igapäev

ARK teooriaeksam

Tänane päev on LÕPUKS OMETI suvele vastav, seega tuju oli juba vara hommikul ärgates hea ja möödunud öö uni oli katkendlik ja ärev. SEST mul oli täna ARKi teooriaeksam! Huh.. ega ma väga ei põdenud, sest eksamite pärast põdemine pole mul kunagi loomuses olnud, aga pigem lihtsalt muretsesin, kas ikka tehtud saab, sest… ma ei viitsinud eriti nende testide lahendamisega tegeleda.

Lõpuks lihtsalt tundus, et ükskõik kui palju ma neid teste ka ei teeks ja neid niiöelda proovieksameid, siis alati tuleb mul täpselt VIIS viga nagu aamen kirikus (eksamil võib teha neli viga, seega alati 1 viga ülearu). Harjutasin palju harjutasin, ikka ja jälle eksisin sarnaste küsimuste juures ja ajasin vastuseid segi ja ükskõik kui palju ma ka ei lugenud teatud punkte liiklusseadusest üle, IKKA ei jäänud mõned asjad meelde ja noh.. saate aru küll.

Mul lihtsalt alatasa läheb segi miskipärast, mis tulesid millal kasutada võib. Just need eritingimused. Ja et mis teema igasuguste erinevate kindlustuslepingute ja värkidega on. Ja ka igasugused muud küsimused, mille vastustes on erinevaid numbreid palju. Näiteks, et kui kaugel mingist kohast võib parkida jne.

Eriti haiged on need küsimused, kus ma vastan näiteks õigesti, et lähemal kui 50m ei või sõiduteel raudteeülesõidukohast parkida, aga unustan õigeks märkida vastuse “lähemal kui 15m,” ka mis on valikutesse lisatud, sest noh.. on ju ILMSELGE, et ma ei või lähemalt kui 15m olla, kui nagunii on reegel, et lähemal kui 50m ei või olla. :D Et miks peab topelt märkima.

Ja nõnda ma täna hommikul eksamile läksin ja võtsin endale rahustuseks pähe, et ega ei ole mitte midagi hullu, kui läbi ei saa. Mitte kui midagi. Teen lihtsalt uuesti. Teen kuni joppavad head küsimused ja läbi saan. Lihtne. Pole vaja põdeda.

Ja… LÄBI MA SAIN! Täna! Maksimaalse, nelja, vigade arvuga. Ja joppaski!

Kaks küsimust olid niisugused, milles ma kahtlesin. Ühte küsimust nägin üleüldse esimest korda, mida polnud üheski testis varem silmanud. Mingi, et mis vigade tõttu saadetakse auto ülevaatusel uuesti lisaülevaatlusele vms. No ei teadnud ma. Mingi vaist mul oli, et millised vastused võiksid õiged olla ja hiljem selgus, et esialgne vaist oli õige ka. Aga noh.. ülemõtlemise tulemusena tegin igaks juhuks ühe vastuse ette veel linnukese, mis siis lõpuks selle küsimuse valesti vastanud osutas. Tuleb ikka esimest vaistu usaldada. Aga no vahel ju ei julge. :D

Teised vead olid lambikad ja üsna tühised või noh.. jah, randomid. Igatahes.. sain läbiii. ÜKS ASI KAELAST!

Sõidueksamile mõtlen minna juuli… keskel/lõpu poole. Et siin 2-3 nädalat võtaks veel sõidutunde nii palju kui rahakott kannatab ja võimalusel 2 tükki nädalas ja siis.. võiks proovida. Lihstalt proovida. Äkki saan läbi? Kui ei saa, no siis teen uuesti. Kunagi ikka saan. :D

Enesekindlust lisab ka see, et jaanidel sain natukene Keio ema autoga sõida ja nii Keio kui ta ema ütlesid, et nende arust pole mu sõitmisel midagi viga. Ja hea oli sõita ka nii, et keegi kõrval ei öelnud, mida tegema peaksin, seega usaldasin täielikult iseennast ja sain tõesti sõitmisega hakkama. Maanteel. Aga no.. loodetavasti kahe nädala pärast siis linnas ikka ka. :D

Edu teistelegi, kellel ARK eksamid hetkel käsil! :)

17 kommentaari

 • lipsuke

  Uh, tubli! Ja palju õnne!
  Ise ka maadlen nende küsimustega. Minu suurim viga on see, et ma ei loe korralikult ja EELDAN mingeid asju. Pärast mõtlen, et aga ma ju teadsin seda ometigi!
  Ja üks ajuvaba asi on see ka, et ühes kohas on ühed vastused õiged, teises teised. Nt see sama küsimus, mis välja tõid, et 50 ja 15 m enne raudteed ei tohi parkida. Mõnes kohas peab märkima selle 15m ja teises jälle loetakse veaks, kui märgid. Ja üks haige küsimus on veel see takistuse oma. Et kes peab teed andma, kui teel on takistus. Seaduse järgi peaks andma ju see kelle pool takistus on(?). Aga testis/pildil pean mina andma, kuigi takistus on rekka ees. :D
  Kus sa teste lahendasid?

  • Tiina

   Ma just lõpetasin autokooli ja eksamiks valmistudes lahendasin ARK lehel teste, lisaks liiklustestid.ee lehel. Telefoni tõmbasin ka paar äppi ja õues ilma nautides lahendasin telefoni omasid.
   Kui kaugel sa ise lubadega oled, Lipsuke? :)

  • Aliis

   Kas selle takistuse küsimise juures on äkki pildil ka tõusumärk? Et kuna rekka on tõusu peal, siis ei saagi ta seisma jääda ja pead ikka Sina teed andma. Kuidagi nagu mäletaks sellist pilti
   pilti.

  • Katre

   See, kus takistus rekka ees on, seal jälgi märki. Kui ühtki liiklusmärki pole, siis peab andma see, kelle teel takistus on, jah. Aga seda ülesanrt on kahe märgiga. Üks on märk, mis annab ühele suunale eesõiguse (pead siis aru saama kummale, kaks noolt on peal, üks suurem, teine väiksem) ja teine variant, et on kallaku märk protsendiga. Siis peab teed andma sellele, kes mäest nö üles sõidab ehk et kui sina sõidad alla, siis sul kergem ju autot kinni pidada kui sellel, kes mäkketõusu teeb. Märki loetakse vasakult paremale nagu ikka ehk siis vaatad selle järgi, et kas sinu jaoks on kalle või tõus.

  • kaaryke

   Takistuse osas ei pea alati see teed andma kelle ees takistus on. Üldiselt on takistused märkidega reguleeritud või kui takistus on kallaku peal siis on tõusust üles sõitval autol eesõigus (mis sellest, et temal on takistus jalus).

  • Sjuteist

   Kõige parem on lahendada teste ikka liiklustestide raamatust, siis on kindel, et kõik küsimused on läbi võetud enne teooriaeksamit. Minu teada ei ole seal ka vigu (nagu Internetis olevates testides võib olla).
   Soovitan teha paberile ruudustiku (testide arv ühtepidi, küsimuste arv teistpidi)ja järjest muudkui teste lahendada.
   Ja takistuse puhul on tõus ka oluline. Süvene tervesse pilti ;)

 • Tiina

  Väga tubli! :)
  Ma lähen täna autokooli dokumentidele järgi ja sean oma sammud ARKi poole. Teooria ei tundu (hetkel vähemalt) nii hull aga sõitu natuke põen. Õpetaja arvas, et oskan küll aga ise olen arglik :P

 • Merily

  Tubli! Ma lähen täna libedakoolitusele ja siis ei ole enam vabandusi, miks autokooli sõidueksamile mitte minna. Ma ikka venitan ja venitan… :D Ei julge noh.

  • Katre

   See julgus on jaa…isemoodi asi. Tuleb kuskilt see kokku korjata ja siis suutma eksamil raahhuuulikuks jääda ja oma “vead” niiöelda hea tujuga välja naerda. Siis saab vahest andeks kui nähakse, et mõni väljasuretamine vms sind endast välja ei aja. :D

 • Ents

  Naljakas oled ikka. Alguses räägid, et ei ole VIITSINUD eriti teste lahendada ja siis hakkad halama KUI rasked need on, kuidas ei jää meelde. Siis tuleb viitsida tegeleda ja lahendada :) ROHKEM! Minumeelest pole autokooli eksamid koht kus öelda, et joppas sain läbi, kuidagigi..kasvõi maksimaalsete vea arvudega. Et “su sõitmisel pole viga midagi” kõlab ka kuidagi kahtlaselt…mõtle lapse peale siis..kui midagi juhtub..kas siis loodad ka kuidagigi hakkama saada..kuidagigi avariist pääseda. Ära tee seda nii ülekäe vaid mõtle korraks ja ole endas kindel kui sõitma lähed. Ma ei taha halvasti öelda aga kui sa selliseid teemasid teed tundud üsna rumal ja totu. Ma olen eelmiste postide juures ka märgand, et üritad alati ära vingerdada v lihtsamalt saada (ise ei tea kas asi töötab) ok ei taha diibiks minna :D

  • Katre

   Ma pole kordagi halanud, et testid on rasked või et nad on rasked seetõttu, et ma ei viitsi. :D

   Lihtsalt et ühte küsimust polnud ma varem kuskil näinud ja seegi oli loogiliselt mõeldes tegelikult kerge vastata, aga ma ei usaldanud oma sisetunnet ja vastasin valesti.
   Paar küsimust aga sellised, mis on sarnased ja mis lähevad segamini.

   Minu arust üleüldse on üks asi paljas teooria ja mingitele testidele vastamine. Praegu liikluses olevatest inimestest umbes 70% ei oskaks teooriaeksami testi läbi teha, sest nad on aastaid sõitnud ja reaalsed liiklusseaduse reeglid peast ununenud sõnasõnaliselt. Sõit aga see eest on siiski selge, korralik ja seadusele vastav.

   Ja nõnda arvan ka mina, et üks asi on teooriaeksam ja hoopis teine asi see, kui ma hakkan seda teooriat tänaval rakendama. Ma leian, et see, mis tulesid millal kasutada, saab mul palju paremini selgeks siis, kui ma reaalselt olen olukorras, kus ma pean tulesid autos näppima ka. Praegu pole ma siiani iial seda pmts tegema kuskil pidanud ja päise päeva ajal ega neid väga lõksutada ei annagi.

   Sõiduga aga nii palju, et.. mis see sinu asi põdeda? :D Ma arvan, et ma usaldan oma sõiduõpetajat veidi rohkem kui võõrast kommenteerijat. Just eile sain kiita, et minu sõidust hakkab asja saama ja ta ei tunne ennast minuga sõites enam ebakindlalt. Ehk et õpetaja arust sõidan ma juba väga kenasti ja ainult mõned ARKis läbiviidavad harjutused vajavad veel lihvimist.
   Mul polegi plaanis seda üle käe teha ja seepärast ma hetkel sõidutunde võtangi, et ma tahan eksami ära “nailida.”

   Krt, sai pikalt ja meeleldi vaidleks suga veel sellel teemal pikemaltki. :D Igatahes, see kui sina oled nii uptight inimene ja kõigele näpuga järge ajad ja kõik 100% sooritada tahad, ei tähenda, et inimene, kes oskab asju veidi vabamalt võtta, kohe rumal on. ;)

   • Tiina

    Paratamatus on see, et paljud praegused sõitjad ei teekski teooriaeksamit esimese korraga ära, kuigi need inimesed võivad olla korralikud liiklejad. Ega isegi ei aja iga päev näpuga liikluseeskirjas järge, et meeletult täpselt sõita.
    Lisaks sõiduõpetajad on üldiselt ikka seda meelt, et enne nad sõidueksamile ei taha lasta, kui sõitmine on selge. Ei ole ju mõtet inimes eksamile lasta, kes nt 70% tõenäosusega läbi kukub. Autokoolist saame ju algteadmised, kuidas liigelda ja eksami ajaks peavad need tedmised endale kinnitatud olema ning hiljem juba lihvime neid täpsemaks. Ja noh, sõidueksamist ikka läbi ei saa, kui midagi totaalselt valesti ja ohtlikku teed :)

 • Maris

  Sattusin su blogile juhuslikult ja llugesin ka su teooriaeksami kohta. Käisin ka hiljuti just teooriaeksamit tegemas, muidu kui netis tegin oli kogu aeg kas 1 või 2 viga ja eksamit tehes olid mul ikka palju keerulisemad küskmused kui muidu aga läbi ma sain ka 4 veaga :) soovitan sulle üht asja pane juba sõidueksami aeg ära, sest järjekorrad on pikad, muidugi oleneb ka sellest kus sa teed, tegin teooria 27. Juuni ja sõiduaja sain alles augusti alguseks. Aga liodan, et sul läheb kõik hästi ja saad läbi :)

 • Eve

  Mina käisin hiljuti ARKis teooriat tegemas. Testid sama lihtsad kui MNT kodulehel. Enda lollusest ja tähelepanematusest sain 2 viga sisse. Koolieksam oli tunduvalt raskem.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga