beebiblogi,  igapäev,  Ilu&Mood

Annabeli jalanõud

Mõtlesin, et näitan teile Annabeli jalanõusid, mille olen talle kokku varunud. Minu arust on tal oma vanuse kohta täiesti arvestatav jalanõukollektsioon ja nüüd vist on igaks olukorraks ja ilma ja outfitiga vastav king ka olemas.

Mis puudutab talle jalanõude ostmist, siis olen ma tahtnud kõike loomulikult saada võimalikult odavalt, sest pole ju aimu, kaua see talle jalga võib minna ja millal väikseks jääda. Kuigiii ta on vist viimased pool aastat juba sama suurust kandnud kui mitte rohkem (näiteks nr 80 riided on talle IKKA veel suured :D). Lisaks siis see, et tahaks, et oleks igast värvist midagi, et annaks riietega sobitada ja pigem rohkem ja odavaid jalanõusid kui kalleid ja ainult mõni.

Eks ma muidugi ahastusest olen mõne paari pärast natukene rohkem ka raha välja käinud, näiteks talvesaabaste ja ühtede tossude eest, sest ma lihtsalt ei leidnud kuskilt mingisuguseid muid, mida oleks tahtnud, aga samas ega nad päris üüratult palju vist ka ei maksnud.

Suvepapud
valged rihmikud 1 eur, roosad rihmikud 3 eur › 2ND HAND
 roosad lillelised tennarid ~6 euri, mustad kingad ~8 euri › GEORGE

IMG_3957-1

Mustad leopardimustriga kingad olid pildilt lihtsalt NIII ilusad ja ka päriselt on nad nii ilusad, et neid lihtsalt oli vaja. Tegelikult pole Annabelil üldse tumedaid riideid või kleite, nii et ma ei teagi veel, millega ma nad sobitan, aga küll leiab. Hea asi nende juures on ka see, et isegi kui tal õnnestub nad ära määrida (mida juhtub kindlasti), siis ei paistab pori ja liiv neilt hästi välja või tuleb hoopiski kergesti maha. :)

Ülejäänud nagu ikka valgetes ja roosades toonides, sest need värvid lihtsalt sobivad kõigega, mis tal riidekapis on. :D

Roosade tenniste kohta ütleks nii palju, et nende tald on eriiiitiii mõnusast ja pehmest kummist, mida on ülikerge käte vahel siia ja sinna painutada ja ma usun, et need tunduvad lapsele jalas ka hästi mõnusad ja mugavad.

IMG_3958-1 IMG_3961-1 IMG_3967-1

Kinnised jalanõud:
valged tossud 22 eur › ZARA
mustad tossud 7 eur › CZANABUTY
sinised ketsid 12 eur, kuldsed kummikud 12 eur › TESCO

roosad talvesaapad 40 eur › OLANGIMG_3914-1

Nagu näha, siis talvesaabaste eest käisin ma kõige rohkem välja, aga eks see oli üsna vajalik ost ka lõppude lõpuks ja kvaliteetseid talvesaapaid ma kuskil väga odavama hinnaga ei näinudki. Eriti selliseid, mis meeldiks. Need muidugi väidetavalt päris külma talvega head saapad ei ole, aga selle talve, mis meil just äsja oli, sai nendega kenasti hakkama. Mõnikord läks villane sokk ka alla.

Kui kevad lähenema hakkas, tuulasin ma Soomes KÕÕÕÕÕÕIK poed läbi, et Annabelile tosse leida ja mitte kuskil ei olnud päris selliseid nagu ma oleks tahtnud, noh, soodsama raha eest. Lõpuks tundusid kõige normaalsemad ja paremad Zara omad ja ostetud nad said. Ja nad tõesti on head papud. Tald on pehme ja lapse tallale meeldiv. Täpselt parajad ja noh, ilusad ka mu meelest. :D

Kuna aga mul tikkus iga kord pisar silmanurka, kui ta nende valgete papudega mullahunnikus või märja liiva sees kooserdas, siis oli talle vaja mingeid lööberdamistosse ka. Käisin küll kaltsukates, aga mul see jama, et ma väga ei viitsi neis tuulata ja sealt ma midagi ei leidnud. Poodides jällegi olid liiga kallid lihtsalt trööpamise jaoks. Lõpuks leidsin mingilt Poola lehelt 7 euriga jumalast head tossud. Kerge puhastada ja tänu krõpsule ülilihtne jalga ka panna.

Kõik ta jalanõud on suurus 21 või 22 ja üldiselt talle parajad, aga sinised tennarid paraku suurus 22-st hoolimata hiiglama suured ta jalas. Kuldsete kummikutega sädeleb ta vihmase ja märja ilma korral õues meeleldi.

IMG_3923-1 IMG_3933-1 IMG_3948-1

Ma kunagi küll blogi feissis küsisin, aga küsin nüüdki, kust teie oma lastele jalanõusid ostate? :)

20 kommentaari

 • Nell

  Enamik minu lapse jalatseid on tavalistest jalatsipoodidest, kuna nii laps kui jalad kasvavad kosmilise kiirusega siis ostan odavama otsa kraami. Kodus liivakastis müttamise tennised Maximast 4,5€ eest, botased Maximast 8,9€ eest, Tennised NS Kingast 7€ ringis, paar paari sandaale kaltsukast paari € eest. Talvesaapad on Demarid kuna need seest ehtsa lambavillaga, maksin vist 21€, uueks talveks ostan jälle sama firma saapad.
  Laps ise on 1a9k vana, pikkust 94cm ringis, jalatsid nr 24. Ootame juba ammu millal tal lõpuks kasvuplatoo algab, sünnist siiani kasvab muudkui juurde ja riided ära kuluda ei jõua :)

 • Sigrid

  Ma olen meeletult palju jalanõusid saanud lihtsalt sõprade-tuttavate käest Matule, seega olen vähemalt varasemalt suutnud raha korralikult kokku hoida. Aga praegu on mu lemmik poeks jalanõude soetamisel vaieldamatult Sportsdirect. Hetkel inglismaal ja suutsin sealt juba 3 paari jalanõusid muretseda poisile. Adidas Neo papud 17 naela, mustad lihtsad tennised 3 naela ja Karrimori mõnusad sandaalid 7 naela. Lisaks oleme praegu siit ostnud ja Asdast (George) ühed kinnisemad sandaalid aga nende hinda enam ei mäleta, odavad olid igatahes. Varasemalt olen ka H&M-ist soetanud, sest seal on kuidag eriti armsad need lastejalanõud kohati. Ehk siis meil on ka jalanõude osakaal kodus PÄRIS suur ja enamus on ikka pisikese kasvuvaruga ostetud, et kohe väikeseks ei jääks. Suvejalanõudega saab ilusti sügiseni hakkama, ilma et vahepeal vahetama peaks hakkama. :)

 • Liis

  Mul tudruk alles 6 kuune, aga jalatseid juba hunnik… Kaks paari tenniseid, mis låhevad hetkel jalga, siis uhed vildist talvejalatsid, mida kandis ta talvel ja nuud jååvad need målestuseks. Ja siis uhed valged riidest “kingad” mida saab suvel kleidi juurde panna. Endal tal on loomulikult jummala savi, kas tal on midagi soki otsas vøi ei. Ta oleks hea meelega paljals niikuinii :D

 • Evelin Merisalu

  Enamus olen saanud perekonna tuttavate käest. Minu ema , ehk siis lapse vanaema on mõned paarid ka ostnud : kummikud-kaks paari – Walking . Ise ostsin pojale H&M-ist stiilsed ja moodsad tänavakingad :) . Ja rohkem nagu polegi ostnud. Meeldib tuulata kaltsukates, aga pole midagi ilusat leidnud veel. Poja 1,4 aastane, ja jalanõusid kannnab suurusega 23 :) Vahel ka 24, oleneb jällegist jalanõust. Praegu otsin rihmikuid :)

 • Evelin Merisalu

  Mulle meeldivad väga Annabeli kuldsed kummikud, no nii ilusad on :) .. oleks endal tütar , ostaks KOHE talle ka :)

 • M.

  Need Peppa kummikud on nii lahedad! :D
  Mina ostan lapsele jalanõud enamasti H & M, Lindexist ja jalanõudepoodidest. Palju maal trööpamise jalatseid oleme saanud tuttavate käest! Hiljem kui laps läheb lasteaeda ja veedad palju aega õues jalutades plaanin hakata jalatseid ostma ikka jalatsipoodidest ning kvaliteetsemate kaubamärkidega! Ja seda mitte eputamiseks vaid selleks, et mul on tunne, et lapse jalg on veidi sissepoole :(

  • Katre

   Kas mitte enamikul lastel pole sissepoole see jalg mingi aeg? Kellel vähem, kellel rohkem. Ja kas selleks puhuks seda trikki ei tehta enam nagu vanasti, et siis pannakse jalanõu lihtsalt vastupidisesse jalga? :D

   • M.

    Ei ole enam kuulnud jah et seda tänapäeval kasutatakse :D aga ma ei ole ka kontrollis lapsega veel käinud kuna meie perearst ütles, et ohoo enne kui laps on 3-4aastane sellega küll ei tegeleta. Samas mu sõbranna laps käib pidevalt võimlemas kuna jalad sissepoole ja ta on 2aastane :) ja sealt ma kuulsingi, et tema arst soovitas Superfiti ja Ecco jalatseid :)

    • Katre

     Vist natuke küll vahel, aga ma pole veel arvanud, et see midagi hullu võiks olla ja päris niimoodi sissepoole ta ei käi, et kole oleks vaadata või seda otseselt märgata. Ma ise astun ka kergelt sissepoole, aga mitte niimoodi, et keegi tähele paneks.

 • Eneli

  No tõeliselt armsad on need laste jalatsid ja riided! Kuigi mul lähiajal ei ole plaanis last tegema hakata siis olen ikka kaltsukatest silma jäävaid riideid kaasa haaranud, mõned kinkinud sõbrannadest emmedele ja parimad leiud pannud endale kõrvale. Kunagi väiksena oli mul kotiga hulk enda tite-ea riideid, mida kasutasin suurel nukul, kuid kolides läks kott kaduma ja järgi jäid vaid ühed vahvad mündi-värvi traksipüksid, mis parasjagu nukul seljas olid. Nüüd panin muidugi püksid väga korralikult kõrvale, et saaks kunagi enda lapsele selga panna, nii kihvt kui mingi ese liigub niimoodi põlvest põkve edasi.
  Väga vahva oleks näha ka näiteks Annabeli suvekleidikesi näiteks :)

 • Mari

  Minu lastel on enamasti tuntud kaubamärkide jalatsid. Tossudest Adidas või Nike (ka õuejalatsid), k/s saabastest nt Skechers, Ecco Reima, talvesaabasteks on olnud Ecco, Viking, Kuoma või Crocs. Suvejalatsiteks ja sandaalideks (ka lasteaia sisejalatsid) Timberland, Nike või Adidas, nüüd ostsin Karrimorid, kuna hinda neil sisuliselt polnudki ning mõtlesin et katsetan. Kummikuteks on Crocs, Reima ja Shust mingid Disney kummikud, mis lapsele jubedalt meeldisid :D.
  Olen ostnud jalatseid ka H&M’st, nt peokingad mida igapäevaselt ei kasuta ja mõni paar viisakamaid saapaid mida sügisel/talvel viisakama riietusega kanda.
  Üldiselt siiski igapäevaseks kasutuseks olen ostnud veidi nimekamate firmade tooteid, nagu näha. Millegi pärast ei oska ma käia suurtes toidupoekettides (nagu nt Maxima, Maksimarket vms) silmad lahti riiete ja jalatside osas, lihtsalt pole silma selle peale :D. Mul otseselt midagi nende vastu pole, kuid kui ma mõnikord vaadanud olen, siis on seal enamasti nii värviliste piltidega jalatsid, et mullle pole meeldinud :D

  • Katre

   Ma ei tea kui vana laps sul muidugi on, aga ise arvan, et selline pisike jõmm nagu minul ikka brändijalatseid kanda ei kannata. Noh, et kasvab kiirelt välja ja palju seega neid kokku ei kuhja. :D
   Aga samas ise eelistan ka tossudeks pigem Nike vms, mis mul aastaid vastu peab kui odavaid tenniseid, mis peavad vastu mõned kuud. Muidugi oleneb, aga üldiselt üks paar korralikke tosse peab ikka olema ja ilmselt saab Annabelil ka ikka kunagi olema. :D

   • Mari

    Vanem laps on 4a ja noorem saab augustis 2a, seega noorem Annabeliga sama vana.
    Meil on tegelikult väga palju jalatseid ja ilmselt sellepärast pole need ka ära trööbatud, va suurema plika õuejalatsid. Saavad ilusti veel teisele ringile minna. Samas olen ma täheldanud, et üldjuhul kallim bränd peab siiski paremini vastu. Nt ostsin ma lapsele Shust kevadsaapad kui ta kahene oli, et lasteaias õues käia (olid vist ca 15-20€). Sai käia kuu aega ja juba hargnesid niidid ning ega nad eriti niiskust ka ei pidanud. Siis ostsin Reima jalatsid ning hoopis teine tera. Sai käia kevadel, sügisel ja teine kevad veel ning ei hargnenud kuskilt mingi niidike ja vett pidasid ka vajalikul määral ning mustus tuli väga kergelt maha. Siiani pole ma pidanud ühegi tuntuma tootja toodangus pettuma. On loomulikult ka erandeid, aga selline on minu kogemus olnud.
    Üldiselt ostan ma jalatseid varuga, nt tosse üldjuhul korra aastas kevadel ja ma leian, et see 20-30€ korraliku tossu eest pole teab mis suur väljaminek.

 • ents

  Kunagi sa tegid päris tubli uurimustöö ju lapse esimestest jalanõudest. Sain isegi sealt ideid. Nüüd aga kõiks kusagilt saadud v max 7 € eest ostetud. Miks nii :)

  • Katre

   Jaa, tegin ja jälgin siiani seal väljatoodud punkte jalanõu ostmisel. Et jalanõu oleks pehme tallaga ja kerge painutada (osad jalanõud näiteks on niiii kõva ja jäiga tallaga ja jätan ostmata või kui tellin ja on kõva tallaga, siis ma talle jalga ei pane).
   Samuti jälgin, et jalavõlv oleks jalanõu sees olemas, sisevõlv natukene kõrgem, mitte ühtlaselt madal.

   Seda tõesti ei jälgi hetkel, et kõik ta jalanõud oleksid 40+ eurised Eccod jms, nagu seal postituses välja tõin, sest rahakott ei luba nii kalleid talle osta ja olen avastanud, et ka odavamate tegijate hulgas on väikesele, arenevale jalale sobivaid jalatseid. :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga