängud, kus saab maailma avastada ja igasuguseid pisiasju uurida ja hoopis emotsionaalsel tasandil sisse elada, köidavad kuidagi muhedamalt vahel.
maxresdefault

SHELTER 2
žanrid: seiklus, ellujäämine, simulatsioon, avatud maailm, single player
ilmunud: 9.märts 2015
hind: 14.99€
steam link (kus hea ülevaade, inglise k. tutvustus, trailerid, screenshotid)

Selle mängu visuaalne külg näeb teistega võrreldes eriti teistsugune välja, aga ometi tundub mulle kuidagi… külgetõmbav. Tegu on mänguga, kus sa kehastad ilvest ja avastad tema kehas olles metsikut loodust. Pead kasvatama oma poegi ja treenima neid elus hakkama saama. Selline… emotsionaalselt liigutav ja emalik mäng, millele on lähenetud hoopis teistsugusest vaatenurgast.
2609427-firewatch

FIREWATCH
žanrid: seiklus, indie, single player
ilumunud: 9.veebruar 2016
hind: 19.99€
steam link (kus hea ülevaade, inglise k. tutvustus, trailerid, screenshotid)

Väljanägemise poolest meenutab see mulle natukene seda Life Is Strange mängu, mida mängisin. On kuidagi sarnane graafika. Mängu point tundub seletades igav, ehk et oled mingisuguse metsakese valvur suvisel ajal ja pead jälgima, et metsatulekahju ei tekiks või ei tekitataks mööduvate inimeste/telkijate poolt jne. Metsas ringi kõndides satud sa kokku aga igasuguste juhtumitega ja nii palju kui ma gameplayd piilusin, siis… see mäng paneb sind kaasa mõtlema ja emotsionaalselt selle tegelaskujule kaasa elama. Väga mõnus tundub ja ma ei suuda ära oodata, et seda mängida.

Tomb-Raider-6

RISE OF THE TOMB RAIDER
žanrid: seiklus, põnevus, single player
ilmunud: 28.jaanuar 2016
hind: 49.99€
steam link (kus hea ülevaade, inglise k. tutvustus, trailerid, screenshotid)

Tomb Raideri filmi olete ju ikka näinud? Parimal juhul isegi mõnda varasemat mängu tsekkinud? Ühesõnaga, ega too viimane ilmutis ka kehvem ei tundu ja paratamatult tahaks ikka ära proovida, mis seiklused Lara Crofti seekord ees ootavad. Üleüldse on kõik need Lara Crofti mängud mõnusad ja väga hästi saab paralleele tõmmata filmiga. Ainult, et mängus oled sina täiesti selle filmi peaosaline. ;)
Tom-Clancys-The-Division-PC

TOM CLANCY’S: THE DIVISION
žanrid: põnevus, ellujäämine, tulistamine, avatud maailm, multiplayer
ilmub: 8.märts 2016
hind: 59.99€
steam link (kus hea ülevaade, inglise k. tutvustus, trailerid, screenshotid)

Ma ei oska selle kohta midagi tutvustavat nagu kirjutada. Tulistamine ja sõda, kus igasugust ellujäämiseks vajalikku manti tuleb endale mängu käigus koguda. Tegu on online multiplayer mänguga ehk siis oled mängus koos teistega, kus on nii liitlased kui vastased. Üks oodatumaid mänguilmumisi sel aastal (nagu nii mõned teisedki siin postituses mainitud) ja tundub huvitav ikka.
far_cry_primal-wallpaper-1366x768

FAR CRY PRIMAL
žanrid: seiklus, avatud maailm, põnevus, ellujäämine, single player
ilmub: 1.märts 2016
hind: 59.99€
steam link (kus hea ülevaade, inglise k. tutvustus, trailerid, screenshotid)

Far Cry kõiki osasid ma innukalt mänginud ei ole, sest kõikide storyline ei ole mulle huvitav tundunud. Esimene, mida mängisin, oli Far Cry 3, kus mind lummas üksikule saarele sattunud noorte kamba teema, kus nad siis piraatide poolt pantvangiks võetu ja üks tüüp oma sõpru päästa üritas. Loodus oli imekaunis, graafiline külg lummav ja noh, jes, see maailm oli lihtsalt võrratu, kus see mäng aset leidis.

Far Cry 4 mind jälle ei tõmmanud, aga Far Cry Primal, nende uusim tulevane mäng, köidab mind küll üliiiimalt! Videote järgi paistab jällegi loodus niivõrd imeline ja muhe, et ma lihtsalt tahan sinna sukelduda ja seal ringi rännata. Stoori aga kujutab endast kiviaega. Oled üks ürgmees, kes selles ürgses ja imekaunis maailmas ringi möllab. Mis eriti lahe tundub, et igasuguseid loomi saab üritada omastada ehk siis nendest oma lemmikloom teha, kes sind siis võitlustes aitab vastaseid rünnata jms.

Mängus on hästi palju missioone ja pakub põnevust ikka tükiks-tükiks ajaks. Maailm on arvatavasti ülisuur ja avastamisrõõmu palju. Tegevusi jagub.

CAN’T. FUCKING. WAIT! :)

11 kommentaari

  • Katre

   Mul see olemas, korra tegin lahti, aga mingi klaviatuuriklahvi jama oli ja ei saand hüpata vms ja siis panin kinni. :D Aga muidu ka tundus mega mõnus selline “indie” stooriga mäng jah, mille jaoks aega varuda millalgi ja läbi teha. :)

 • Hanna

  See Tomb Raider on superäge! Enne rahu ei saanud, kui täitsa läbi sain.
  Igatahes kui eelmine osa meeldis, siis see meeldib veel rohkem. :)

  • Katre

   Seda küll. Seda ma arvan ise ka nats, et ta on selline “esimese tuhina” mäng, et natukene mängid ja nt koos sõpradega on fun, aga mingi hetk jääb lihtsalt soiku. Aga who cares. Paartundi/päeva/nädalat mängufuni – i’ll take it. :D

 • M'

  Kas Sa Don’t Starve-i oled proovinud. Graafika üsna lihtne, soovi korral saad natuke stoorit arendada. Point on ka ellujäämisel, varude kogumisel, mingi hetk võivad hundid ründama tulla jne.

  Mina mängin ka The Binding of Isaac-ut. Väga äge stoori, mingit pikka läbimängu pole (umbes tunnikesega saab raundi tehtud), kuid iga uus “võit” teeb uusi esemeid/tegelasi lahti. Mulle meeldib.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga