beebiblogi,  Ilu&Mood

Annabeli outfit of the spring

Paljusid emasid vaevab selliste varakevadiste ilmadega, kus temperatuur on muutlik vastavalt viludale ja päikesele ja tuul on salakaval, küsimus mida lapsele selga panna. Ega mina ka ausalt öeldes ei oska mingit nõu anda ega ei väida, et ma oma last ideaalselt riietan, aga huvilistele ikka näitan, et mismoodi Annabel viimasel ajal vankris logelenud on.

Tal ei ole spetsiaalset kevad-sügis kombekat ja kuna talvekombekas tundus ka vahepeal ehk liiga paks, siis sai improviseeritud sellega, mis olemas oli.. ja olemas oli vaid õhuke tuulejope, millega ma teda vabalt ka suveõhtutel riietaks. Seega ikka tundub see üsna halb valik praeguste ilmade jaoks. Panin sinna pusa alla ja nii ta leppima pidi. Minu jaoks tundub alati kõige olulisem, et pea, kõrvad, käed ja jalad oleks soojas, seega mütsiks jäi talvemüts, kätte lambavillaga kindad ja jalga sai ta sokkide otsa veel natuke soojemad papud.

No ühesõnaga üsna õhukeselt sai ta riide minu arust, välja arvatud siis kõrvad, käed ja jalad, aga et õhuke jope oma asja ikkagi ära ajaks, panin peale veel fliisteki ja lootsin, et kookonis lebamine ja vankris tuulevarjus olemine annab oma positiivse lisa ja nõnda vist oligi. Vähemalt kui ma aeg ajalt tema kukalt või käsi katsusin, olid need mõnusalt soojad, mitte higised ega liialt külmad. Laps on siiani veel terve (sülitan 3x üle õla) ja loodan, et ma edaspidigi teda ära ei külmeta. :)

Peate Annabelile andestama tema grimassid, sest ta ei püsi üldse paigal enam ja veel vähem selili, seega on temast ilusaid outfiti pilte väga raske saada. Viimane, ninakrimpsutamine, on tema viimase aja üks lemmikuid näoilmeid. :D

A mida teie praeguste ilmadega lapsele selga panete?

pusa, kindad – vanaema Angelina toodud
body, püksid, sokid, jope, müts – Lindex

IMG_6912c IMG_6907cIMG_6931c

21 kommentaari

 • Maarika

  Ta ei mahu sul enam vankrikookonisse varsti ara :D Ilusti on nous veel pikali seal olema? Minu laps kolis juba 4 kuuselt istumisossa ule kuna lihtsalt ei olnud nous enam pikali olema ja oli vaja ringi vaadata. Onneks kais meil istumisosa taislamavasse, pool lamavasse ja tais istuvasse.
  Tal on vaga lahedad naoilmed ja vaga, vaga kaunid silmad!

  • Katre

   See kookon on praegu TÄPSELT tema pikkune, noh et pikkuselt nagu polegi enam ruumi, aga ma ei ole tahtnud veel käruossa panna, sest siis ta pole nii soojas seal vankris vms. :D Sellepärast ka, et ta ei oska istuda veel vms.
   Muidu mul saab ka täislamavasse panna ja eks peangi varsti proovima, kuidas need traksid ja asjad käivad jne, sest suht kohe peabki kookoni nurka jätma. :D

 • Kätlin

  Tänase ilmaga panen ma küll lapse vankrisse tuttu talvekombekaga, aga alla ei jäta peale toariiete midagi. Vankris läheb peale ka tekk. Nii ta seal põõnab 1,5 tundi ja siiamaani on nii sobinud. :P

  • Katre

   Täna ma kaldun ise ka vist pigem talvekombeka poole, kuigi kraade on samapalju kui viimastel päevadel, aga kuna päikest ei ole, siis on kõvasti jahedam ikkagi.

 • Diana Reile

  Minu kolmekuune magab juba pea kuu vankris nii, et seljas pikade käistega body, püksid (dressid või retuusid) tavalised sokid ja kõige selle peal kevadkombe (no selline õhuke kus on pealmine riie ja puuvillane vooder, miskit vatiini vahel ei ole). Peas on tal topelt kangast puuvillane müts ja kapuuts. Kombeka käiste ja jalgade otsad on pealekeeratud. Vankris on veel õhem fliisist soojakott ja see on kõik. Ei ole tal külm hakanud ja haigeks jäänud. Vankrikorv mul ka hea kinnine

  • Katre

   Ainult püksid jah.. :(
   Aga no ma ei tea, keha on tal soe – ei ole külm. Seega usun, et tal seal teki sees + veel kookoni vooder (see kookon on sellise tegumoega, et hiljem saab nagu jalutuskäru osale jalgadele soojakotiks teha) täitsa paras jah niimoodi retuusiväel seal mõnuleda. :)

 • anni

  Ei ole küll niimoodi külm, ma usun, et täpselt parajalt on riides. Tal seal vankris soojem ka, puudub näiteks tuul ja tekk on ju ka peal :)

  Mul üks sõbranna ka riietab 9 kraadiga lapse veel talvekombesse, ülla-ülla laps on kogu aeg haige. Olen tähele pannud, et need lapsed, kes on karastunud on ikka tunduvalt vähem haiged kui need keda soojalt sisse pakitakse. Minu laps samuti. Panen alati pigem natukene vähem riideid ja laps on oma 2 eluaasta jooksul haige olnud täpselt ühe korra, seegi juba aasta tagasi.

 • k2tsuu

  Hea kohe vaadata, et keegi ka nii õhukeselt last riietab kui mina :P Jassul jäi talvekombe kõrvale juba veebruari keskel, sest tal oli nii palav ja ebamugav sellega juba. Aga praegu riietan teda nii, et pv pluusi peale läheb suht paks jope(sest meil pole õhemat) ja pükste osa oli ka enne nii õhuke nagu sul, kuid nüüd kui juba kiikumas käime, siis on soojemalt. Ja müts on küll ammu õhuke, sest pea higistab kõige rohkem ja kapuuts on jopel ka veel tuule kaitseks peas. Ja no tekk ja vankrikate ka ju. Aga üldjuhul ma ka ikka pooldan seda, et tuleb arvestada lapse endaga ja liialt põdeda pole vaja, et ta ära külmetab :)

  • Katre

   Ma nüüd tunnen end kehvasti, et ainult nii õhukeste pükste väel, aga no.. ma vist ei tee mingit muudatust ka. Jah, üks kiht püksi tundub niimoodi vaadates väga, aga kaks tundub mulle ikkagi jälle liig.
   Ma saaks aru, kui ta mul juba kärus istuks ja jalad rohkem seal tuule käes lendleks, aga kookonis tal vist teki sees ikkagi parajalt sossu. Ei saa ju üle ka keeta. :D

   • k2tsuu

    Ei just on okei minu meelest. Sest pepu on ju mähku all soe ja jalgadel on veel tekk ja sinna pääseb väga vähe külma õhku. Panen oma poisil samamoodi, kui tean, et teda vankrist välja ei võta :)

    • Katre

     Samas jah, haige pole ta veel kordagi oma elu jooksul olnud, seega ju ma olen hästi karastanud. Ja enamjaolt jälgin ka seda reeglit, et lapsele üks kiht rohkem kui endale. Ise lasen ju ka retuusiväel ringi. Ja tal on teiseks kihiks fliistekk ümber. :D

 • tafkav

  Meie kotkapoeg on nn tudukombes viimasel ajal (puuvillane, Nextist, millel saab käed kinni panna), selle peal üsna õhuke karvane õuekombe (käed ja jalad lahti, kapuutsi pole). Kindaid-sokke lisaks ei ole, müts on puuvillane nn tuulemüts (ma ise kutsun tuukrimütsiks), mille topin kombe krae vahele, et tuul sisse ei pääseks. Varem oli ta selle kombinatsiooniga lambavillases kookonis, viimased vähemalt kuu aega, on lambavill ainult all. Aga poiss on meil ka jääkaru – see rusikareegel, et pane lapsele üks kiht rohkem kui endale, pole meil pärast esimest kuud vist enam kehtinud. Tema nt magab tudukombes ja tekita, mina pidžaamas ja kahekordse tekikotiga. :-)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga