beebiblogi,  igapäev

365 päeva ehk “Mis päev täna on?”

Kallis Annabel Meria

Kas Sa tead, mis päev täna on? Kas Sulle tundub see kuidagi erilisemana kui eelmised kolmsada kuuskümmend neli päeva? Jah? Ei? Natuke ikka ju?

Kas Sa oskad välja nuputada, miks Su voodis oli täna kaksteist värvilist õhupalli? Proovi. Ma olen tähele pannud, et Sa oled juba päris taibukas. Eriti kui on kätte vaja saada selliseid asju, mille ma Sinust kaugele üritan asetada ja mida ma ei taha, et Sa kätte saaks. :D Võin vihjeks juurde öelda, et see lipsu sisse mässitud kastike, mida kutsutakse kingituseks, kuulub ka selle päeva juurde. Mida rohkem neid päevi tuleb, seda erilisemaks, huvitavamaks ja ootustärevamaks nad loodetavasti Sulle muutuvad.IMG_1290-1-4

“Emmmeee, mis päev täna siis on? Ütle juba!” kamandaksid Sa kindlasti kärsitult, kui Sa vaid oskaksid. Ma arvan, et Sa saad selle kärsituse geeni minult kindlasti. Ma loodan ainult, et ma suudan Sind kasvatada seda viisakalt talitsema.

“Kas täna on selline päev, et kui ma olin eile tubli laps, siis täna saan kingitusi ja kõike muud, mida tahan? Sellisel juhul ma võin IGA PÄEV hea laps olla, AUSÕNA! Ma tahan, et iga päev oleks selline!” on päris tore ette kujutada, kuidas Sa võiksid minult pärida. Sa ju tõesti ei tea, mis päev täna on, sest Sul pole sellist päeva kunagi varem olnud…

Aga tead, täna on niisugune päev, mis toimub uuesti iga kolmesaja kuuekümne viie päeva ehk kaheteistkümne kuu tagant. Lihtsam oleks öelda, et iga ühe aasta tagant, aga see mõiste on Sulle ilmselt alles uus, sest täna ongi see päev, kus ma saan Sulle öelda, et Sa oled täpselt ÜHE AASTANE. Eelmisel aastal täpselt samal kuupäeval nägime me teineteist esimest korda silmast silma ja nüüd hakkame me seda igal aastal, sellel samal Sinu sündimise kuupäeval, koos tähistama. Kas pole mitte tore?IMG_1300-1

Sinu jaoks saab see päev loodetavasti tähendama kogu aasta KÕIGE paremat päeva. Päeva, mida Sa hakkad uuesti ootama nii pea kui ta läbi saanud on, sest see päev on täielikult Sinu päev. Sellel päeval saab minust Sinu haldjas ja võlur, sest see on tõesti päev, mille jooksul ma üritan täita kõik Su vähegi täitumisvõimalikud soovid. Lihtsalt tänutäheks selle eest, et Sa üldse olemas oled ja et Sa just minu juurde tulid ja mind oma emaks valisid.

Muidugi teen ma seda kõike ka absoluutselt iga teine päev kogu enda ja ka Sinu ülejäänud elu, aga ega me siis iga päev ka nõnda uhkelt elada ei saa, et külalisi kutsume, kinke kingime ja teistele süüa välja teeme. Loodan, et Sa mõistad. Pealegi poleks ju midagi oodata, kui kõik päevad oleksid samasugused.

Teistel päevadel oleme niisama teineteisele head ja katsume kuidagi hakkama saada, sest ega ma väga salata ei saa, et vahel on Sinuga raske ka. Noh, just seetõttu, et Sa ei oska veel nii paljusid asju ja mina pean neid Sulle õpetama ja Sulle seda ilmatuma suurt ja huvitavat maailma tutvustama. Ilmselt oled Sa ise ka selle ühe aasta jooksul aru saanud, et ega ma just parim õpetaja ei ole, aga õnneks oled Sa ise üsna hakkaja tüdruk. :)IMG_1325-1Ma ei oska Sulle öelda, mida uut toob endaga Sinu uus eluaasta, sest esiteks ma ei näe tulevikku ja teiseks pead Sa seda lihtsalt ise teada saama. Seepärast oota ikka iga uut päeva huvi ja rõõmuga. Sa oled just sellises eas, et iga päev võib juhtuda midagi täiesti teistsugust ja midagi sellist, mida pole kunagi varem Sinuga juhtunud. See on ju väärt ootamist.

Kui ootamine liiga raskeks muutub ja üks päev liiga pikaks venib, siis heida lihtsalt varem tudule. Sa ei pea end poole ööni üleval hoidma, ausalt. Ega sellisel viisil see uus päev kiiremini kätte ei jõua. Pigem tundub, et ta siis ei tulegi.

Nõnda peabki mööda minema järgmised kolmsada kuuskümmend neli päeva, et üks aastaring saaks täis ja Sina jälle aastavõrra vanemaks, aga järgmisest sünnipäevast räägime järgmine kord. Täna naudi hoopis oma esimest sünnipäeva! Ma loodan, et Sa jääd sellega rahule. :)

IMG_1333-1-2

Kinkisime tänase päeva puhul Sulle issiga kiikuva ja ratastal veeretatava Teddykompanieti lõvikutsika. Ma loodan, et see ka Sulle ühel hetkel meeldima hakkab, sest noh.. täna ei osanud Sa sellega suurt midagi muud teha, kui hetkeks patsutada ja siis hoopis õhupalle mööda tuba taga ajada või sinna kasti ronida, kust kingitus välja võeti. Aga küll Sa õpid ja küll Sa avastad. Mina olen igal sammul Sinuga. :)

Oled mu maailm ja ma armastan Sind!

Palju õnne, kallis tütreke!

17 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga