igapäev

25-nda sünnipäeva wishlist

Huu-huu! Sellel reedel, 14.augustil, mis on ühtlasi ilmselgelt ka kogu suve kõige ilusam kuupäev üleüldse, on minu sünnipäev ja ma saan 25-aastaseks. Oh my! :3 Panin selle puhul kokku ka väikese wishlisti asjadest, millest ma viimasel ajal palju mõtlen ja mida ideaalis endale saada kavatsen või millest niisama unistan.

bdaywishlist

Esiteks: KOHVIMASIN (link)
Ma nimetaksin ennast üsna algajaks kohvijoojaks, sest hommikuti tassitäie kohvi joomist alustasin ma äkki umbes aasta tagasi. Heal juhul poolteist. Vähemasti mingit natukenegi korralikumat kohvi, kui Nescafe 3in1 kohvilurrid, mida ma varem aeg-ajalt mekkisin.

Olen jõudnud kohvijooja niiöelda teise faasi ehk jooma hakanud jahvatatud kohvi. Omas kodus olen endale kohvi teinud alati presskannuga, aga kui ma nüüd Eestis vanemate juures olles filterkohviaparaadi mugavust olen kasutanud, tunnen, et tahaks endale ka üht filterkohvimasinat. Need õnneks ei maksa väga palju (nagu espressomasinad), seega küllap ma jõuan selle endale muretseda ka. :D Kohvimasina suhtes on mul ainult üks tingimus. Olenemata hinnast võiks ta olla musta/terase toonides.

Teiseks: SÜMBOOLNE EHE (link)
Ma istusin üks ööse siin terve öö üleval ja iga kord kui silmad kinni panin ja magada üritasin, kargas mulle silme ette pilt sellest, kuidas ma New Vintage by Kriss agaatkiviga käevõru kannan. Olen neid ammu imetlenud ja ihaldanud, aga kui aus olla, siis on nende hind minu jaoks pisut.. kallis. Üldiselt ma ei kaldu ostma ehteid, mis maksavad üle 10-euro. Lihtsalt ei raatsi.

Aga kuna vanaema kinkis mulle sünnipäevaks natukene raha, mida esiti mõtlesin lihtsalt elamise peale kulutada, siis mõtlesin, et äkki peaks selle raha eest ostma hoopis midagi, millel oleks sümboolne väärtus. See oleks justkui kingitus ja mälestus siis vanaemast. Lisaks jääks väga hästi meelde, et sain selle just nimelt 25-ndaks sünnipäevaks. Ja üleüldse on palju toimunud. Saan ju kohe-kohe ka autojuhiload, olen 2-aastat kodune ema olnud ja kolin peagi Soome, kus algab uus elu. Et tuleks see üks eluetapp ja esimesed 25 eluaastat kuidagi lukku panna ja miks mitte ühe imeilusa käevõru näol. :)

Kolm: CROCS KUMMIKUD (link)
Ma ei valeta, kui ma ütlen, et viimati olid mul kummikud vist 10-aastasena. Seega pole ma kummikuid omanud juba 15-aastat ja eks ma olen nendeta kenasti hakkama saanud ka. Aga ma ei tea mis mulle sisse on läinud, et nüüd ihkan ma kummikuid nii väga. Võib-olla on selle isu mulle Annabel peale ajanud, sest kui on porine ja vihmane ilm ja tema rõõmsalt oma kummikutega mööda pori ja poriloike jookseb, siis tuleb kerge kadedus peale küll.

Mina pean oma mitte-kummik-jalanõudega vaatama elu eest, kuhu ma astun ja kui kogemata poriloiku astun, siis kirun, et jalad märjaks või mustaks said. Samuti olen ma sel suvel niiii palju aega maal veetnud, kus kummikud on hädavajalikud asjad. Mulle hullult meeldib mööda kõrgeid heinapõlde ja metsasid jalutada, aga kuna ma kardan madusid meeletult, siis ma enda igasuguste jalanõude väga ei julge midagi metsikut teha. Õnneks minu jalanumber enam ei kasva ka, nii et kui ühed kummikud ostan ja isegi kui neid aastas vaid korra jalga panen, siis vähemalt saan neid AASTAID kanda. :)

Neli: RAAMATUPOE KINKEKAARDID (link)
Kuigi ma väga palju raamatuid ei loe, siis on mul ikkagi selline kiiks, et isegi kui ma midagi lugeda tahan, peab see raamat minu olema. Mitte raamatukoguraamat. Mulle lihtsalt ei meeldi eriti raamatukogu külastada ja alatasa juhtub nii, et kui tagastamistähtaeg kätte jõuab, pole ma veel raamatut lahtigi jõudnud teha, seega viin lugemata raamatu lihtsalt tagasi või hoian seda enda käes KUID.

Aga ma ei saa öelda, et mulle raamatuid lugeda EI meeldiks. Kui hea ja huvitav raamat ikka kätte satub, juhtub nii, et kõik muu elu kaob ja ma tahan aina lugeda ja lugeda ja mitte millelegi muule tähelepanu pöörata. Ka praegu on mu soovinimekirjas paar raamatut, mida lugeda tahaks, aga millele raamatukogus on ilmatuma järjekord. Kuna ma ka kohe Soome lähen, siis pole üleüldse mõtet selle Eesti raamatukoguga jännata ja üleüldse, meie Soome korteris pole ÜLDSE raamatuid, nii et nagunii on vaja raamatuid soetada, et kodu hubasemaks teha. Ehk siis kõiksugu raamatupoe kinkekaardid on ülimalt tänuväärsed. ^^

VIIS: MACADAMIA JUUKSEHOOLDUS (link)
Millalgi ma siin blogis kirjutasin, et ma ei ole Macadamiast esimese kokkupuutega vaimustuses ja juuksemaski üldse proovida ei julgenudki, sest kuna see on kõigi poolt nii üles haibitud, kartsin selles pettuda. Kuna mu juuksed on viimasel ajal aga üsna kuivavõitu ja ei lange üldse nii vabalt, nagu ma tahaks, siis ükskord see mask mulle pihku sattus. Ja ma armusin. SEE ON IMELINE! SEE TEEB IMESID! Minu potsik saab kohe otsa ja tarvis on uue järele.

Soovitan teil Macadamia tooteid soetada Levelzone veebipoest, sest seal on sellele ülisoodsad hinnad. Viimati tahtsin osta 100ml juuksemaski ja läksin I.L.U poodi, kus maksis see 16 eurot sentidega. Jätsin ostmata ja tellisin hoopis Levelzonest, sest sealt sain selle 16 euro eest nii juuksemaski (u 10 euri) kui ka juuksepalsami (7 euri). Sama raha eest sain hoopis kaks toodet. Super.

KUUS: AUTOOOOO
Nüüd, mil autokool ja ARK on seljataga, ei suuda ma ilmselgelt mõelda muust, kui et tahaks autoga sõita. Näiteks on mul vaja täna poodi minna ja ma ei viitsi üldse jalgsi ja vankriga minna. Autoga oleks ju nii mõnus ära käia. Niimoodi need laisad inimesed sünnivad, kes enam jala käia ei viitsi. Kurjast on need juhiload! :D

Kuigi ma autodest ja nende tehnilisest küljest veel väga palju ei jaga, on mul ikkagi mingisugune välimus-ideaal silme ees. Mu auto võiks ideaalis olla beeži/kuldset/pruuni tooni. Kere poolest meeldiks mulle mõni pisike või keskmine universaal, sest suur pagasimaht on mulle väga oluline. Samuti kui peaks juhtuma, et autos on 5 inimest, siis võiks kõigi kodinad kuskile ikka muretult ära mahtuda.

Kui oleks võimalik täitsa ükskõik, mis auto osta, siis vaataksin ma esimesena vist Honda poole. Üleüldiselt mulle Honda mudelid väga meeldivad, kui neid kuskil kohtan. Ka uus Honda CR-V näeb minu arust ülimoos välja. Aga noh, uue auto ost on üsna loll tegu, nii et ühel hetkel kui võimalus tekib, tuleb nagunii kasutatud autode poole vaadata. Ka vanemate Honda mudelite hulgas on väga palju ilusaid variante. :)


Ja muidugi NO PRESSURE minu sünnipäevakülalistele. See postitus ei tähenda, et ma teilt kingituseks autot ootan. :D Nagu te teate, on kõige tähtsam see, et te end üldse kohale veate ja kui soovitegi midagi endaga ühes tuua, siis olen rõõmus ükskõik mille üle, mis mulle marjaks ära võiks kuluda. :)

8 kommentaari

 • Di

  Mulle ka meeldivad crocsi kummikud. Ostaksin endale kollaseis, aga kuna ilusat kollast (vihma)mantlit pole leidnud, siis on hetkel ootel.

  • Katre

   Mu arust kollased (või roosad või ükskõik mis värvilised kummikud) on ideaalne vürts musta värvi mantli kõrvale ka. Ei peagi tingimata ülevalt poolt ka sama värvi olema vms. :)
   Ma kujutangi end just ette muidu neutraalses toonis, aga särtsakate kummikutega. ;D

  • Katre

   Sest isegi kui auto läbisõit on ainult 10 000 km nt, näeb auto hea välja ja sama auto kasutatud hind tunduvalt odavam. Ehk siis hinna mõttes on kasutatud auto mõtekam. :)
   Kui muidugi raha jalaga segada ja võimalusi piiritult, siis võib ikka jah tutika osta, aga paraku mina ei näe esimese auto puhul selleks mõtet ja ilmselt mitte ka järgmiste.

   • Mann

    See 10 000 km sõitnud auto võib küll hea välja näha ja tõenäoliselt näebki, kuid sa ei tea iial kuidas seda on remonditud/hooldatud ning sa ei tea iial millal võib mingi suurem/väiksem viga välja lüüa, mis on müüja poolt mainimata jäetud.
    Ma ei propageeri uue auto ostmist, sugugi mitte, meil on ka ostetud kasutatud auto (sama raha eest oleks küll uue auto juba saanud), aga kasutatud auto ostmine on täielik riskibisness.

    • Katre

     Seda küll, aga samas ka tutikaka ostetud autol võivad olla mingid tehase vead + ühel hetkel pead seda ka remontima ja võib midagi pekki keerata. Nokk kinni saba lahti pmts. :D Seega minu arust kasutatud auto mõtekam, ent tuleb lasta teha korralik ülevaatus ja leida hea ja aus müüja lihtsalt. :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga