beebiblogi,  igapäev

Annabel Meria CV: oskused #1

Vahepeal on veidi aega mööda läinud ja Annabel seda aega muidugi targalt ära kasutanud ning väikeseid uusi oskuseid omandanud. Päris igapäevaselt midagi uut ei toimu, aga tasapisi midagi tema peakeses siiski funkab ja mul on alati siis hea meel, et ma ei ole täiesti läbipõrunud ema ja noh.. et tema ka ikka tubli ka kraps on.

Kui ma peaksin ta juba kuskile tööle või praktikale saatma, siis valida oleks tal päris mitme kategooria vahel. Esimese asjana võiks ta arvatavasti päev otsa prügikastis sobrada, kui ma vaid laseks. Või sorteerida kassisitta. Seega oleks ta ilmselt väga rahul prügisorteerija ametiga. Võib-olla saaks temast ka asja toitumise alal, sest ta leiab näiteks, et kassikrõbinad maitseksid kassile paremini, kui nad oleksid tema joogikausis. Et siis ei pea krõbinaid sööma ja vett peale jooma, vaid saab 2in1 – aja kokkuhoid! Kindlasti leiutaks ta häid mooduseid veel, kuidas mindki õigemini toituma õpetada, kui ma, jällegi, vaid laseks köögis rohkem asju näppida.. aga ma kardan, et küll ta veel jõuab.

Koristada talle iseenesest väga ei meeldi, aga koristusvahendid on tema arust väga huvitavad. Tolmupühkimislapid, igasugu harjad, kühvlid, jne. Tegelikult valetan, kui maas ikka mingi kahtlane puru on, korjab ta selle üles ja pistab suhu. Ja tolmurulle kaevab ta ka väga meelsasti voodialusest sügavikust välja. Ma täpselt ei saagi aru, kas ta üritab sedasi lihtsalt mulle vihjata, et mina peaksin koristama või üritab ta vihjata, et ma võiksin teda koristama õpetada. Ma loodan, et viimane variant. :D

Need on siis tema lemmiktegevused kui nii võtta, aga kui rääkida nüüd reaalsematest oskustest, siis.. saate aru, ta MÕISTAB MU KÕNE! No natukene. Ja see on nii awesome! Praeguse seisuga on kolm asja, millest ta aru saab ja need on pall, tiiger ja pingviin. Ehk et kui ma ütlen “Annabel, kus PALL on?” siis ta võtab hetke mõtlemisaega, vaatab toas natuke ringi ja toob mulle palli! Sama lugu on ka tiigri ja pingviiniga, nii et kui ma nimetan ühe neist, toob ta mulle täpselt õige mänguasja. HURRAAA!

Natuke vajab muidugi veel harjutamist, sest näiteks ükskord kui ma küsisin Annabelilt öösel kui juba uneaeg oli : “Kus PADI on?” sattus ta natuke segadusse, kiirustas teise tuppa, lõi mänguasjakasti lahti, otsis palli välja ja tõi mulle rõõmsalt palli. :D Samas võib-olla ta lihtsalt lõpetas mu lause kuulamise peale PA-tähtede kuulmist.

Sellistele asjadele nagu “Ei tohi,” ja “Palun ära tee,” ta muidugi mõista ei reageeri ja mulle tundub, et neid laused ta üleüldse ei kuulegi. Aga mis siis. Peale selle, et ta telekat 1cm kauguselt vaadata tahab või vahel läpaka ekraani lahti lööb ja ilmselt lastekodu numbrit googeldada üritab, et põgeneda sinna kus lubatakse päev otsa teleka ees istuda, ega ta väga midagi paha ei teegi. :)


SHOP THE LOOK:
top, leggings › LINDEX
IMG_2494-1-2 IMG_2492-1c

8 kommentaari

 • Kati

  Mul on isegi selline tunne, et lapsed mõistavad seda EI TOHI aga millegipärast risti vastupidi ema keelule on toredam käituda:D

  Hanna tihtipeale minu keelamise peale naeratab ja siis muidugi jätkab pättusega:D

 • Sirli

  Ta on Sul ikka nii vahva krutski.
  Minu peaaegu 11 kuust last kimbutavad praegu “kui midagi ei saa, mida tahan, siis hakkan nutma” tuurid. Rõõmsa oleku ajal suur jutupaunik ja naerupall.
  Ja kuidas sul potitreeninguga lood?
  Minu perearst tahab, et ma ikka harjutaks oma last. Juba kolmel viimasel visiidil seda maininud. Aga no mida ma sellest lapsest piinan, kui ta EI TAHA potil istuda :P Aga selle peale ütles arst, et peaasi, et õiget õpetamisaega maha ei maga ja laps kuivade pükstega ära ei harju.

  • Katre

   Pole veel alustanud potitreeninguga, aga vist peaks varsti jah. :D Ma ostsin mingi niru muusikalise poti ja selle pinin käib nii kõrvadelee ja ma usun, et ta ise ka ei taha sinna väga lasta kui see siis piuksuma hakkab. :D Pealegi see pott suur ka tema minipepule.
   Plaanis ongi kunagii lähiajal uus pisike pott osta ja siis vaatab edasi. :D

  • L.

   Potitamise osas ära heida meelt – tuleb järjepidevalt ärkamisjärgselt potile panna ja elu lõbusaks teha, et ta mõistaks, et potil käimine on hea. Isegi kui ta potti midagi ei tee, siis kiita saab ka nt selle eest, kui ta ilusti istub, pisut kauem kannatas potil istuda jne.
   Me alustasime ca 7.kuuselt ja muidugi alguses lapsele see väga ei meeldinud, nihverdas end pidevalt potilt minema ja üks hetk kukkus nutma, ükskõik mis imevigureid ja mänge ma ka ei teinud. Muidugi kui nutma hakkas, siis võtsin ta potilt ära, et ei tekiks vastumeelsust. Kaks nädalat hiljem toimus muutus ja lapsele hakkas potitamine meeldima -oli ise väga õnnelik, kui sai oma hädad potti tehtud. Eks üks hetk peab sellega alustama niikuinii ja eks see üks suur lapse lõbustamisaktsioon alguses ole :)

 • A.

  Lapsele on lihtsam öelda “las see olla siin” (ükskõik siis, mis asi mida näppida ei tohi).Siis ei ole keelatud vili nii magus:) “EI” puhul on see ju magus, kui mesi.
  Ja soovitan sul soojalt keelata läpparit või telefoni näppimast(või ükskõik mida,mis on õrn ja võib katki minna), sest mine sa tea, mis juhtuda võib,tõmbab selle laualt maha,viskab maha jne. :) Lihtsalt soovitused sulle:)
  Annabel on ikka nii nunnukas!

  • Katre

   Ega ma keelangi või noh, üritan läpaka kohta eriti just ilusti rääkida, et küll ta jõuab sellega mängida ja hetkel natuke vara jne, aga noh.. vahel ikka jõuab minust ette kui nõusid pesen või vetsus käin. Kohe jaole. :D
   Õnneks ta seda ei peksa vms, vaid lükkab klapi lahti ja hakkab klaviatuuri klõbistama.. nagu emme ju teeb. :D

 • M

  Hehe koerad pidid olema arengult ja tarkuselt umbes võrdsed 2-aastaste lastega. Tundsin ära su jutus oma koera :D. Meeldib prügikastis sobrada ja prügi laiali tassida. Samuti, põhiline, kui ma tahan, et ta mind ei segaks või tahan ta tähelepanu kõrvale juhtida, siis ütlen talle, et Kus on pall ?? Siis otsib selle üles ja kui saab aru, et ma ei viitsi mängida, siis hakkab üksi nämmutama :D Ja nii ka teiste asjadeg, mille nimesid tunneb :D Samas EI on tal selge, kuigi kui ta kohe üldse ei taha lõpetada tegevust, siis ei kuule ka :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga